Tā kā pirms atvaļinājuma ir daudz lietu, par ko domāt, jūs vienmēr varat sapņot, kad jūs varat izsvītrot lietas no saraksta. Ar ārvalstu valūtu, kas ir būtiska jebkura ceļojuma sastāvdaļa ārzemēs, padariet to daudz vienkāršāku, izvēloties ērtāko veidu kā valūtas maiņa neaizņems daudz laika vai arī pūļu, lai iegūtu labu rezultātu. Mūsdienās ir iespējams atrast vairākus variantus, kas sniedz iespēju

Valūtas pirkšanas process ir tāds pats kā tiešsaistē, kā tas ir mazumtirdzniecības veikalos, kur atrodas valūtas maiņas punkti:

  1. Aprēķiniet, cik lielu valūtu vēlaties apmainīt, vai cik daudz naudas jūs vēlaties iegādāties. Piemēram, vai jums ir 500 eiro, lai apmainītu tos pret ASV dolāriem, vai arī jūs vēlaties iegādāties 500 ASV dolāru?
  2. Pārbaudiet, kāds ir valūtas maiņas kurss ir konkrētam valūtu pārim. Valūtas maiņas kurss ir tas, cik viena valūta ir vērta salīdzinājumā ar otru. Mārciņas/dolāra valūtas pāri var būt apzīmēti šādi: GBP/USD.
  3. Valūtas kursi vienmēr būs skaitliski, un regulāri svārstās atkarībā no katras valūtas vērtības. Piemēram, dažu stundu laikā GBP/USD valūtas pāreja var svārstīties no £1/$ 1,30 līdz £1/$ 1,31. Tas nozīmē, ka par vienu mārciņu tagad var nopirkt 1,31 dolāru, bet pirms dažām stundām varētu nopirkt tikai 1,30 dolārus. Mārciņa ir nostiprinājusies attiecībā pret dolāru.

Ja valūtas kurss ir labvēlīgs, t.i., valūta, kuru vēlaties iegādāties, tiek pārdota par labu cenu pret jūsu vietējo valūtu, saglabājiet savu darījumu vai nu mājas lapā vai vienā no veikaliem. Ja iegādājaties internetā no jūsu banku kartes tiks iekasēta samaksa par to valūtu, ko esat iegādājušies. Ja iegādājieties veikalā, varat izmantot vai nu karti, vai naudu, lai iegādātos savu ārvalstu valūtu.

Pirms pasūtīšanas tiešsaistē

Papildus drošības sistēma un atbildīgie cilvēki pārbauda ka ārvalstu valūtas saņemšana ir tik vienkārša un bez stresa. Pasūtot valūtu, kas jums ir nepieciešama tiešsaistē, varat atrast kāds valūtas maiņas kurss jums vislabāk der. Tas ir vienkāršs process, un tas nozīmē, ka jums nebūs jādomā par jebkādas valūtas saņemšanu, kad ieradīsieties galamērķī.

Tātad, ja jūs esat noslogots ar laiku pirms jūsu atvaļinājuma, vai jūs vienkārši plānojat uz priekšu un viss tiek organizēts, jums ir iespējams atrast īsu un kompaktu informāciju kā nopirkt eiro, dirhēmu, dolāru vai jebkuru valūtu, kas jums patiešām vajag kādā no iespējām, ko piedāvā valūtas maiņas punkts.

Ko ņemt vērā, pasūtot savu valūtu tiešsaistē

  1. Pārbaudiet likmi. Lai to izdarītu pēc iespējas vienkāršāk un ātrāk, valutas mainas kalkulators var būt lielisks risinājums, lai sīkāk izpētītu konvertācijas summas un izdevīgākos pārus. Tas arī palīdz ērti sekot līdzi, kā laika gaitā mainās cenas.
  2. Padomājiet par to, cik daudz jums vajag – jūsu budžets palīdzēs jums noteikt, cik daudz jums ir nepieciešams ņemt līdzi, atkarībā no tā, cik ilgi jūs gatavojaties, cik no jums dodaties un cik liels jūs esat!
  3. Kā jūs vēlaties saņemt savu naudu – ja stāvēt rindās, lai iegūtu naudu nav jūsu stils, tad varat pasūtīt valūtu, kas tiks piegādāta tieši pie durvīm. Alternatīvi, ja vēlaties saņemt paši, to var izdarīt kādā no specializētajiem veikaliem. Šādi veikali ir plaši izplatīti visā ASV, bet pamazām kļūst populārāki arī citviet. Tas nozīmē, kā dažādas valūtas nav problēma, lai arī kur cilvēki atrastos un kādas būtu vajadzība.

Kāpēc dažādās vietās valūtas tiek konvertētas dažādās likmēs?

