Vai esat domājis par to, kāpēc daži cilvēki lieliski prot apieties ar savu naudu, kamēr citi to izšķiež un viņiem ir vajadzīgs kredīts on-line, lai izdzīvotu? Protams, situācijas ir dažādas, bet lielā mērā to nosaka finanšu disciplīna jeb spēja pārvarēt savas mirkļa emocijas un vājības. Proti, ja spēsiet panākt to, ka jebkurā situācijā varat pateikt sev, nē, un pieņemt atbildīgus finanšu lēmumus, neskatoties uz to, cik liels ir kārdinājums, jūs varēsiet sasniegt jebkuru finanšu mērķi un panākt, ka pilnībā kontrolējat savu naudas plūsmu. Šeit būs rīcības plāns, kas palīdzēs jums to paveikt.

Beidziet izdomāt attaisnojumus

Cik bieži ir, gadījies tā, ka uzstādāt sev kādu finanšu mērķi, bet pēc tam sāciet domāt attaisnojumus, kāpēc šo mērķi neverat sasniegt? Ir viegli vainot dažādus ārējos apstākļus pie savas sliktās finansiālās situācijas, taču jāsaprot, ka tādā veidā jūs jau pašā pamatā liedzat sev iespēju gūt panākumus. Šķēršļi ir neatņemama sastāvdaļa ceļam uz mērķu sasniegšanu, tāpēc ir jādomā kā panākt vēlamo, par spīti visiem šķēršļiem, nevis jādomā attaisnojumus. Tikai tad, kad ņemsit vadības grožus savās rokās, jūs varēsiet sasniegt to, ko vēlaties.

Izveidojiet plānu

Neatkarīgi no tā, kāda ir jūsu finansiālā situācija un kādi ir jūsu mērķi, jums ir vajadzīgs plāns. Daudz vieglāk būs ievērot disciplīnu tad, ja zināsiet, kas jums ir jādara. Haotiska rīcība nekad nav tik efektīva kā rūpīgi apdomāti un izsvērti lēmumi. Piemēram, ja vēlaties atmaksāt savus kredītus, izdomājiet, kā jūs to paveiksiet soli pa solim. Izdomājiet precīzi, cik daudz naudas jums tam vajadzēs, kā jūs šo naudu iegūsiet, kā veiksiet kredītu apmaksu utt. Arī tad, ja jūsu mērķi ir vispārīgāki, piemēram, pārstāt lieki tērēties, jums ir jāsāk ar plānošanu, lai saprastu, kur varat ietaupīt un kā reāli to varat izdarīt. Jo precīzāks un detalizētāks būs plāns, jo vieglāk jums būs to ieviest dzīvē un tam sekot.

Sekojiet plānam

Reālā pašdisciplīna sākas tieši tad, kad teorija jāsāk ieviest dzīvē. Viena lieta ir saprast, kā rīkoties būtu pareizi, bet, pavisam cita, ir piespiest sevi to darīt, neatkarīgi no vēlmēm. Ja ejat uz kādu nopietnu finanšu mērķi, noteikti nāksies šo to upurēt un no kaut kā atteikties. Lai pieradinātu sevi pie disciplīnas, sākumā noderēs dažādi fiziski ierobežojumi liekiem tēriņiem un citiem finanšu netikumiem. Padomājiet, kā jūs varat panākt to, ka plāna ievērošana, ir vienīgais variants. Piemēram, ja gribat ietaupīt naudu, liedziet sev iespēju pārtērēties, ierobežojot finanšu līdzekļu apjomu, ko ņemt līdzi uz tirdzniecības vietām. Ja jums nebūs ar ko samaksā par liekajiem tēriņiem, loģiski, ka tos nevarēsiet veikt. Ar laiku jūs pie tā pieradīsiet un taupīšana jau kļūs par ieradumu, pie kā nebūs īpaši jāpiedomā.

Iemācieties nepadoties pie pirmajām grūtībām

Visbeidzot, ir jāpiespiež sevi turpināt iesākto arī tad, ja ciešat neveiksmi. Jūs esat tikai cilvēks un kļūdas jums ir raksturīgas. Jūs noteikti pārkāpsiet savu budžeta plānu un pārtērēsieties ne vienu reizi vien. Tas ir normāli un pašsaprotami, jo cilvēkam piemīt savas vājības, taču ir jāatceras, ka tas nav iemesls, lai padotos. Ja pakrītat, ir jāprot piecelties un iet tālāk. Katru neveiksmi uztveriet kā mācību un motivāciju, lai turpmāk ko tādu nepieļautu. Ja spēsiet to panākt, jūs varēsiet sasniegt visu, ko vien vēlaties.