Kad runa ir par algas pielikumu – lielākā daļa no mums to vienkārši sagaida automātiski un nemaz necenšas paši par to runāt ar savu vadību. Sarunas par algas pielikumu un savu vērtību uzņēmumā ir biedējošas un satraucošas, tāpēc reti kurš tās sagaida ar atplestām rokām.

Nevienam nepatīk faktiski pieiet pie vadītāja un pieprasīt algas paaugstināšanu, jo no psiholoģiskā skatu punkta aizstāvēt sevi un savu vērtību ir daudz grūtāk, nekā runāt labu par citiem. Tomēr ir arī kāda laba ziņa, jūsu vadītājs nav akls un ikdienā pievērš uzmanību gan jums, gan jūsu darbībām uzņēmumā, kas runā pašas par sevi. Nav nekāds noslēpums, ka labi darba rezultāti ir vispārliecinošākais un efektīgākais veids, kā parādīt savai vadībai, uz ko esat spējīgs un ka esat gatavs darīt un saņemt vēl vairāk. Ideālā gadījumā, lai kāptu pa karjeras kāpnēm, jums pastāvīgi jāpārsniedz uz jums liktās cerības. Tas nozīmē, ka jūs ne tikai veicat jums uzdodos uzdevumus cik vien efektīvi iespējams, bet jūs arī visus uzdevumus mēdzat pabeigt pirms noteiktā beigu datuma. Ja sekojat šiem pamatprincipiem, tad šeit būs vēl pieci veidi, kā pierādīt, ka esat gatavs paaugstinājumam. Panāciet algas paaugstinājumu, to nemaz tieši neprasot, ar šo vienkāršo piecu soļu plānu un ātrie naudas aizdevumi on-line vairs nebūs jūsu prioritāšu sarakstā.

  1. Konsekventi strādājiet vairāk, nekā no jums tiek prasīts. Pārsniegt uz jums liktās cerības ir tikai ceļa sākums: jums vienmēr vajadzētu arī meklēt veidus, kā palielināt uzņēmuma vērtību, ar projektu un uzdevumu palīdzību, kas varbūt nav cieši saistīti ar jūsu tiešajiem amata pienākumiem uzņēmumā. Piemēram, atrodiet lietas, kas jau sen bija jāizdara, bet nevienam līdz šim nav atlicis tam laika.
  2. Lūkojiet pēc izaugsmes, nevis statusa. Jūsu vadītājs būs daudz pozitīvāk iespaidots ar jūsu spējām un vēlmi mācīties, nekā ar jūsu ego lielumu un vēlmi uzlabot savu statusu uzņēmumā. Jūsu darbībām būtu jāvirzās tā, lai jūs iegūtu jaunas prasmes un zināšanas, nevis jaunu kabinetu vai labāku amata nosaukumu. Tas nenozīmē, ka jūs neizbaudīsiet šīs lietas, ja pie tām tiksiet, tomēr tām nevajadzētu būt jūsu galvenajai motivācijai.
  3. Nepārtraukti strādājiet pie uzlabojumiem – sevis pašu un darba vides. Uz šo punktu ir vērts paskatīties šādā veidā: jūs esat savas karjeras lielākais un vērtīgākais projekts. Darbojieties saskaņā ar šo ideju un karjera attīstīsies līdz ar jums. Attīstiet arī savu darba vidi, uzdevumus un pienākumus un jūsu vadība pamanīs jūsu centienus.
  4. Meklējiet ilgtermiņa projektus. Uzdevumi un projekti, kas aizņem vairāk laika, pēc būtības ir arī krietni sarežģītāki. Jo augstāk pa karjeras kāpnēm virzīsieties, jo sarežģītāks būs jūsu darbs. Sarežģītu projektu pārvaldība atšķiras no vienkāršas būšanas gudram. Tā ietver sevī vairāku vienlaicīgu uzdevumu pārraudzību ar mainīgiem mērķiem, izpildes stratēģijām un termiņiem. Tikai atceraties, ka jūs vēlaties attīstīties uzņemoties šādus projektus, nevis nogremdēt sevi, tāpēc, ja esat pieraduši pārvaldīt projektus, kas parasti ilgst mēnesi vai divus, nepiesakieties projektam, kas aizņems gadu, lai to pilnībā pabeigtu. Pakāpeniski palieliniet izvēlēto projektu ilgumu, lai pieradinātu sevi pie slodzes un jaunajiem pienākumiem. Tādā veidā jūs sekmīgi spēsiet nodemonstrēt, ka varat strādāt nākamajā līmenī.
  5. Strādājiet pie savām sadarbības prasmēm. Praktizējiet savas komandas sadarbības prasmes vienmēr, kad rodas tāda iespēja. Pretēji izplatītajam uzskatam, ka komandas vadīšana ir pati svarīgākā, tā tomēr nekādā veidā neparāda jūsu vadītājam, kurš ir labākais kandidāts paaugstinājumam. Lai patiešām pārsteigtu savu vadību, parādiet, ka jūs esat patiess komandas spēlētājs, tas darbinieks, kurš rada pievienoto vērtību uzņēmuma darbā, maksimāli atbalstot arī savus kolēģus.