Darbs finanšu nozarē nav tik vienkāršs kā varētu likties. Savukārt potenciālajiem klientiem vai vienkārši interesentiem ir dažādi rīki, kas ļauj pārliecināties par informāciju. Viens no tiem ir patēriņa kredīti 2018. gadā ar jaunāko statistiku un citiem datiem vienā vietnē, lai palīdzētu atrast izdevīgāko risinājumu attiecībā uz dažādām finansiālajām vajadzībām.

Daudzi redz darbu dažādās finanšu nozarēs kā ļoti noderīgu un vērtīgu, taču ir jāņem vērā arī citi apstākļi, piemēram tas, ka var būt nepieciešams veikt dažādus uzlabojumus, lai sasniegtu ilgtermiņa panākumus, ka neliek justies slikti.

Netēlot ir ļoti relaksējoši

Bieži vien cilvēki, sevišķi sākot savu karjeru izvēlas tēlot, lai iegūtu labāku pozīciju, labāk saprastos r citiem darbiniekiem, iegūtu uzticamus klientus u.c. Tāpat papildus var izmantot dažādus profesionālos žargonus, piemēram, “vērtību priekšlikumi”, “ieņēmumu mērķi” u.c. Arī citas mazākas lietas, piemēram piezīmju bloks un uz sanāksmēm, lai izskatītos gudri, ir papildus pūles un sava veida izlikšanās. Tāpat arī rūpīgi izgludināts uzvalks ar jaukām aproču pogām ne tikai rada profesionālu, bet arī samākslotu izskatu. Noteikti arī jūs pieklājīgi visus sveiciniet un esiet graciozs. Saistībā ar sociālajiem medijiem, jūs varat veicināt uzņēmumu un atbalstīt savus kolēģus. Jūs varat teikt cilvēkiem, ka jums patīk tas, ko viņi dara pat tad, ja jums nepatika. Cilvēki mēdz izlikties un nēsāt masku, kas ir pilna drosmes un izcilību, jo liekas, ka tas jādara, lai gūtu panākumus. Var domāt, ka tā strādā jebkāda veida uzņēmējdarbība. Visa šī rīcība ātri vien var kļūt nogurdinoša, un var palikt nesvarīgi, kas jūs pats īstenībā esat. Droši vien dziļāk sevī mājo uzņēmējs un ļoti radošs cilvēks, kurš vēlējās izteikties. Pēc virkne dīvainu situāciju noteikti, ka agrāk vai vēlāk pienāk brīdis, kad maska ir jānomet. Var sākt ar nedaudz, piemēram, cilvēkiem pieklājīgi pateikt, ka jums nepatīk viņu ideja. Jūs varat kļūt brutāli godīgs ar klientiem un pārtraukt stāstīt viņiem, ko viņi grib dzirdēt. Tas viss noved pie jūsu reālās versijas. Dažiem cilvēkiem tas patika un citus neinteresēja. Katrā ziņā jūs nevarat visu laiku izlikties darbā, jo galu galā jums apniks visas muļķības. Jūs sāksiet prātot par to, kura dzīvi jūs esat dzīvojis pēdējos gadus.

Plānojot brīvdienas iepriekš sniedz papildu motivācija

Neizliecieties, ka katru nedēļu esat 100% motivēti darbā. Dažas nedēļas ir riebīgas, un tas ir normāli. Jau laicīgi plānojot brīvdienas sniedz domas par vēl vienu lietu, kas ir lieliska: pārtraukums. Daudziem finanšu karjeras pirmajā pusē gandrīz nav brīvdienu. Tas var radīt nebeidzamu nogurumu, kā arī neredzēt nākotnes pozitīvās iespējas, piemēram, ilgi gaidīto atvaļinājumu un to, cik dažādos lieliskos veidos ir iespējams to pavadīt. Kad jūs sākat rezervēt brīvdienas uz Jaunzēlandi, ASV, Japānu vai tepat Latvijā, jūsu motivācija mainīsies. Jūs varat atrast spēku, kā strādāt vairāk, lai dotos ilgi plānotajā un kārotajā atvaļinājumā, lai varētu iegūt vēl lielāku pārtraukumu no visa. Brīvdienas var kļūt par finanšu karjeras atiestatīšanas pogu.

