Strauji pieaug planšetdatoru popularitāte un lietošana. Tāpēc vairāki studenti, mācībspēki un personāls ir ieinteresēti iegādāties šīs ierīces personīgai lietošanai. Bet ir daudz informācijas, kas personai jāskatās pirms pieņemt lēmumu par to, vai viņiem vajadzētu iegādāties planšetdatoru.

Vispārīga informācija par planšetdatoriem

Ir vērts vispirms izprast, kas ir planšetdators. Planšetdators ir kompakta ierīce, kas daudzos veidos darbojas kā mobilais dators/klēpjdators. Šodien sava veida datoru un telefonu hibrīdu popularitāte pieaug, jo to ir viegli izmantot, pārnesāt un izmantot dažādas funkcijas. Planšetes var izmantot, lai pārlūkotu internetu, pārbaudītu e-pastu, lejupielādētu un lasītu grāmatas, spēlētu spēles, skatītos videoklipus, sakārtotu pieejamo informāciju un daudz ko citu. Lielākā daļa planšetdatoru ir vadāmi ar pieskārienu, un to izmēri ir starp viedtālruņa izmēru un klēpjdatoru. Parasti ierīcei būs iebūvēta tastatūra, kas parādīsies ekrānā, un funkcija “pagriezt”, kas mainīs displeja orientāciju atkarībā no tā, kādā virzienā ierīce tiks turēta.

Planšetdatoru vēsture

Planšetdatora un ar to saistītās īpašās operētājsistēmas programmatūras vēsture ir skaitļošanas tehnoloģiju piemērs, un tādēļ planšetu izstrādei ir dziļas vēsturiskas saknes. Pirmais sistēmas patents, kas atzina ar roku rakstītas rakstzīmes, analizējot rokraksta kustību, tika piešķirts 1914. gadā. Pirmā publiski demonstrētā sistēma, kas izmantoja planšetdatoru un rokraksta atpazīšanu nevis tastatūru, lai strādātu ar modernu digitālo datoru, ir no 1956. gada.

Astoņdesmitajos gados papildus daudzām akadēmiskajām un pētniecības sistēmām bija vairāki uzņēmumi ar komerciāliem produktiem. Pencept, Communications Intelligence Corporation un Linus bija vieni no vislabāk zināmajiem savā jomā. Vēlāk GO Corp atklāja PenPenet OS operētājsistēmu planšetdatora produktam: uzņēmuma GO korporācijas patents nokļuva pārkāpuma prāvā saistībā ar planšetdatoru operētājsistēmu. Apple prezidents Stīvs Džobss (Steve Jobs) (1983.g.) runāja par neticami lielisku datoru grāmatā, kuru jūs varat nest sev līdzi un uzzināt, kā lietot 20 minūšu laikā. 1986.gadā, jaunizveidots uzņēmums Ensild CT izstrādāja Letterbug, 8086 platformu, kuru paredzēts izmantot izglītības jomā. Prototipi tika parādīti tirdzniecības izstādēs Jaunanglijā 1987. gadā, bet saražoti modeļi nekad neiznāca. 1987. gadā Apple Computer sāka savu planšetdatoru projektu, kuram tika apspriesta triju izmēru ierīču izlaide, un 1993. gadā tika izlaists Apple Newton kā mazākais no visiem variantiem (tomēr tā bija diezgan būtiska ierīce ar 6 collu ekrānu un 800 gramu svarā). Tajā tika izmantota Apple jaunā Newton OS, kas sākotnēji darbojās Motorolas ražotajā aparatūrā un kurā bija ARM centrālais procesors, ko Apple īpaši izstrādāja kopā ar Acorn Computers. Operētājsistēmas un platformas dizains vēlāk tika licencēts Sharp un Digital Ocean, kas turpināja ražot savus variantus. 1987. Gada septembrī Apple Computer sponsorēja konkursu, lai izstrādātu “2000. gada personālo datoru”. Uzvarētājs bija prototips ar nosaukumu PLANŠET ( no angļu val. – TABLET). Un vēl var daudz runāt par tālākiem variantiem no Microsoft Tablet PC, Linux, webOS, MeeGo u.c. Interesanta attīstība notika arī pēc 2000. gada. 2014. gadā Samsung laida klajā Galaxy Note 10.1 versiju. Microsoft izlaida Surface Pro 3. Nvidia laida klajā Shield Tablet, ar Android operētājsistēmu spēļu spēlēšanai. Google izlaida Nexus 9 (pirmo 64 bitu Android planšetdatoru). Tāpat Apple laida klajā iPad Air 2, bet HP piedāvāja pirmo 64 bitu Windows 8.1 planšetdatoru ar Intel Atom. 2015. gadā Android un Windows planšetdatoriem (un viedtālruņiem) bija līdz pat 4 GB RAM, izmantojot 64 bitu procesorus. Microsoft izlaida četrās paaudzes Surface Pro, Surface Pro 4 un 2-in-1 planšetdatoru, kuru var salocīt kā klēpjdatoru. Tā nosaukums ir Surface Book. Abi bija ar sestās paaudzes Skylake Intel procesoriem. Apple izlaida iPad Pro, kas ir viena no lielākajām planšetdatoru ierīcēm. Tā aprīkota ar 12,9 collu displeju. Tajā pašā laikā tika izlaisti piederumi, piemēram, tā pirmā norādīšanas ierīces speciāli planšetdatoriem, ko sauca Apple Pencil. Apple izlaida iPad Pro ar 9,7 collu displeju, kuram bija 256 GB glabātuve, lielākais uzglabāšanas apjoms, kas pieejams patēriņa ierīcē. 2017. gadā Apple izlaida iPad kā zemākās izmaksas 9,7 collu planšetdatoru. Viens no recenzentiem teica, ka šī ierīce ir perfekta pirmā planšetdatora pircējiem. Pagaidām šie ir pāris labākie planšetdatori tirgū, bet katru gadu tiek laisti klajā aizvien jauni modeļi.

