Naudas taupīšana, kā jau esmu minējis iepriekš ir viena no finanšu panākumu balstiem un tad, kad ir nepieciešams atmaksāt
kredītus vai iegādāties kādu dārgāku priekšmetu tad parasti bez taupīšanas nav iespējams iegūt nepieciešamos naudas līdzekļus. Parasti cilvēki sāk taupīt naudu tad, kad ir nokļuvuši dziļos parādos un saprot, ka kaut kas ir jāmaina savādāk viņi nonāks uz personīgā bankrota robežas. Un tikai tad sākas šis garais ceļš, kur parasti ir jādomā par katru pirkumu ko tu veic un jāmēģina tērēt nauda pēc iespējas apdomīgāk. Un ja tu pieturies pie šādām darbībām vairākus gadus, tad visticamāk, ka tev agri vai vēlu izdosies izkļūt no šīs finanšu bedres.
Nu tad lūk kad tu esi izkļuvis no kredīta, kāpēc tad tev būtu jāturpina būt taupīgam un krāt naudu?
Ja tev ir izdevies izkļūt no
liela kredīta tad visticamāk, ka tu esi ļoti priecīgs un tu sāc plānot, ko tu varētu darīt ar to naudu, ko katru mēnesi vairs nebūs jātērē kredīta maksājumu veikšanai. Vai arī tu jau plāno, kā varētu veikt kādu lielāku pirkumu lai sevi atalgotu. Bet atceries, ka, tu nedrīksti nonākt vecajās sliedēs, jo pretējā gadījumā ātri vien atkal attapsies ar veselu kaudzi kredītu. Ja reiz tu esi sācis krāt naudu, tad tāpat vajadzētu arī turpināt jo ir taču daudz un dažādu iemeslu, ko darīt ar šo lieku naudu:
- Veido iekrājumus – Ja tev ir pieejami brīvie naudas līdzekļi tad nu būtu īstais laiks sākt veidot iekrājumus, jo pretējā gadījumā atkal var nākties ņemt kredītus. Tev noteikti vajadzētu rezerves fondu neparedzētiem izdevumiem, kas būtu ap 3 mēnešalgām un ļautu tev ikdienā justies daudz drošāk. Pēc tam tev vajadzētu sākt domāt arī par savu vecumdienu nodrošināšanu un tāpēc varbūt vajadzētu sākt papildināt savu pensiju trešā līmeņa kontu vai arī sākt investēt naudu ar nodomu to pēc tam izmantot sava mūža nogalē. Iekrājumus var veidot arī konkurēto pirkumu veikšanai, kas tev ļaus vairs neņemt kredītus bet gan vienkārši sakrāt naudu un iegādāties ko tu vēlies. Tad arī tu vairāk sapratīsi īsto lietu vērtību un vai tas ir tā vērts tik daudz mēnešus krāt, lai, piemēram nopirktu jaunu viedtālruni?
- Sāc veidot pasīvos ienākumus – Ja tev katru mēnesi nu paliek pāri noteikta naudas summa, tad varbūt ir laiks domāt par sava biznesa uzsākšanu, vai cita veida pasīvo ienākumu veidošanu? Ja tu vari lēnām pavadot vienu vai divas stundas dienā izveidot kādu pasīvo ienākumu avotu tad tev nākotnē būs vēl vairāk brīvie līdzekļi, ko tad atkal vari izmantot vēl lielāku ienākumu izveidošanai līdz tu būsi sasniedzis savus finanšu mērķus un kļuvis neatkarīgs lai par naudu vairs jāuztraucas nebūtu.
- Izklaidējies – Un protams arī daļu no šiem brīvajiem naudas līdzekļiem tev noteikti ir jāizmanto lai nopirktu tās lietas par ko vienmēr esi sapņojis, aizbrauktu kādā ceļojumā un vienkārši baudītu dzīvi, jo visu laiku taupot un krājot naudu tu varbūt nemaz neredzi cik skaista ir pasaule. Katram no mums vajag arī atpūtu, jo tikai tad mēs saprotam priekš kā tad ikdienā mēs strādājam.
Taupīšanai nevajadzētu būt kā apgrūtinājumam, bet kā dzīvesveidam un, ja tas tev sagādā pārāk lielas grūtības tad, iespējams, tev vajag nedaudz atslābināties un arī pabaudīt dzīvi ne tikai visu laiku tiekties uz augšu un mēģinot kaut ko sasniegt vai pierādīt.
Nav komentāru