Mūžam aktuālā tēma, par kuru aizdomājas daudzi no mums. Apskatīsim dažus no ietaupīšanas veidiem.

1. Mainiet bankas kontus, lai izmantotu priekšrocības un nopelnītu lielākus procentus

Ja jūs maksājat ikmēneša maksu par savu norēķinu vai krājkontu, jūs varētu gūt labumu, pētot dažus no jaunākajiem banku piedāvājumiem. Ne tikai veicot dažas no populārāko banku reģistrācijām, kas dod bonusus, lai atvērtu kontu un izveidotu tiešo depozītu, bet dažas no tām piedāvā arī pievilcīgas procentu likmes jaunajiem klientiem. Ir taisnība, ka procentu likmes nav tādas, kādas tās bija agrāk, bet joprojām ir vērts tās meklēt.

2. Izslēdziet televizoru

Viens no veidiem, kā ietaupīt naudu, ir krasi samazināt televizora skatīšanās ilgumu. Tam ir vairākas priekšrocības- jūs redzat mazāk reklāmu, kas mudina jūs tērēt, tas liek elektrības rēķinam samazināties, jums atliek vairāk laika koncentrēties uz citām lietām kā, piemēram, jaunu ienākumu plūsmas veidošanas. Tāpat arī, jo mazāk skatīsieties televīziju, jo mazāk kanālu jums būs nepieciešams, kas attiecīgi ļaus jums samazināt kanālu skaitu un līdz ar to abonementa izmaksas.

3. Pārdodiet nevajadzīgās kolekcijas

Bija laiks, kad cilvēki domāja, ka viņu kolekcijas viņiem dos bagātību. Tika iepirktas un kolekcionētas lietas, kurām šodien nav nekādas vērtības. Ja jūs vēlaties izvairīties no šādas situācijas, apsveriet kolekcionēt tikai ko patiešām vērtīgu. Un, ja vēlaties atgūt daļu no naudas, ko esat jau iztērējuši par kolekcionējamiem priekšmetiem, jūs varat sākt pārdot tos tagad un izmantot šos līdzekļus jebkuram citam cienīgam finanšu mērķim.

4. Remontējiet drēbes, nevis izmetiet tās

Neizmetiet bikses pazudušas pogas dēļ, bet gan piešujiet jaunu! Neizmetiet šortus, jo tiem ir caurums, bet gan ielieciet ielāpu un saglabājiet tos priekš mājas darbiem. Ikviens var veikt visvienkāršākos šujamos darbus, un pievienojot mazliet prakses, tas kļūst ļoti ātri izdarāms. Apgūt pamata šūšanas prasmes ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu – un pagarināt savu apģērbu dzīvi.

5. Izvairieties no ātrās ēdināšanas produktiem

Tā vietā, lai dotos ēst ātrās gatavošanas iestādē vai vienkārši nopirkt kādu fasētu vakariņu porciju, kad atgriežaties mājās, mēģiniet izveidot dažus vienkāršus un veselīgus aizstājējus, ko jūs varat ņemt līdzi. Vienas nedēļas nogales stundu gatavošanas vērtība var atstāt tev lētu un vieglu vakariņu un uzkodu iespējas visai nākamajai nedēļai.

6. Atmetiet smēķēšanu

Ja jūs joprojām esat smēķētājs, tad droši vien esat informēts, ka jūsu ieradums ir ne tikai dārgs, bet arī potenciāli nāvējošs. Ja jūs vēlaties pievienot savai dzīvei dažus gadus un ietaupīt kaudzi naudas, vispareizākais, ko darīt ir atmest smēķēšanu pavisam. Jūs varat atmest uzreiz, izmēģināt daļu no daudziem nikotīna aizstājējproduktiem vai pāriet uz elektronisko cigareti. Neatkarīgi no izvēlētā ceļa jums būs daudz labāk.

7. Izslēdziet gaismas

Atstājot ieslēgtu gaismu mājās var nebūt dārgi uz vienu vatu, bet tas, protams, izmaksā naudu laika gaitā. Lai ietaupītu cik vien iespējams, izslēdziet apgaismojumu jebkurā laikā, kad atstājat savu māju – vai pat tad, kad izejat no istabas. Gaismas izslēgšana, ja jums ir daudz dabiskās saules gaismas arī var palīdzēt samazināt elektrības rēķinu laika gaitā.

8. Kad vien varat, veidojiet pašu rokām

Var likties, ka gatavot maizi mājās ir pārāk sarežģīts laika patēriņš. Bet pēc tam, kad to izmēģināsiet, jūs sapratīsiet, ka tas patiesībā ir diezgan viegli un tas faktiski ir daudz lētāk, veselīgāk un garšīgāk nekā pērkot klaipu no veikala. Noskaidrojot, ko jūs varat uztaisīt mājās, ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu – un apgūt jaunas prasmes.

