Lai gan valda populārs uzskats, ka varat dzīvot pārticīgi tikai tad, kad Jūsu mēnešalga pārsniedz noteiktu skaitli, jāapzinās, ka ne tikai ienākumu apjoms, bet arī ikdienas tēriņi un izdevumu apjoms ietekmē pārticības slieksni, tā regulējot to, vai varat atļauties dzīvot kvalitatīvu dzīvi un neraizēties par personīgajiem izdevumiem. Tad, kad Compeuro administrācija pasludina kredītprocentu pieaugumu, Tev vairs nebūs jāraizējas par iespējami dārgajiem kredītiem, ja bankas konta bilance būs pietiekami veselīga un ļaus Tev iztikt bez ārkārtas palīdzības vismaz dažus mēnešus. Tādēļ svarīgi apzināties, ka varat savas finanses uzlabot, tajā pašā laikā nezaudējot dzīves kvalitāti un impulsa iespaidā neņemot ātro kredītu, ko pēcāk var nākties nožēlot.

PĀRTRAUC KABEĻTELEVĪZIJAS ABONAMENTU

Lielākā daļa cilvēku vairs neskatās televīziju, vai arī vairāk neizmanto maksas televīziju, tās vietā izvēloties brīvo pārraidi un tiešsaistes TV kanālu skatīšanos bez maksas. Tas ir ne tikai bezmaksas, bet arī pavisam legāls veids, kā vienmēr būt lietas kursā par jaunākajiem TV seriāliem un filmām, kas tikai nesen skatāmas kinoteātros. Vairs nav nekāda iemesla tērēt vairākus desmitus eiro par kabeļtelevīziju, kas pārraida maksas seriālus. Ziņas, izklaides seriālus un realitātes šovus iespējams skatīt jebkurā laikā un no jebkuras ierīces, ne tikai televizora.

IZVĒLIES LĒTU TELEFONU IPHONE VIETĀ

Lai gan iPhone varētu šķist laba izvēle jebkuram, kurš regulāri lasa ziņas, sazinās sociālajos tīklos un izmanto visas citas šī viedtālruņa piedāvātās funkcijas, jāteic, ka zīmola ekskluzivitāte uzliek tam savu cenu. Vienādas vai pat augstākas kvalitātes mobilie viedtālruņi, kas tiek ražoti Ķīnā un citur Āzijā, veiks savu funkciju tikpat labi, tajā pašā laikā neupurējot ne centa. Jūs ietaupīsiet ne tikai uz paša telefona iegādi, bet arī uz tā detaļu maiņu un servisa pakalpojumiem. Jāatceras, ka, pērkot dārgu premium klases produktu, nāksies arī maksāt premium kalses cenas par tā servisa pakalpojumiem.

CEĻOJUMU KREDĪTKARTE ZEMĀKIEM PROCENTIEM

Ceļojumiem speciāli parezdēta kredītkrte Tev ne tikai ļaus ietaupīt uz skaidras naudas izmaksām citās valstīs, bet arī norēķiniem un pārskaitījumiem, kad jāveic kartes maksājums kādā Atēnu restorānā. Ceļojumu kredītkarte, iespējams, pat piedāvās Tev bezmaksas naktsmītnes, bezmaksas istabas vai citus izcili izdevīgus piedāvājumus, kas ļaus ietaupīt uz pamatizmaksām, kad būsiet savā ceļā. Pēc noteikta daudzuma nolidoto, nobraukto vai nokuģoto kilometru uzkrājuma iespējams iegūt bonusus bezmaksas viesnīcu, bezmaksas lidojumu vai citu bezmaksas atrakciju veidolā. Atkarībā no kartes izdevēja, varēsiet iegūt lielu bonusu, tikai piesakoties kartei. Pēc tam, to lietojot, ietaupīsiet un iegūsit papildu uzkrāto pakalpojumu bonusus, kas ļaus saņemt atlaides un iegūt bezmaksas pakalpojumus.

ATVER UZKRĀJUMU KONTU INTERNETBANKĀ

Lai jau laicīgi sāktu veidot uzkrājumus, bet tomēr arī liktu naudai “strādāt”, ieteicams atvērt uzkrājumu kontu. Kaut gan bankas izmaksātie procenti nav lieli un lielākoties nosedz tikai inflācijas starpību, nauda, kas “ieslēgta” uzkrājumu kontā uz pusgadu, gadu vai vēl ilgāku termiņu, būs tur arī pēc vēlamā termiņa beigām. Tas ir izcils veids, kā noguldīt naudu tiem, kas nav pārliecināti par sava gribasspēka stiprumu, lai to termiņa vidū neizņemtu no krājkonta. Tā varēsiet sakrāt un pasargāt savus ietaupījumus no paša impulsa pirkumiem, kas regulāri bojā bilanci.