Kādu planšetdatoru izvēlēties?

Tirgū ir neskaitāmi planšetdatori, bet kas jums ir piemērots? Ir dažādi galvenie faktori, kas jāņem vērā, iepērkoties, kā arī daži no vislabāk novērtētajiem modeļiem, kuri ir testēti, neatkarīgi no tā, vai jūs vēlaties iPad, vienu no daudzajiem Android produktiem vai Windows produktivitātei.

Amazon Fire HD 8 ir viena no izvēlēm zem 100 eiro. Microsoft jaunais Surface Pro-no ir piektā paaudze, kas var kļūt par mīļāko Windows planšetdatora versiju. Un kamēr Apple iegūst punktus par ambīcijām ar jaunajiem iPad Pro modeļiem, klasiskais, vairāk pieejamais iPad daudziem ir iecienītākā iOS planšetdatora versija.

Galvenie planšetdatoru tehniskie parametri

Izvēlieties operētājsistēmu

Tāpat kā ar pilntiesīgu datoru, ja jūs vēlaties iegādāties planšetdatoru, jums jāizvēlas pamats. Ir jāapsver trīs galvenās operētājsistēmas: Apple iOS, Google Android (ieskaitot tās Amazon variantu) un Microsoft Windows 10. Windows ir labākais, ja jums ir nepieciešams palaist pilnvērtīgu biroja programmatūru ar papildu tastatūru. Android planšetes nodrošina lieliskus multivides atskaņotājus, e-grāmatu lasītājus un bērnu ierīces, un bieži vien varat iegūt labākas specifikācijas par vienu un to pašu cenu nekā ar iPad. iPads joprojām piedāvā visplašāko universālo planšetdatoru lietojumprogrammu klāstu.