Uzņēmumam, kas sniedz ārvalstu valūtu maiņu, jāsedz papildu izmaksas, kas rodas, piegādājot cilvēkiem naudu. Ārvalstu valūtas piegādes izmaksas tiešsaistē ir daudz mazāk, tāpēc parasti jūs saņemsit labāku likmi tiešsaistē. Ja jūs atstāsiet pirkšanas valūtu līdz pēdējai minūtei, iespējams, ka jums galu galā būs jāmaksā papildus likmes, tāpēc ir prātīgi plānot. Daļēji valūtu maiņas kalkulators var būt labs palīgs, lai sīkāk apskatītu konvertētās un konvertējamās vienības, lai salīdzinātu izdevīgāko tehniku.

Kāpēc mainās valūtas konvertēšanas rādītāji?

Valūtas pastāvīgi virzās uz augšu un uz leju viena pret otru, jo tās tirgo finanšu tirgos. Tirgus pārmaiņas var izraisīt piedāvājums un pieprasījums. To var izraisīt arī politiskie un ekonomiskie notikumi. Finanšu krīzes laikā varēja novērot, ka valūtu likmes nebija labas praktiski jebkurai valūtai, kuru skāra ekonomiskās problēmas. Tam ļoti pakļauts ir Amerikas tirgus, kas ir arī viens no centrālajiem punktiem, jo daudziem valūtu maiņa notiek uz/no dolāra. Pavisam nesen varēja novērot arī ievērojamas svārstības Anglijas sterliņa mārciņai. Tas bija galvenokārt tieši saistīts ar “beksitu” jeb izstāšanos no Eiropas Savienības. Daudziem cilvēkiem radās šaubas par šīs valūtas pastāvēšanu, kā arī daudzi uzņēmumi tika pakļauti papildus spriedzei, ko radīja jaunas problēmas darboties starptautiski. Tāpat kritās arī cilvēku interese par sterliņa mārciņas iegādi, jo neviens īsti nevēlas darboties ar nestabilu valūtu. Lielākie ieguvēj no šīs situācijas bija tie, kas tomēr riskēja iegādāties steriņa mārciņu, ko pēc tam pārdot tirgū, kad cenas atkal paliek stabilākas. Tādā veidā ir iespējams pat ļoti neiespringstot iegūt peļņu. Tomēr vienlaikus ir gaidāms arī sadārdzinājums dažādiem ar bankām u.c. iestādēm saistītiem pakalpojumiem. Šādas un līdzīgas lejupslīdes var notikt ļoti ātri. Kā bija redzams pēc referenduma Lielbritānijā par izstāšanos no Eiropas Savienības, mārciņas vērtība sāka strauji kristies jau nākamajā rītā un šķita, ka šis process neapstāsies. Tomēr lejupslīde vai augšupeja nevar būt mūžīga, jo tas izjauktu visu valūtu sistēmu, kas tomēr kaut kādā veidā ir saistītas.

Ja jums ir nepieciešams iegūt kādu valūtu, tajā skaitā arī retāk sastopamu valūtu, var iegūt kādā no maiņas punktiem, kas ir brīvi pieejami. Katram pašam atliek izvērtēt, vai valūtas maiņas kurss atbilst tam, ko var definēt kā “līdzvērtīgu”, t.i., tāds, kas nerada lielus zaudējumus pirms jūs nonākat valstī, kur tiek izmantota konkrētā valūta. Tāpat nevajadzētu paļauties tikai uz kredītkarti vai kādu citu bezskaidras naudas maksājumu iespēju, jo ne visur tas ir iespējams (noskaidro, vai kredits ar sabojatu kreditvesturi ir tev pieejams). Tas var būt visai nepatīkams pārsteigums, piemēram, trešās pasaules valstīs. Tas attiecas arī uz rubli, kas ir nepieciešams, ja plānojat apmeklēt Krieviju. Papildus tam, protams, ir jādomā arī par vīzu, taču arī to pieteikšanās un izsniegšanas process ir daudz vienkāršāks un ātrāks, kas ir svarīgi arī dažādu valūtu apmaiņā. Neviens nevēlas vairs stāvēt garās rindās un gaidīt, kad būs iespējams beidzot izmainīt esošo valūtu uz kādu citu, vienlaikus nemaksājot pārāk augstu komisijas maksu. Ir skaidrs, ka fiziski izsniegšanas punkti maksā vairāk, jo tie ir jāuztur un jānodarbina fiziski cilvēki uz vietas, taču vienmēr pastāv alternatīvi varianti. Plānots, ka nākotnē būs vēl lielākas iespējas, ko katrs patērētājs varēs izmēģināt un izbaudīt.