Katru gadu internetā ir iespējams iepazīties ar miljoniem dažādu rakstu par veidiem, kā ietaupīt naudu, iekrāt to un tā tikt galā ar dažādiem parādiem un kredītsaistībām, taču par to, kā sakārtot savas finanses relatīvi īsā laika posmā tiek runāts pavisam maz. Tā vietā, lai sērfotu internetā un lasītu ārkārtīgi daudz dažādu padomu par to, kā uzlabot savu finansiālo situāciju un mēģinātu salīdzināt visus piedāvājumus naudas iekrāšanā, esam sagatavojuši īpašu īstermiņa izaicinājuma plānu, kas palīdzēs sakārtot jūsu personīgās finanses vien 23 dienu laikā.

Šī plāna izpildīšanai jums nāksies atvēlēt vien desmit līdz 30 minūtes katru dienu, taču šīs niecīgais laika sprīdis un tajā paveiktās darbības būs tās, kas ļoti spēcīgi ietekmēs jūsu šī brīža finansiālo situāciju un palīdzēs jums uzlabot savas finanses paradoksālā ātrumā.

1. Diena – izveidojiet savu mini personīgo budžetu. Apkopojiet visus savus ienākumus un izdevumus, un sarindojiet tos attiecīgās kategorijās, lai izveidotu vienotu plānu un caurskatāmu kopskatu ar visiem izdevumiem un ikdienas tēriņiem. Sāciet ar šo un piekopiet to ne tikai 23 dienu garumā, bet turpiniet to darīt visu atlikušo dzīvi – personīgā budžeta plānošana ir atslēga panākumiem un finansiālajai neatkarībai.

2. Diena – atvēliet šo dienu, lai turpinātu jūsu personīgā budžeta izstrādi. Veiciet maksimāli precīzus aprēķinus, lai noskaidrotu kopējos izdevumus katrai kategorijai. Pārliecinieties, lai jūsu izdevumi būtu mazāki par ienākumiem.

3. Diena – izveidojiet maksājumu un tēriņu plānu, balstoties uz pirmajā dienā apkopotā budžeta. Vai jūsu tēriņi ir tieši tādi, kādus jūs tos vēlaties? Vai jūs pamanāt iespējas ieekonomēt vai novirzīt līdzekļus no vienas kategorijas uz citu? Vai jūs vēlaties iekrāt, vai arī esiet apmierināti ar šī brīža situāciju? Izvēlieties to kategoriju, kurā jūs vēlaties ieekonomēt un samazināt jūsu tēriņus.

4. Diena – Plānojiet naudas iekrāšanas pasākumus un meklējiet veidus, kā ietaupīt jūsu 3. dienā izvēlētajā kategorijā. Ja, piemēram, jūs vēlaties samazināt komunālo vai dzīvesvietas maksājumu rēķinus, patērējiet mazāk enerģijas.

5. Diena – Pārbaudiet visus fiksētos maksājumus un rēķinus, kuri ieceļo pie jums katra mēneša beigās vai sākumā. Meklējiet iespējas samazināt šo rēķinu izmaksas vai arī izvēlēties lētākus pakalpojumus, nesamazinot savu dzīves kvalitāti!

6. Diena – Iegādājieties labāku un attiecīgi izdevīgāku OCTA vai KASKO apdrošināšanu. Sāciet ar procentu un apdrošināšanas summu salīdzināšanu. Izvēlieties tās apdrošināšanas, kuru summas jūs varētu atļauties. Starp vismaz 3-5 apdrošināšanu variantiem un apdrošināšanas kompānijām sāciet salīdzināt visus piedāvājumus, apdrošināšanas ieguvumus un zaudējumus, noteikumus un visas apdrošināšanā iekļautās lietas.

7. Diena – Plānojiet zvanu savai interneta un televīzijas kompānijai, lai jūs varētu salīdzināt visus piedāvājumus. Ja esiet kādas kompānijas klients jau vairākus gadus, pilnīgi iespējams tie nāks talkā ar kādu īpašu piedāvājumu, kas ir pieejami tikai ilggadējiem pastāvīgajiem klientiem. Tā vietā, lai maksātu atsevišķus rēķinus par internetu un televīziju, apdomājiet iespēju apvienot to visu vienā.

8. Diena – Uzziniet savu kredītvēsturi un kredīta reitingu, lai tajā pamanītu visus nesmukumus kavētu maksājumu, kredīta pagarinājumu un citos veidolos.

9. Diena – Ja jums ir kredītkarte, uzziniet par iespējām no tās atteikties, vai arī samazināt jūsu ikmēneša maksājumus, kas paredzēti iztērētās summas atgriešanai.

10. Diena – automatizējiet savus maksājumus internetbankā. Tā vietā, lai katru mēnesi dotos internetbankā, lai veiktu fiksētos maksājumus, uzstādiet automātisko rēķinu apmaksu jūsu izvēlētos datumos.

