Kad kādam rodas finansiālas problēmas, bieži vien neceļas roka uzreiz iet uz banku un ņemt kredītus, jo tas ir liels risks un saistības. Tieši šī iemesla dēļ, daudzi cilvēki vispirms meklē finansiālo palīdzību pie saviem tuviniekiem. Diemžēl, arī tas nav ideāls variants, jo draudzības un finanses bieži vien neiet kopā. Ja rodas problēmas ar kredīta atmaksu, var rastie nopietni strīdi starp labiem draugiem vai tuviniekiem, ko neviens nevēlas. Ja jums kāds lūdz aizdot naudu, bet neesat īsti pārliecināts, ka gribat to darīt, labāk tomēr būtu atteikt, bet tas nenozīmē, ka jāuzgriež draugam muguru. Ir daudz citu veidu, kā varat palīdzēt, kad jums tuvie cilvēki nonākuši finansiālās grūtībās.

Palīdziet atrast palīdzību

Ja pats neverat būt aizdevējs, jūs varat palīdzēt ar dažādiem ieteikumiem, kur atrast finansiālo palīdzību. Ja jūsu drauga situācija ir ārkārtēja, viņš noteikti ir ļoti satraukts un par daudz ko pat nav aizdomājies. Jums, turpretī, ir vēss prāts un jūs būtu daudz labāks informācijas un iespēju meklētājs. Atkarībā no viņa situācijas, varat palīdzēt gan atrast izdevīgu kredītu, gan arī palīdzēt citos veidos. Piemēram, ja jūsu draugs palicis bez darba, pastāstiet, kā saņemt bezdarbnieka pabalstu un palīdziet ar darba meklējumiem, izmantojot visus paziņu lokus. Tāpat meklējiet iespējas arī jebkurā citā situācijā.

Palīdziet ietaupīt

Tāpat, jūs varat palīdzēt savam draugam vai tuviniekam ietaupīt mazliet naudas, lai kredīti un aizdevumi nemaz nebūtu vajadzīgi. Šeit atkal ir jāskatās, kādas tieši ir jūsu drauga vajadzības un jūsu iespējas, bet tipiski piemēri ir ļaušana draugam uz laiku apmesties pie jums, sava auto aizdošana, dažādu taupības padomu sniegšana utt. Noteikti ir kāds veids, kā jūs varat palīdzēt savam draugam ietaupīt naudu un izkulties no finanšu ķibelēm.

Palīdziet nopelnīt

Tāpat, varat palīdzēt arī savam draugam naudu nopelnīt. To varat darīt, gan palīdzot atrast kādu darbiņu, gan arī piedāvājot viņam darbu pats. Piemēram, ja jums ir bērni, varat palūgt šim cilvēkam pieskatīt savus bērnus, pretī iedodot mazliet naudas. Jums tāpat būtu jāmaksā auklītei un kāpēc gan šo darbiņu nepiedāvāt tuviniekam, kas nokļuvis nelaimē. Tāpat varat pasaukt draugu palīgā dažādos citos darbos. Tas būs abpusēji izdevīgi un jums nebūs jāsatraucas par to, ka esat uzgriezis muguru draugam, kas nonācis nelaimē.

Palīdziet ar emocionālo atbalstu

Tas varbūt varētu šķist nenozīmīgs sīkums, taču jūs varat palīdzēt savam draugam arī vienkārši viņu atbalstot emocionāli un psiholoģiski. Tie, kas kaut reizi ir nonākuši finanšu bedrē, noteikti zina, cik šis laiks ir grūts. Nereti uznāk dažādas depresīvas domas un sāk šķist, ka tas nekad nebeigsies un ka izejas nav. Tādā brīdī ļoti noder draugu atbalsts. Pat tad, ja fiziski jūs nekā nevarat palīdzēt un finansiālā situācija no tā neuzlabosies, ir svarīgi likt otram saprast, ka viņš nav viens. Pasakiet, ka būsiet vienmēr gatavs palīdzēt jebkādā citā veidā, tikai ne tieši aizdodot naudu, jo baidāties, ka tas jūsu attiecībām nāks tikai par sliktu.

Kā redzams, naudas aizdošana nav vienīgais veids, kā iespējams palīdzēt tuviniekam, kas nonācis finansiālā nelaimē. Jūs varat sniegt gan noderīgu padomu, gan emocionālo atbalstu, gan arī aizdot savas mantas un palīdzēt atrast dažādas iespējas. Nereti cita veida atbalsts ir pat daudz noderīgāks un vērtīgāks, jo dod rezultātus ilgtermiņā, turklāt tas nekad nebūs iemesls draudzības izjukšanai.