Naudas aizdošana pati par sevi var būt visai nepatīkams un nedrošs process, taču jo īpaši naudas aizdošanas sliktās puses parādās tad, kad tu naudu aizdod kādai paziņai, draugam vai pat ģimenes loceklim, jo šāda naudas aizdošana ne tikai nedod nekādas garantijas, ka persona, kura no tevis aizņēmās, tev atmaksās šo naudu, bet šāda aizdošana diemžēl var arī ievērojami sabojāt tavas attiecības ar aizņēmēju.
Šādas naudas aizdošanas situācijas visbiežāk attīstās divos virzienos – vai nu debitors tev atmaksā naudu, kuru tas aizņēmās, vai arī šī nauda netiek atmaksāta un tu paliec zaudētājos. Tāpēc apskatīsim abas situācijas.
Vispirms griezīsimies pie pozitīvākā rezultāta, kad naudas aizņēmējs patiešām arī atdod naudu personai, no kuras tas aizņēmās naudu, pilnā apmērā. Šis noteikti ir
naudas aizdošanas paziņai vai draudiem labākais iznākums, jo šādi tu ne tikai saglabā pozitīvas attiecības ar personu, kura aizņēmās no tevis, bet tu arī atpakaļ saņem visu naudas summu. Protams, var gadīties, ka tev šī paziņa vai draugs ir arvien jāskrubina, lai tā atdod naudu, vai jāvienojas par kaut kādu naudas atmaksas plānu, kura rezultātā tu saņemsi savu aizdoto naudu atpakaļ, taču arī šāda situācija ir daudz labāka par to, kuru es tālāk aprakstīšu, jo tu tik un tā saņem savu naudu atpakaļ, un, lai gan tavas attiecības ar aizņēmēju var tikt iedragātas, vismaz tā nebūs tava vaina, jo tu darīji visu savs spēkos, lai palīdzētu savam draugam, tajā pašā laikā prātā paturot arī savas intereses.
Negatīvākais variants ir tad, kad persona, kura aizņēmās no tevis naudu, neatmaksā tev naudu un, iespējams, nemaz nav plānojusi šo naudu tev atgriezt. Šādas situācijas diemžēl gadās biežāk nekā varētu šķist, jo nereti mēs saviem draugiem uzticamies vairāk, nekā patiesībā vajadzētu, kā rezultātā mēs riskējam pazaudēt ne tikai lielāku vai mazāku naudas summu, bet arī pazaudēt attiecības ar šo draugu vai paziņu. Tad šeit rodas jautājums, vai vispār ir iespējams šādā situācijā kaut ko darīt, lai iegūtu šo naudu atpakaļ, vai arī tā ir uz mūžu pazaudēta?
Atbilde ir, ka patiesībā ir iespējams pāris veidi, kā var mēģināt atpakaļ dabūt vismaz daļu, ja ne visu no aizdotās summas. Šādā gadījumā pirmais, kas tev ir jādara, ir jādodas uz konsultāciju ar advokātu. Ir advokāti, kuri tieši specializējas dažādās ar finansēm saistītās jomās, taču, ja nav iespējams atrast šādu advokātu, konsultācija ar ikvienu advokāta profesijas pārstāvi varētu rast tev veidus, kā saņemt aizdoto naudu atpakaļ. Viens no šādiem variantiem ir sūdzības iesniegšana tiesā, kas gan ir galējais variants, jo šis proces var ne tikai izmaksāt dārgi, bet arī ievērojami ievilkties. Vēl kāds risinājums, īpaši ja personai, kura aizņēmās no tevis naudu, ir kāds īpašums vai regulāri ienākumi, ir nolīgs advokātu, kurš aizņēmējam nosūtītu vēstuli par aizdevuma atmaksāšanu. Šāda vēstule varētu dot augļus, jo bieži vien, līdz ko cilvēki saņem vēstuli no advokāta, tā sabīstas, jo advokāts tomēr ir likuma kalps un šāda vēstule var nozīmēt arī tālākas ar tiesu saistītas darbības.
Ja tu gadījumā esi biznesa īpašnieks, un aizdevumu savam draugam vai paziņai esi izsniedzis, nokārtojot to kā oficiālu izdevumu šīs personas biznesam, tad šeit var runāt ne tikai par sūdzību tiesā, bet arī var mēģināt šo naudu atgūt ar nodokļu palīdzību. Šāda veida aizdevums tiek uzskatīts par ieguldījumu un to ir iespējams norakstīt kā kapitāla zaudējumu, kuru tu vari mēģināt iegūt atpakaļ likumīgā ceļā.
Nav komentāru