11. Diena – Sakārtojiet savu mājokli un katru tā nostūri. Atrodiet lietas, kuras jums nav vajadzīgas un kuras ir iespējams pārdot, lai iegūtu papildus ienākumus.

12. Diena – Turpiniet lielos mājas uzkopšanas darbus un tirgot visu nevajadzīgo. Pavisam noteikti jūsu mājoklī ir lietas, kuras ieinteresēs citu par simboliskām cenām!

13. Diena – Izvietojiet visas nevajadzīgās mantas pārdošanai sociālajos tīklos un sludinājumu portālos. 30% no iegūtās naudas atļaujaties iztērēt un palutināt sevi, taču pārējo naudu novietojiet krājkasē! Svarīgi: pirms sludinājumu portālu izmantošanas, neaizmirstiet salīdzināt visus piedāvājumus.

14. Diena – Sakārtojiet savus rēķinus – vai jūs vēl joprojām saņemat papīra formāta vēstules caur pastu tā vietā, lai saņemtu visus rēķinus e-pastā? Piesakiet e-rēķinus, par cik pasta izdevumi parasti tiek iekasēti no jums!

15. Diena – Uzrīkojiet finanšu randiņu ar savu partneri, ja jums tāds ir. Randiņā pārrunājiet savu finanšu situāciju. Vai jūs un jūsu partneris ir uz viena viļņa? Ja jūs esat vienīgais, kas rūpējas par finansēm un budžetu, pārrunājiet to un nospraudiet kopīgus finanšu mērķus.

16. Diena – Sakārtojiet savus personīgos dokumentus. Pārliecinieties, lai visi garantijas čeki un taloni, remontu aktu kopijas, veselības pārbaužu kopijas un dažāda cita veida papīri atrastos vienā vietā un būtu skaisti sakārtoti. Jūs pavisam noteikti nevēlaties palikt bez garantijas remonta televizoram tikai tādēļ, ka esat pazaudējuši garantijas talonu un pirkuma čeku!

17. Diena – Mainiet savu banku. Vai pašreizējā banka jums liek maksāt par jūsu privātpersonas kontu un visām jūsu kredītkartēm vai arī piespriež jums daudzas citas slēptās izmaksas? Ja tā – mainiet savu banku un salīdziniet visus piedāvājumus, kurus piedāvā atzītākās bankas jums apkārt.

18. Diena – Sakārtojiet savus enerģijas patēriņus. Pārliecinieties, lai jūsu mājoklī nebūtu nevienas ierīces, kas patērē vairāk elektroenerģijas vai citu resursu nekā tai būtu jāpatērē pēc ražotāja norādītajām specifikācijām. Tā pat arī mainiet savus elektroenerģijas, ūdens un gāzes lietošanas paradumus!

19. Diena – Nomainiet spuldzītes! Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz mājsaimniecību vēl joprojām nav nomainījušas visas spuldzītes savos mājokļos pret energoefektīvajām spuldzītēm vai arī izmanto tādas, kas nebūt nav labākais variants. Iegādājoties energoefektīvās lampu spuldzītes ir svarīgi salīdzināt visus piedāvājumus un izvēlēties tās, kas nodrošina vislielāko energoefektivitāti!

20. Diena – Pārbaudiet visus savus abonementus – avīzes, žurnāli, interneta televīzija, mūzikas klausīšanās aplikācijas kā Spotify un iTunes, kā arī citus abonementus, kas jums varētu būt. Pārbaudiet un atsakieties no nevajadzīgajiem, kā arī līdzšinējo abonementu vietā centieties atrast un salīdzināt visus piedāvājumus, kurus piedāvā katra kompānija. Pilnīgi iespējams jūs jau labu laiku maksājat vairāk nekā citi!

21. Diena – Atrodiet vairāk veidu kā ietaupīt naudu savos ikdienas pirkumos. Sāciet izmantot savas darbavietas vai jebkāda cita veida bonusus un ieguvumus, kurus esiet ieguvuši. Izmantojiet sakrātos kuponus, pērciet vajadzīgo akciju un izpārdošanu periodos.

22. Diena – Salīdziniet katru nostrādātu stundu un par to saņemto samaksu, ar katru nākošo pirkumu, kuru vēlaties veikt. Izjūtot rūgto garšu un saprotot to, ka esat nostrādājis ārkārtīgi daudz stundu, lai varētu atļauties dārgos virtuves dvieļus, jūs pavisam noteikti vairs tos negribēsiet!

23. Diena – Uzaiciniet cilvēku no kura jūs vēlaties mācīties un uzzināt kaut ko jaunu, uz vakariņām! Tā ir ne tikai lieliska atpūta, bet vēl labāks naudas tērēšanas veids, kas radīs ieguvumus ilgtermiņā.