PIESAKIES CEĻOJUMU JAUNUMU VĒSTULĒM

Ja esi ceļotājs, kurš regulāri dodas brīvdienās gan Latvijas, gan Eiropas, gan citu kontinentu plašumos, lai izbaudītu svešumu, kultūru dažādību un citu valstu piedāvāto mākslas, kultūras un citus pasākumus, tad gudri pieteikties un sekot līdzi visām iespējamām bonusu programmām caur ceļojumu firmu vai ceļojošo blogeru sūtītajām jaunumu vēstulēm, kas satur daudz informācijas un vienmēr Tev paziņo par jaunākajiem piedāvājumiem un cenas pazeminājumiem. Piemēram, Airbaltic, Rynair un citu aviosabiedrību sūtītās vēstules regulāri ietver pēdējā brīža lidojumu piedāvājumus, tāpat kā EcoLines vai Lux Express sūta vēstules ar jaunākajiem mazcenas biļešu piedāvājumiem braucienam uz citām Eiropas valstīm. Šie gan ir tikai transporta pakalpojumi, un daudz vairāk ietaupījumi iespējami, ja vienmēr esat informēts par labākajiem un izdevīgākajiem piedāvājumiem.

NOMAINI SPULDZĪTES

Lai cik arī nevainīga un maz ietekmējoša elektrības spuldzīte var likties, tās enerģijas patēriņš stipri mainās atkarībā no tā, kādu izvēli izdarāt un kādu spuldzīti iegādājaties. Ja šobrīd Jūsu dzīvoklis vai māja aprīkota ar parastajām spuldzēm, tad laiks pārdomāt, cik daudz gada laikā nākas izdot par enerģijas neefektīvu patēriņu. Nomaini parastās spuldzītes uz enerģiju taupošām spuldzītēm! Tas ir ne tikai dabai draudzīgs veids, kā patērēt enerģiju, bet arī Tavam maciņam draudzīgs izmaksu samazinošs līdzeklis.

PĒRC LIETOTU

Kaut gan lietotu mantu iegāde automātiski saistās ar lietotu apģērbu veikaliem un mazām kambarveida telpām, kur, lai iegādātos kādu apģērbu gabalu, tas jāsver un jāizvērtē, kuram gadu desmitam piederīgs, tas nebūt nav vienīgais veids, kā ietaupīt naudu. Ilgtermiņā savu bankas bilanci, tieši izdevumu pusi, iespējams uzlabot, ja mēģināt pirkt lietotas mantas, apģērbu, tehniku un citas preces jaunu vietā. Mainot viedokli par lietoto mantu stāvokli, gadu laikā un ar jebkuras jaunas elektroierīces, apģērba, interjera vai mēbeļu iegādes tēriņi samazināsies vairāk kā divkārši, ja nebaidīsieties no otrreizēji izmantojamām lietām un izmantosiet lietoto mantu apmaiņas punktus, veikalus un tirgus, lai iegādātos sev nepieciešamo.

NOPELNI BEZ LAIKA IEGULDĪJUMA

Dalīšanās ekonomija ļauj jebkuram piedāvāt pakalpojumu vai, pareizāk sakot, dalīties ar pakalpjumu vai servisu, ko Jūs izmantotu neatkarīgi no tā, vai kāds cits tajā ar Jums dalās un par to maksā, vai arī ne. Lai gan lielākoties par bankas bilanci domājam kā par iespēju samazināt izdevumus, ir veidi, kā palielināt ienākumus, neieguldot nemaz tik daudz laika, naudas un teju nekādu papildus enerģiju. Tā, piemēram, varat izīrēt papildus neatpdzīvoto istabu ceļotājiem caur Airbnb, lai palīdzētu nomaksāt savu pašas īri, vai arī, braucot ar mašīnu uz kādu no vasaras festivāliem, publicēt šo braucienu un piedāvāt brīvās vietas sociālo mediju grupā (Facebook) vai arī tam specializētā aplikācijā, piemēram, BlaBlacar (Francijā, Spānijā, Portugālē) vai Oskar (Ungārijā vispopulārākā). Citi veidi, kā nopelnīt bez papildus ieguldījuma ir savu vakariņu dalīšana ar kādu ceļotāju, to publiskojot, piemēram, EatWith.

Galu galā, lai paaugstinātu savu bilanci, nav nepieciešams vienmēr paaugstināt savu ienākumu slieksni. Pietiks, ja samērojat savus ienākumus ar tēriņiem. Noteikti jāizvērtē, vai katrā no pozīcijām – gan fiksētajiem izdevumiem, gan jauktajiem, gan arī no apjoma atkarīgajiem, nav kādas iespējas ietaupīt. Piemēram, īri varat samazināt, izvēloties mazāku dzīvokli vai atrodot dzīvokļa biedru, kamēr kabeļtelevīzijas abonamentu iespējams anulēt pavisam un telefonu sev iegādāties nevis zīmola, bet funkciju vadītai.