9. Izvairieties no stresa izdevumiem

Ir viegli attaisnot naudas tērēšanu ar nepieciešamību likvidēt stresu pēc spriedzes pilnas darba dienas. Tomēr reti kad tā ir laba ideja. Tā vietā, lai iegādātos liekas mantas, būtu prātīgi atrast citus veidus, kā atbrīvoties no stresa. Sporta aktivitātes vienmēr ir laba izvēle, tāpat kā meditācija un pat vecā labā snauda. Skatieties filmas, lasiet vai strādājiet dārzā, ja esat uzvilktā stāvoklī. Naudas tērēšana nesamazinās jūsu stresu ilgtermiņā. Tāpat arī ņemot kredītus, vislabāk to darīt ar vēsu prātu, tādēļ salīdzini pirms aizņemies.

10. Veiciet tehnisko apkopi savām ierīcēm

Pārbaudiet ierīces lai pārliecinātos, vai tās nav aizsprostotas un ir pietiekami tīras. Apskatiet ierīces aizmuguri un izmantojiet putekļsūcēju, lai viegli atbrīvotos no putekļu kārtas. Pārbaudiet visas ventilācijas atveres, it īpaši ledusskapjos, žāvētājos un apkures un dzesēšanas iekārtās. Jo mazāk putekļu, kas bloķē šo ierīču mehānismus, jo efektīvāk tās darbosies, liekot jums ietaupīt uz enerģijas rēķina. Kā arī, jo ilgāk ierīces kalpos, jo retāki būs jūsu izdevumi par jaunu iegādi.

11. Pērciet lietotu, kad vien iespējams

Bieži vien jūs varat atrast vēlamo preci lietotas tehnikas vai apģērbu veikalos. Padariet šos veikalus par daļu no jūsu ikdienas iepirkšanās procesa. Kad meklējat vēlamos pirkumus, vispirms dodieties uz lietoto preču veikaliem un tādējādi jūs ietaupīsiet daudz. Piemēram, lietoto apģērbu veikalā drēbes var nopirkt pat par 50 centiem, pat tad, ja tie ir valkāti tikai vienu reizi. Liela atšķirība, vai ne?

12. Ievērojiet roku tīrību

Šis ir vienkārši – rūpīgi mazgājiet rokas katru reizi, kad lietojat vannas istabu vai turiet neapstrādātus pārtikas produktus. Tādā veidā jūs izvairīsieties no dažādu veidu vīrusiem un baktērijām, kas liks jums ietaupīt uz medicīniskajiem izdevumiem un slimības dēļ neizlaistām darba dienām. Tas nenozīmē, ka jums nevajadzētu izpētīt pasauli un dažreiz sasmērēt rokas – tas arī mēdz nākt par labu, bet pamata higiēna palīdz uzturēt jūsu veselību balansā.

13. Izmēģiniet lielveikalu zīmolu preces

Tā vietā, lai iegādātos kādas atpazīstamas kompānijas preces, izmēģiniet lielveikala ķēdes zīmola produktus. Viena pirkuma laikā jūs ietaupīsiet vien dažus centus, bet jūs, iespējams, arī atklāsiet, ka veikala zīmols ir tikpat labs kā pārējie zīmoli, jo bieži vien vienīgā atšķirība starp tiem ir mārketinga izmaksas, par kuru nav nepieciešamības maksāt vairāk. Ieviešot šos produktus bieži savā iepirkuma grozā, jūs jutīsiet kā produktu rēķins laika gaitā kļūst mazāks.

14. Iznomājiet neizmantoto vietu savās mājās

Vai jums ir papildus guļamistaba, kas netiek izmantota? Ja jūs dzīvojat centrā vai kādā citā tūristu zonā, tas var jums radīt lielu papildus ienākumu plūsmu. Vienkārši pārliecinieties, ka jūs zināt riskus un esat gatavi veikt pasākumus, kas vajadzīgi, lai aizsargātu savu īpašumu.

15. Ēdiet brokastis

Veselīgas brokastis piepilda jūs ar enerģiju visai dienai, vienlaikus ierobežojot jūsu vēlmi pēc lielām pusdienām. Varat atrast veselīgu un ātri pagatavojumu produktu opcijas. Auzu pārslu putra no rīta bieži vien ir tas, kas remdē izsalkumu uz ilgu laiku un attiecīgi liek izvairīties no lielas tērēšanās par pusdienām.