Ļoti garas darba stundas nozīmē, ka ir problēma

Jums var gadīties daudz reizes saskarties ar cilvēkiem, kuri finansēs strādā kā zvēri. Sākumā tas var likties forši Vēlāk jūs to varat uztvert kā problēmu. Vai nu jūs neesat produktīvs, ar zemu koncentrēšanos vai vienkārši nav pietiekami daudz resursu. Visus šos jautājumus var atrisināt, un strādāt sūri grūti nav izeja. Produktivitāte ir pretstats garām darba stundām, jo tā var palīdzēt samazināt ilgās darba stundas. Jūs reāli varat paveikt daudz vairāk darba pāris stundu laikā. Līdz ar to arī nebūs jāpavada vēl neskaitāmas stundas, kas var būt arī neatmaksātas, jo tās ir ārpus darba laika, savukārt noteiktais uzdevums ir jāpaveic.

Jums būs jārunā citu priekšā

Tāpēc ir vērts saņemties un iemācīties runāt bez tūkstošiem “a”, “em” un citām skaņām starp katru vārdu. Publiskā runāšana ir pamata saziņas veids. To pilnībā apgūt ir tas, kā jūs varat pārvarēt izplatīt savas idejas, vīzijas un izklāstīt fenomenālos stāstus. Neatkarīgi no jūsu spējas uzstāties citu priekšā, ir pienācis laiks to uzlabot.

Lielākajai daļai cilvēku nav ideju par uzņēmējdarbību, tāpēc tie nejūtas tik slikti

Jā, tā ir patiesība! Daudzi no cilvēkiem, kurus jūs saprotat uzņēmējdarbībā un kas izklausās, ka viņi zina, par ko runā, bieži vien paši nesaprot. Viņi vienkārši atstāsta kaut ko, ko viņi ir dzirdējuši vai lasījuši, kas, viņuprāt, bija pareizi. Mēs visi izliekamies, ka bizness ir māksla, un tik daudz reižu tas nav tas, kas šķiet. Bizness vairāk saistīts ar dzīves prasmēm nekā jebkas cits. Lielākā daļa grāmatas par uzņēmējdarbību mēģina pārāk sarežģīt kaut ko tādu, kas nav tik grūts. Liels izaicinājums biznesā ir izprast tā vienkāršību.

Izmaiņas ir nenovēršamas. Kāpēc tās nepieņemt?

Ja strādājat finanšu vai citā nozarē, pārmaiņas ir garantētas. Ja jūs nepaļausieties izmaiņām, viens no šiem notiks tieši ar jums: • Jūsu nozare izjuks, ja nemainīsies līdzi laikam • Jūsu uzņēmums turpinās pārstrukturēties, apvienoties vai arī citi var to iegādāties, kas var novest pie tā, ka jūs zaudēsiet savu darbu • cilvēku izraisītas darbības var sabojāt jūsu karjeru

Pārmaiņas jūsu karjerā noteikti būs. Viss ir atkarīgs tikai no tā, kādas tās būs un kad tās notiks. Pareizāk ir nevis tā izvairīties, bet gan ļauties.

Finanšu nozare var šķist sarežģīta ne tikai tiem, kuri meklē palīdzību no profesionāļiem, bet arī pašiem darbiniekiem. Viena no lietām, ko ir svarīgi izprast ir tas, ka nav nepieciešama ārkārtīgi sarežģīta pieeja, lai tiktu galā ar dabu vai citiem ar finansēm saistītiem aspektiem. Tāpat arī radoša pieeja var palīdzēt atrast labāku risinājumu nekā mūžīgā izlikšanās, stress tā dēļ, lai sevi vienmēr parādītu no labākās puses. Ir daudz iespēju, kā padarīt darbu daudz patīkamāku un līdz ar to arī sniegt interesentiem objektīvu informāciju vai piedāvājumu. Tas arī garantē to, ka sasniegtais rezultāts būs ilglaicīgs un neradīsies sarežģījumi laika gaitā. Tāpat ir arī citi pozitīvi ieguvumi, ko katrs varēs izjust. Vienlaikus sekojot jaunākajām tendencēm nozarē un arī citās jomās, kas ar to ir saistītas, ir iespējams roku turēt uz pulsa un līdz ar to arī pārējiem cilvēkiem ieteikt noderīgo. Finanšu nozare vienmēr turpina attīstīties. Lielā mērā tas ir tādēļ, ka jaunās tehnoloģijas rada ļoti lielu iespaidu, ka prasa pielāgošanos. Pretējā gadījumā cieš ne tikai strādnieki, bet arī pats uzņēmums. Katra interesēs ir būt moderniem un izmantot visas iespējas, lai pēc iespējas labāk adaptētos un nezaudētu produktivitāti, kas pēc tam var negatīvi atsaukties ne tikai uz darba ilgumu, bet arī veselību, motivāciju, attiecībām ar citiem cilvēkiem u.c.