  • iOS: Kopumā visspēcīgākais Apple iOS, operētājsistēmas iPad, iPad mini un iPad Pro planšetdatoru līniju spēks ir divējāds: tas ir ļoti tīrs un intuitīvs, kā arī plaša lietojumprogrammu izvēle, ko varat nopirkt tieši planšetdatorā. iPad paredētās programmas darbojas vienlīdz labi, kā uz citām operētājsistēmām un ar ļoti nedaudziem izņēmumiem.
  • Android: Google Android mobilā operētājsistēma nodrošina dažādu aparatūru izvēli no vairākiem atšķirīgiem ražotājiem un piedāvā maksimālu konfigurāciju, visaptverošo paziņojumu sistēmu, ātru un vienmērīgu tīmekļa pārlūkošanu un vienmērīgu integrāciju ar tādām Google lietojumprogrammām kā Gmail, Google Maps un Hangouts video tērzēšanai. Android arī atbalsta vairāku lietotāju pierakstīšanos sistēmā, lai jūs varētu koplietot savu planšetdatoru ar draugu vai ģimenes locekli, kas ir noderīga funkcija, kas Apple produktiem trūkst (neskatoties uz Apple Family Sharing, kas nav tas pats). Viena no jaunākajām pieejamām Android operētājsistēmas versijām ir Android 8.0 Oreo. Tāpat ir iespējams arī veikt operētājsistēmas atjauninājumus.
  • Windows 10: Windows 10 ir vistuvāk tam, lai piedāvātu tradicionālo datora pieredzi ar pilnu x86 atbalstu visai jūsu Windows programmatūrai. Un, kad iegādājaties Win 10 planšeti, varat palaist pilnu Microsoft Office versiju. Arī savienojumu iespējas un aparatūras pievienojumprogrammas Windows modeļiem parasti ir daudz bagātākas nekā ar citiem planšetu veidiem.

Kā ar lietojumprogrammām?

Kas ir planšetdators bez kvalitatīvām lietojumprogrammām? Ja vēlaties, lai trešās puses lietotnes, kas īpaši konstruētas tā, lai atbalstītu pieskāriena skārienekrānam, nekas nepārspēj iPad ar tā milzīgo programmu un spēļu bibliotēku, kas īpaši izstrādātas Apple planšetdatoriem. App Store ir labi veidota un uzraudzīta, piedāvājot lielu un smalku atlasi. Tā ietver katru populāro lietojumprogrammu, kuru jūs varat iedomāties. Ja jūsu galvenā prioritāte ir iegūt dažādas un pārliecinošas lietojumprogrammas, kas izskatās labi un labi darbojas jūsu planšetdatorā, Apple Store ir jūsu vislabākā izvēle.

Android ir sasniedzis lielus panākumus, izvēloties lietojumprogrammas, piesaistot vairāk izstrādātāju un piedāvājot vairāk kvalitatīvu planšetdatoru lietojumprogrammu, taču Apple joprojām piedāvā vairāk. Ir grūti pateikt, cik precīzi ir pieejamas Android lietotnes, taču visticamāk, tās ir tūkstošiem, nevis simtiem tūkstošu. Ir arī Android tālruņa lietojumprogramas, kas izskatās piemēroti 7 collu planšetdatorā, bet mazāk 9 vai 10 collu, tādēļ, iespējams, būs lielākas problēmas ar augstas kvalitātes lietojumprogrammu iegūšanu lielākām Android planšetēm.

Tajā pašā laikā Windows 10 piedāvā iespaidīgu vairāk nekā 100000 planšetdatoru lietojumprogrammu skaitu, kas paredzēti skārienekrāniem, taču tā patiesais spēks ir esošo Windows darbvirsmas lietotojumprogrammu miljoni. Tomēr daudzi no tiem nav paredzēti skārienekrāniem, un tos var labāk izmantot ar papildu tastatūru un peli.

Ekrāna izmērs un atmiņa

Šis apsvērums ir nedaudz acīmredzams, bet lielumu – gan ekrāna, gan uzglabāšanai – ir svarīgi apsvērt. Vispirms dzirdot terminu “7 collu vai 10 collu planšetdators”, tas attiecas uz ekrāna lielumu, mērot pa diagonāli, nevis uz pašu planšeti. 7 collu planšetdatori tiek uzskatīti par maziem ekrāniem, savukārt 8,9 collu produkti un virs tā tiek uzskatīti par lielu ekrānu. Apple iPads, Amazon Fire un Samsung ierīces visas ir pieejamas ar mazu un lielu ekrānu . Un vairāk nekā jebkad tālruņi sajaucas ar planšetdatoriem. Lielie viedtālruņi (vai lielākas ierīces), piemēram, 6,2 collu Samsung Galaxy S8+ rosina, ka nav nepieciešams atsevišķs planšetdators.

