Par parādiem, jeb kredītiem šajā blogā rakstīts ir ļoti daudz, bet tā īsti vēl neesam pieskārušies tam, kā tad īsti šos parādus atmaksāt, un kāpēc ātrāka kredītu atmaksa vispār ir laba lieta? Tā pat, kā ir dažādi kredītu veidi ir arī dažādi kredītu atmaksas paveidi, un tie atšķiras gan no tā, cik liels kredīts ir ņemts, gan no tā cik ilgs ir šī aizdevuma atmaksas laiks. Šādas atšķirības ir pašsaprotamas, jo kredītu, kurš jāatmaksā pēc 30 dienām nevar salīdzināt ar to, kura atmaksai atlikuši vēl 15 gadi un galu galā arī kredīts, kura summa ir 100 Eiro nav salīdzināms ar aizdevumu, kura kopējā summa ir 10000 Eiro. Kredītu atmaksai lielākoties ir diva veida kredītu atmaksas modeļi ja tev ir vairāki aizdevumi, kas saucas lavīnas un kalnā kāpēja modeļi:
  • Lavīnas modeļa atmaksa – Lavīnas jeb avalanša modeļa kredītu atmaksa nozīmē to, ka ja tev ir vairāki aizdevumi, tad tu sākumā atmaksā tos kredītus, kas ir mazākie un tad ķeries klāt pie kredītiem, kuri ir lielāki, tādā veidā samazinot savu kopējo kredītu skaitu un radot sajūtu, ka notiek progress. Šis kredītu atmaksas modelis ir izdevīgākais, jo mazajiem kredītiem parasti ir lieli procenti un tāpēc atmaksājot šos kredītus tu gan redzi progresu, gan arī atmaksā to aizdevumu, kurš ir neizdevīgākais, jo kredīts, kuram ir lielāki procentu maksājumi ilgtermiņā tev izmaksās daudz vairāk nekā tas, kuram ir mazāki procentu maksājumi.
  • Kalnā kāpēja atmaksa – Kalnā kāpēja modelis savukārt ir kredīta atmaksas veids, kurā tu sāc ar lielākajiem kredītiem, un atmaksā tos palēnām , lai pēc katra no šiem kredītiem tev atliktu tikai mazāki kredīti. Šis modelis nav īpaši efektīvs un cilvēkiem parasti ir daudz grūtāk pie tā pieturēties, jo lielo kredītu atmaksai nepieciešams parasti ir daudz ilgāks laiks nekā mazo kredītu atmaksai un arī nav tā īsti redzams progress, bet ir indivīdi, kuriem šādi maksājot pēc tam liekas, ka ir daudz vieglāk ķerties klāt pie mazāk svarīgiem kredītiem.
Neskatoties uz kredītu atmaksas modeļiem tad kad tev ir vairāki aizdevumi viena kredīta atmaksa var notikt arī vairākos veidos, kur vienam cilvēkam var būt vieglāk katru mēnesi maksāt kredītu pamazām un ar mazākajiem kredīta maksājumiem, bet citam vieglāk ir pēc iespējas vairāk naudu katru mēnesi maksāt un tā teikt saknapināties, lai tikai pēc iespējas ātrāk tiktu vaļā no šī parāda. Katrs jau no mums ir savādāks un tāpēc arī šie atmaksas modeļi ir dažādi, jo cits cilvēks nemaz nedomā par šiem kredītiem, kur citam tas ir vienīgais par ko viņš var domāt, un tāpēc arī katram ir jāatrod tieši tas modelis, kas ir viņam vispiemērotākais.