Automašīna, dzīvoklis, māja un citas dārgas lietas mūsdienās ir iespējams ne tikai nopirkt skaidrā vai ar kredītu, bet arī izīrēt. Bet cik tad īrēšanas process ir izdevīgs un vai cilvēkiem to vajadzētu izmantot šādu lietu īrēšanai, vai tomēr tās būtu jāpērk kredītā, vai tomēr vajadzētu sakrāt naudu un tikai tad tās nopirkt? Īrēšana, būtībā ir cita cilvēka mantas izmantošana, kur tu maksā noteiktu dienas vai mēneša maksu par to, ka tu izmanto šo preci un būtībā tu nomaksā preces amortizāciju un radi īpašniekam peļņu, kā pasīvos ienākumus. Īrēšanas process parasti ir visai vienkāršs un, kamēr tu maksā noteikto summu, iepriekš norunātajā termiņā, tikmēr tu vari šo preci izmantot, bet tiklīdz, kā tu beidz maksāt, tā tev šī prece tiks atņemta. Ja tev ir mazi naudas līdzekļi, tad, iespējams, tev labāk ir tieši šis īrēšanas variants, jo būtībā tu maksā tikai par to, ko tu izmanto nevis pērc šo preci, jo pirkšana mūsdienās ir kļuvusi tik neizdevīga, ka īre kļūst aizvien izdevīgāka un izdevīgāka. Šis jautājums ir ļoti līdzīgs tam, vai ātrāk atmaksāt kredītu vai tomēr uzkrāt, tāpēc ieteiktu izlasīt arī šo rakstu šeit.

Dzīvokļa īrēšanai

Viens no visizplatītākajiem īrēšanas veidiem ir tieši dzīvokļa īrēšana, kur dzīvokļa īpašniek savu īpašumu izīrē kādai trešajai personai, un par šo izmantošanu, jeb dzīvošanu šajā dzīvoklī liek maksāt noteiktu naudas summu. Protams no īrētāja skatpunkta šis nav diezko izdevīgs darījums, jo katru mēnesi ir jāmaksā noteikta īres maksa, un dzīvokli nepieder tev, tāpēc tu nevari tajā darīt visu to, ko vēlies. Bet no otras puses tu jebkurā laikā vari dzīvokli pamest un ievākties citā mājoklī vai arī pārvākties uz citu pilsētu, tādēļ ir daudz lielāka brīvība un tu neesi piesaistīts vienai vietai. Dzīvoklis, lai vai tas būtu vienistabas vai divistabu ir tā lieta, ko cilvēki aprasti visbiežāk izvēlas, kā savu galveno mājvietu, jo pilsētā mājvieta ir daudz ekonomiskāk no vietas skata punkta, jo nav nauda jātērē degvielai, kā arī mājas cena ir krietni vien augstāka nekā dzīvoklim.

Mājokļa īrēšanai

Mājas, jeb mājokļa īrēšana jau ir pavisam cita kalibra īrēšana, jo 100-200 Eiro vietā, kas jāmaksā par vidēja mēroga dzīvokli būs jāmaksā pat līdz 500 Eiro par šādas mājas īrēšanu. Māja protams ir daudz labāka dzīvojamā vieta ģimenei, jo bērni var iziet svaigā gaisā, kā arī komunālie maksājumi ir daudz mazāki, un vienīgi ir jāpērk malka, lai ziemā varētu kurināt savu katlu. Mājas īrēšana ir arī daudz nopietnāks solis, un viens cilvēks aprast nevar atļauties no savas algas tik lielu daudzumu naudas veltīt šādai īres maksai, bet ģimene jau to var darīt daudz drošāk. Protams, arī mājas īrēšana ir daudz labāk nekā mājas pirkšana, ja vēl īsti nav skaidrs, vai tu vēlies dzīvot šajā vietā vai šajā pilsētā, un bieži vien ir tā, ka īrējot var ar īpašnieku sarunāt izpirkuma tiesības, ka papildus īrei tiek maksāta nauda, gluži tāpat, kā kredīta maksājums par mājokļa pārpirkšanu.

Automašīnas īrēšanai

Un pēdējā lieta, ko cilvēki parasti īrē ir automašīna, un šis kustamais īpašums jau ir daudz nopietnāks, jo jebkurā laikā automašīna var iekļūt avārijā un vainīgs būs tieši īrnieks nevis automašīnas patiesais īpašnieks. Auto vērtība arī daudz ātrāk krīt nekā dzīvokļa vai mājas, un nopērkot un izīrējot šo auto, nav iespējams atgūt visu nopirkto summu, ja nu vienīgi īres maksa it pietiekoši augsta. Un tieši tāpēc auto parasti izdevīgāk ir pirkt vai arī izīrēt tikai tad, kad tas nepieciešams, jo patstāvīga īrēšana noteikti būs dārga, bet ja tu nevēlies tērēt lielu naudas daudzumu, tad varbūt pāris mēnešus pabraukt ar jaunu auto nemaz nav tik slikts piedāvājums.