Ir svarīga arī ekrāna izšķirtspēja, jo īpaši e-grāmatu lasīšanai un tīmekļa pārlūkošanai. Spēcīgs, spilgts displejs ir atslēga. Tieši tagad visaugstākā izšķirtspēja, ko jūs atradīsiet, ir 2,732 līdz 2,048 pikseļi, kas ir Apple 12,9 collu iPad Pro (Microsoft Surface Pro ir ļoti tuvu). Ja esat 10 collu Android planšetdatoru meklējumos, meklējiet displeju ar izšķirtspēju vismaz 1280×800 pikseļi.

Ierīces svars ir viena konkrēta priekšrocība salīdzinājumā ar klēpjdatoru, bet sevišķi liela ekrāna ierīču gadījumā, kas parasti sver nedaudz mazāk par kilogramu, tie nav mobilā telefona smagumā. Kad esat turējis vienu ar vienu roku, nostāvot 20 minūtes, jūsu roka nogurst. Lietot vienu jūsu klēpī, nevis nolikt uz stenda, var būt nedaudz neērti. Un tikai paši mazākie planšetdatori ietilps jūsu kabatā, ja vien nenēsājat ļoti lielu žaketi. Ja jūs vēlaties kaut ko, kas ietilpst kabatā, jūs izvēlēsieties kaut ko, kas ir līdzīgāks telefonam.

Amazon Fire HD 8 Inline 2

Mākoņdatu (ārpus ierīces) uzglabāšana ir iespēja daudzām ierīcēm (iPad iCloud, Amazon Cloud Storage for Fire planšetēm un OneDrive, kas izmanto Windows), bet saistībā ar uzglabāšanu pašā ierīcē, vairāk vienmēr ir labāk. Visas šīs lietojumprogrammas kopā ar mūzikas, video un fotoattēlu bibliotēkām var aizņemt daudz vietas. Daudzām ierīcēm (ne Apple) ir microSD atmiņas kartes slots, kas ļauj paplašināt atmiņu.

Planšetdatoru priekšrocības un trūkumi

Lielākā daļa cilvēku, kas vēlas iegādāties planšetdatoru, cenšas noteikt, vai klēpjdators tiks pielāgots viņu vajadzībām, vai arī vai planšetdators būs izdotās naudas vērts. Lietojot planšetdatoru nevis klēpjdatoru, ir vairākas priekšrocības un trūkumi.

Izmērs

Planšetdatori vienmēr ir mazāki un vieglāki par klēpjdatoriem. Tās ir arī ievērojami plānākas. Vidējā ierīce sver no 45 g līdz 900 g, bet vidējais klēpjdators 1,80 kg līdz 3 kg. Tomēr šī svara atšķirība daļēji ir saistīta ar mazāku ekrāna izmēru planšetdatoram. Populārākās ierīces ir no 8,5 līdz 10 collām, savukārt klēpjdatora ekrāni bieži ir no 12 līdz 15 collām. Ņemot vērā svara atšķirību un plānumu, lielākā daļa lietotāju uzskata, ka šāda veida ierīce ir ērtāk transportējama un vieglāk pārnēsājama.

Baterijas kalpošanas laiks

Baterijas darbības laiks ir no 4 līdz 10 stundām (ar populārākajām ierīcēm, piemēram, iPad un Galaxy tas ir vairāk 9 līdz 10 stundu pusē). Portatīvo datoru baterija parasti ilgst no 4 līdz 10 stundām. Arī planšetdatoru lādētāji ir mazāki un pārnēsājamāki nekā klēpjdatoru lādētāji. Parasti pietiek tikai ar USB vai USB-mini vadu un adapteri. Savukārt ja ierīci savieno tikai ar datoru (uzlāde ir lēnāka), ir nepieciešams tikai atbilstošais vads. Tādā veidā ir iespējams ērti veikt uzlādi dažādās vietās.

