Iespējams, ne visi savā dzīvē esam materiālistiski noskaņoti, tomēr pat tad mēs, visticamāk, esam vienisprātis, ka nopelnīt vai iegūt vairāk naudas vienmēr ir patīkami. Stabila budžeta noteikšana un pieturēšanās pie tā pildīšanas, izdevumu samazināšana un dažādi naudas taupīšanas pasākumi var ilgtermiņā ievērojami palielināt jūsu personīgo finanšu izaugsmi, taču šīs stratēģijas nobāl jūsu ienākumu priekšā, it īpaši, ja nespējat tos palielināt. Lielākā daļa cilvēku šo vienkāršo vienādojumu izprot, bet tik daudzi vēl joprojām to neievēro un apdraud paši savu ienākumu potenciālu. Lai izkristalizētu tipiskākās kļūdas, esam apkopojuši neapzinātus gudru cilvēku paradumus, kas liek šķēršļus ceļā uz labklājību. Neatkarīgi no tā, vai jūsu mērķis ir atmaksāt parādus, lai arī it kā paņemts izdevīgākais kredits Latvijā, vai arī uzkrāt pietiekami daudz naudas, lai dzīvotu neatkarīgi un iegādātos nekustamo īpašumu. Vai vēlaties straujāk kāpt pa korporatīvajām karjeras kāpnēm, vai vienkārši gribat iegūt labāko iespējamo finansiālo stāvokli savai ģimenei, jums vispirms ir jāizvairās no šiem pieciem paradumiem.

  1. Viņi nekaulējas un nepārjautā. Visu ir iespējams apstrīdēt un pagriezt sev vēlamā virzienā. Tas nenozīmē, ka kaulējoties un cīnoties par savu taisnību jūs vienmēr saņemsiet to, ko vēlaties, bet jūs pilnīgi noteikti nesaņemsiet neko, ja vispār nejautāsiet un nedalīsieties ar savu redzējumu.
  2. Viņi neinvestē savā attīstībā. Jūs, iespējams, esat tikuši tik tālu, lai varētu ieguldīt akciju tirgos, nekustamajā īpašumā vai kādā citā materiālā vērtībā. Bet pats labākais ieguldījums, ko savā dzīvē jebkad varēsiet veikt, esat jūs paši. Jūs esat tas spēks, kurš ir atbildīgs par savas naudas nopelnīšanu, un jūs esat tas galvenais cilvēks, kurš pieņem lēmumus jūsu dzīvē. Bagātiniet sevi ar jaunām zināšanām, papildus prasmēm, labāku veselību un vairāk pieredzes, cik vien bieži tas ir iespējams. Tam regulāri pievēršoties, jūs būsiet vērts daudz vairāk gan savam esošajam darba devējam, gan arī visiem pārējiem, kas nāks pēc šī. Kļūstot zinošāki, jūs arī spēsiet pieņemt vērtīgākus lēmumus, un, galu galā, nopelnīsiet vairāk naudas.
  3. Viņi neuztraucās paši par savu labsajūtu. Pēc dažiem gadiem, kas pavadīti tobrīd izvēlētajā sapņu karjerā, jūs, iespējams, jau esat zaudējuši entuziasmu vai motivāciju ik dienas nākt uz darbu. Jūs esat neapmierināts ar to, kas jūs esat, ko jūs darāt, un kur atrodas šajā organizācijā. Neapmierinātība tālāk var izpausties daudzās jomās, bet visām no tām būs zemāka vērtība. Ja jūs izjūtat pārpūli un neapmierinātību ar esošo situāciju, neatstājiet to novārtā un veiciet nepieciešamos pasākumus, lai to novērstu.
  4. Viņi neapstrīd savu lojalitāti kādam konkrētam uzņēmumam vai idejai. Daudzi no mums vismaz reizi dzīvē ir bijuši tādā amatā un uzņēmumā, kur, šķiet, esam atraduši sevi un esam gatavi darīt visu darba devēja labā. Darba vieta, kurā vēlamies palikt augstās lojalitātes līmeņa dēļ, nevis objektīvas vērtības dēļ. Pat ja jūs zināt, ka jūsu darbs ir tukšs un tas nekad nesniegs jums potenciālu karjeras attīstību, kuru jūs meklējat, tomēr jums patīk jūsu kolēģi un izjūtat pret tiem lielu lojalitātes sajūtu – apstājieties un padomājiet! Tas ir ērts lēmums, un tas nebūt nav slikts jums personīgi, tomēr upurēt savus personīgos labklājības mērķus apmaiņā pret lojalitāti var nākt par sliktu pašiem sev.
  5. Viņi neliek savai naudai strādāt. Tas šķiet tik acīmredzami, nopelnītā naudas daudzuma palielināšana ir pirmais solis, lai sāktu uzkrāt bagātību; ir nepieciešama nauda, lai pelnītu vēl vairāk naudas.