Funkcijas un programmas

Klēpjdatoriem joprojām ir vairākas funkcijas un programmas, kuras neviena no planšetēm nepiedāvā. Lai gan eksistē dažādas planšetdatoru programmas un lietojumprogrammas, to funkcionalitāte ir ierobežota. Piemēram, Pages ir pieejams iPad, taču tajā nav tik daudz funkciju kā faktiskajā MacBook. Failu uzglabāšana arī ir ierobežotāka planšetdatoros. Lielākajai daļai klēpjdatoru ir vismaz 250 GB krātuves, savukārt augstas klases planšetdatora modelis piedāvā tikai 64 GB. Vairumam šo ierīču ir 16 GB vai 32 GB konfigurācijas. Ir arī citas klēpjdatoros piedāvātās funkcijas, kuras planšetdatoriem nav pieejamas: CD un DVD ierakstīšana/atskaņošana, fiziskā tastatūra, USB porti un disku diskdziņi. Tomēr vairākas no šīm funkcijām (fiziskās tastatūras, ārējā atmiņa u.c.) ir pieejamas ierīcēm, ko sniedz planšetdatoru aksesuāri, kurus katrs var iegādāties. Jāņem tomēr vērā, ka piedāvājumu klāsts var ievērojami atšķirties, atkarībā no tā, kāds ir ierīces modelis, ražotājs, versija u.c.

Kādas ir planšetdatoru cenas?

Daudzi cilvēki jautā, cik maksā planšetdators, jo tas var ievērojami ietekmēt izvēli. Tablešu diapazons ir no 200 eiro līdz 1000 eiro. Cena ir atkarīga no tā, kādu zīmolu izvēlaties, cik daudz vietas vēlaties, un kādus piederumus vēlaties papildus planšetdatoram. Ir grūti salīdzināt klēpjdatoru cenas ar planšetdatoru cenām tikai tādēļ, ka tie piedāvā atšķirīgu funkcionalitāti. Portatīvie datori, piemēram, Lenovo ThinkPad X30 ir pieejami par tik lētu cenu kā 250 eiro, savukārt MacBook Pro ir 1200 eiro līdz 2500 eiro diapazonā.

Citi apsvērumi

Apsvērumu un salīdzinājumu skaits, ko var veikt starp klēpjdatoriem, planšetdatoriem un citām mobilajām ierīcēm, ir bezgalīgs. Daži cilvēki uzskata, ka lietojumprogrammu navigācija ir vieglāka, jo planšetdatoros ir pieskāriena lietotāja interfeiss, bet citiem vieglāk ir izmantot klikšķināšanas kursoru/peli klēpjdatorā. Portatīvie datori piedāvā iespēju izmantot vairākas operētājsistēmas (OS), bet planšetdatorā darbojas tikai viena operētājsistēma. No otras puses, planšetdatoros var darboties tūkstošiem lietojumprogrammu, kuras bieži ir vieglāk lietojamas un lētākas nekā faktiskajā datorā vai klēpjdatorā pieejamie varianti.

Planšetdatoru modeļu un izmēru opcijas

Izvēloties planšetdatoru, ir svarīgi izvēlēties pareizo ekrāna izmēru. Lēmums par mazu, vidēju vai lielu izmēru ir atkarīgs no tā, kā vēlaties izmantot planšetdatoru, kur tas tiks izmantots, un jūsu budžets. Protams, arī planšetdatoru atsauksmes var palīdzēt labāk izprast piemērotāko modeli un izmēru ne tikai saistībā ar ekrānu. Pirms pareizā displeja izvēles vispirms ir jāizvēlas operētājsistēma, kuru vēlaties. Kad šis lēmums ir pieņemts, tad ir pienācis laiks domāt par to, cik lielu ierīci vēlaties. Ir daži pamata uzdevumi, kam katrs planšetdators ir piemērots, tostarp viegla tīmekļa pārlūkošana, sociālo tīklu izmantošana, e-pasts un ikdienas spēles. Tomēr ir arī citi aspekti un darbības, kas kļūst praktiskas tikai ar lielākiem ekrāniem.

Planšetdatoru tirgus joprojām ir relatīvi vienās rokās, jo joprojām dominē Apple, bet Google IO un WWDC 2018 ir aiz horizonta. Uz jautājumu kādu planšeti izvēlēties atbilde ir tā, ka vislabākās ierīces ir ar labu kombināciju, no kurām lielākā daļa piedāvā pienācīgu tastatūru un darbvirsmas stilu. No Apple lielākā iPad Pro līdz virknei Android planšetu ir daudz izvēles. Vēl ir arī Windows un citu ražojumi. Izvēlē vajag pamatojoties uz vairākiem elementiem, tostarp veiktspēju, akumulatora darbības laiku, ekrāna kvalitāti un daudz ko citu, turklāt cena ir svarīga. Ja jums ir vēlme apvienot ierīci ar pilnu telefona funkcionalitāti, planšetdatori ar sim karti ir labākā izvēle. Šeit ir pāris no jaunākajiem modeļiem, savukārt izstrādājumu un atsauksmju lapās jūs varat atrast padziļinātu pārskatu par daudziem citiem modeļiem.

1. Jauns iPad (2017)

Šis ir labākais iPad, kas dod jums daudz enerģijas un jaudas par samērīgu cenu. Šobrīd cena ir ap 300 eiro. Ekrāna izmērs ir 9,7 collas, svars – 469 g, izmērs – 240 x 169,5 x 7,5 mm, izšķirtspēja – 1536 x 2048 pikseļi, RAM – 2 GB, glabātuve – 32 GB/ 128 GB, nav microSD slota, CPU – A9, OS – iOS 11. Labākā planšete, kuru jūs varat nopirkt tieši tagad, ir jaunais iPad (2017) ar 9,7 collu displeju, perfektu A9 jaudu un zemāku cenu nekā iepriekšējais planšetdatora modelis iPad Air 2. Jaunais praktiski neatšķiras no iepriekšējā. Vienīgais reālais uzlabojums ir mikroshēmojums, savukārt Apple A9 sniedz vairāk enerģijas.

2. iPad Pro 10.5

Tā svars ir 469 g, izmērs – 250,6 x 174,1 x 6,1 mm, OS- iOS 11, ekrāna izmērs – 10,5 collas, izšķirtspēja – 1668 x 2224 pikseļi, CPU – A10X, RAM: 4 GB, glabātuve – 32 GB/256 GB/512 GB, nav microSD slota, akumulators: TBC, aizmugurējā kamera – 12MP, priekšējā kamera – 7MP. Vidējā tirgus cena ir 600 eiro. Ja jūs neskatāties tikai uz cenu vai jums ir nepieciešama planšetdatora ierīce, kas patiešām var sekot līdzi jebkurai lietojumprogrammai, kuru vēlaties to izmantot ar īpašu Apple zīmuli un viedo tastatūru, šī ir ierīce, kuru izvēlēties. Jaunais ProMotion ekrāns sniedz iespaidīgu plūsmas slāni ikdienas lietošanai – ja tas nav absolūti nepieciešams – un mazāki ekrāna bezeli nozīmē, ka jūs iegūstat daudz ekrāna, kas nav daudz lielāks nekā pagājušā gada 9,7 collu produkts. Šis ir iPad profesionāļiem, bet arī mediju fanātiķi to labprāt izmantos.

3. Samsung Galaxy Tab S3

Šīs ierīces svars ir 429g, izmērs – 237,3 x 169 x 6 mm, OS – Android 7, rkrāna izmēr – 9,7 collu, izšķirtspēja – 1536 x 2048, CPU – Snapdragon 820, RAM – 4 GB, uzglabāšana – 32 GB, akumulators – 6000 mAh, aizmugurējā kamera – 13MP, priekšējā kamera – 5MP. Iespējams, šī nav labākā ierīce sarakstā, bet Samsung Galaxy Tab S3 ir labs planšetdators no Android. Tam ir daudz jaudas, lielisks displejs un iPad-Pro konkurējošo S-Pen stylus un papildu tastatūra. Arī HDR ekrāns ir diezgan noderīgs, jo ir daudz pakalpojumu, kas izmanto uzlabotu kvalitāti, piemēram, jūs varat iegūt Netflix izcilu krāsu un spilgtuma kvalitāti. Izmaksas var būt traucējošs aspekts, bet ja meklējat vienu no labākajām Android ierīcēm, Galaxy Tab S3 ir laba izvēle.

Kā pareizi lietot planšetdatoru?

Vispirms jums ir jāiemācās paši pamati, piemēram, Android vai citas operētājsistēmas termini, lai izprastu, kā ko katra iespēja nozīmē, kas ir sākuma ekrāns u.c. Tāpat planšetes dators satur dažādas fiziskas pogas, piemēram, skaļumam. Pēc tam, kad beidzat lietot ierīci, to ir jāizslēdz, lai akumulators neizlādētos. Lai to izdarītu, parasti ir ilgāk jātur kāda poga pēc kā ekrānā parādās paziņojums, ka jūs varat ierīci izslēgt, restartēt u.c. Ar to pašu pogu ierīci var atkal ieslēgt. Jums ir arī jāmāk pieslēgties internetam, jo tas nenotiek automātiski vismaz pirmajā reizē, kad pieslēdzaties jaunam tīklam. Ja tīkls ir aizsargāts, ir papildus jāievada parole, ko ierīce pēc tam atcerēsies. Papildus tam noderīgi ir arī ielogoties Google kontā, jo tas saglabā mājaslapu favorītus, paroles u.c., ko jūs esat uzstādījis. Tas nozīmē, ka jums jaunajā ierīcē nebūs pašam manuāli jāieinstalē visas lietojumprogrammas.

Kādos gadījumos planšetdatori ir visnoderīgākie?

Planšetdatori noteikti noder, kad cilvēks vēlas vienkārši caurskatīt internetu bez nepieciešamības kaut ko rakstīt, kā arī tas var būt ērts, lai lasītu digitālās grāmatas. Arī filmas skatīties uz augstas izšķirtspējas ekrāna ir patīkami. Tāpat ir arī neskaitāmas citas lietas, ko katrs var atrast par noderīgām ar konkrētu ierīci.

Kādas ir vidējās planšetdatoru cenas?

Labu ierīci var iegādāties no sākot no 200 eiro uz augšu. Tāpat ir arī leti planset datori, kas ir cenā vēl zemāki un var apmierināt tos, kuri nav tik prasīgi, kā arī neplāno savu pirkumi mantot tik intensīvi. Apple ierīces noteikti būs vismaz 600 eiro vērtībā un arī ievērojami vairāk. Tomēr ir arī iespējas ik pa laikam atrast to, ka planšetdators akcija sniedz pietiekami labu piedāvājumu.

Vai jums nepieciešams iegādāties šāda veida ierīci?

Galu galā lēmums iegādāties planšetdatoru balstās uz jūsu vajadzībām kā lietotājam. Jums jāizvēlas atkarībā no tā, ko jūs vēlaties, lai ierīce patiešām veiktu. Lietotāji apzīmē planšetdatorus kā mazus, vieglus un uzreiz pieejamus. Tie piedāvā daudz dažādu veidu, kā organizēt un uzglabāt informāciju, kā arī ikdienas funkcijas, piemēram, lasīt e-pastu, ziņas un plašsaziņas līdzekļus. Tomēr planšetdatoriem trūkst uzglabāšanas un nepiedāvā citas programmatūras iespējas, kuras jums būs ar klēpjdatoru.

Planšetdatoru piedāvājumu un iespēju klāsts ir ļoti plašs. Atskatoties vēsturē, var redzēt, cik ļoti šāda veida ierīces ir attīstījušās. Mūsdienās katru gadu tiek laisti klajā aizvien jauni modeļi, tomēr ir iespējams atrast arī vecākus modeļus ar akcijām un citiem izdevīgiem nosacījumiem. Viss ir atkarīgs no tā, kam katrs plāno izmantot ierīci un to, cik liela ir izpratne plašajā izvēles klāstā. Papildus padomi var palīdzēt labāk izprast funkcionalitāti un praktisko darbību.