Lai gan daudzi uzņēmumi sāk uzņēmējdarbību mājās, lai izveidotu vai nomainītu pilnas slodzes darba ienākumus, daži cilvēki vienkārši vēlas radīt nedaudz papildus ienākumus, lai iekrātu kādai nebaltai dienai, samaksātu parādus, vai īstenotu kādu traku ideju. Tā kā darba piedāvājumi vēl arvien ir ierobežoti un algas ir stagnējoši stabilas, daudzi cilvēki vēlas radīt papildus drošību, izveidojot vairākas ienākumu plūsmas. Šī ir gudra doma, taču, ja jums ir grūtības atstāt mājas vai neesat gluži pozīcijā lai dotos uz otru darbu, jūs varat vien palikt tikai ar vēlmi par papildus naudu. Agrāk cilvēki devās otru darbu. Par laimi, šodien ir vieglāk nekā jebkad pelnīt naudu no mājām. Ir daudz likumīgu veidu, kā nopelnīt papildus naudu, sēžot tieši tur, kur jūs esat tieši tagad, bieži veicot tādas darbības, kuras jūs jau pārzināt, piemēram, fotografēšana vai rakstīšana. Šeit ir dažas idejas, kā iegūt papildu naudu vai pat lielus ienākumus no mājām!

 Pārdodiet izmantotos un vairs nevajadzīgos priekšmetus

Pat ja jūs esat apzinīgs savos iepirkšanās paradumos, jums noteikti ir tādas lietas, bez kurām varat iztikt, piemēram, vecais bērnu apģērbs un rotaļlietas, neizmantotas sporta preces, modes aksesuāri, elektroniskās preces, vērtīgas, bet ne-sentimentālas lietas, kā piemēram, pulksteņi un rotaslietas, mēbeles, putekļus krājoši instrumenti un dārza iekārtas, un varbūt pat lielākas lietas, piemēram, traktors vai automašīna. Īpaši pateicoties tādām vietnēm kā ss.com, jūsu izmantotie un nevēlamie priekšmeti var tikt pārdoti vieglāk nekā jebkad agrāk. Ir pieejami arī speciālie resursi lietotiem priekšmetiem, lai pārdotu savas grāmatas, rotaslietas, kleitas u.c., piemēram atverskapi.lv, andelemandele.lv.

Lai ātrāk un efektīvāk pārdotu savas mantas, vēlams pievērst uzmanību šiem trim punktiem:

1) Uzņemiet lielisku objekta fotoattēlu labā kvalitātē. Foto ir pats galvenais piesaistīšanas un pirkuma lēmuma pieņemšanas faktors interneta vidē. 2) Uzrakstiet pārliecinošu un detalizētu aprakstu bez gramatikas kļūdām. 3) Esiet godīgs. Tas attiecas gan uz bildi, gan uz aprakstu. Tādējādi jūs aiztaupīsiet negatīvus mirkļus gan sev, gan pircējam.

Freelance darbi

Sabiedrība arvien vairāk pievēršas ārštata darbinieku izmantošanai. Tā vietā, lai pieņemtu darbā darbinieku, daudzi individuālo un mazo uzņēmumu īpašnieki pieņem uz projektiem balstītus ārštata darbiniekus, lai risinātu jautājumus saistībā ar pētījumiem, mājaslapu atjauninājumiem, logotipa izveidošanu, tulkojumiem, datu ievadīšanu, grafiskām darbībām un daudz ko citu. Freelancing ir viens no populārakajiem tiešsaistes darbiem cilvēkiem ar tiešsaistes iemaņām. Jūs varat nopelnīt pienācīgus ienākumus, pārdodot pakalpojumus, kuros esat eksperts. Ir simtiem freelance mājaslapas internetā , kurās jūs varat reģstrēties, lai, piemēram, veiktu tulkojumus, rakstītu blogus, strādātu kā virtuālais asistents, programmētu, veiktu datu ievadi, SEO utt. Latvijas iedzīvotājiem gan nav pieejama reģistrēšanās pilnīgi visiem online darbu portāliem, bet to ir pietiekoši daudz, lai atrastu ienākumu avotu salīdzinoši ātri.

Ja jums ir rakstnieka iemaņas, varat izlemt kļūt par ārštata rakstnieku un, ja paveiksies, iegūsiet uzdevumu tajā pašā dienā. Protams, jo labākas jūsu prasmes un iemaņas, jo augstākas būs jūsu rakstīšanas likmes.

Šodienas ārštata rakstnieki var izvēlēties no dažādiem tirgiem. Jūs varat rakstīt žurnāliem, vai nu tiešsaistē, vai drukātā veidā. Jūs varat izveidot blogu, izveidot savu mājaslapu vai rakstot kādam citam. Jaunu rakstu interneta tirgus ir milzīgs, un pēc tā pieprasījums ir ļoti liels.

**Populārākās vietnes, kas piedāvās jums freelancing iespējas: Upwork, Freelancer.com

Pārdodiet savas fotogrāfijas tiešsaistē

Pieaugošajā vizuālajā interneta vidē mājaslapu īpašniekiem, blogeriem, video veidotājiem un citiem lietotājiem ir vajadzīgas kvalitatīvas fotogrāfijas savam saturam. Pozitīvais aspekts ir tāds, ka jums nav nepieciešams būt profesionālam fotogrāfam, lai pelnītu naudu ar saviem attēliem. Jūsu viedtālruņa kvalitātes fotoattēli bieži vien ir pietiekami labi, lai tos pārdotu internetā. Lielākā daļa foto glabātuves maksā līdz pat 60 procentiem no jūsu foto pārdošanas peļņas.

** Mājaslapas, kurās jūs varat sākt pelnīt naudu ar savām fotogrāfijām: Fotolia, FreeDigitalPhotos.net, iStockPhoto

Pelniet naudu ar savu automašīnu

Jums ir auto? Ir vairāki veidi, kā pelnīt naudu ar savu automašīnu, no cilvēku pārvadāšanas līdz tās iznomāšanai. Pirms izmantojat automašīnu, lai pelnītu naudu, jums nepieciešams veikt aprēķinus, īpaši, ja jūs braucat vairāk nekā parasti. Ja vēlaties izlemt, vai braukšana ir izmaksu ziņā efektīvs veids, kā iegūt papildu naudu, jūs nepieciešams ņemt vērā nolietojumu un degvielas izmaksas.

**Latvijā sava auto izīrēšanas pakalpojumus nodrošina tāda kompānija kā “Autolevi”

Pārdodiet savas zināšanas

Vēl viens lielisks veids, kā nopelnīt naudu no sava mājas biroja, ir pārdot savas prasmes vai zināšanas, vadot nodarbības. Piemēram, ja jūs esat sporta treniņu eksperts, jūs varat sākt vingrinājumu klasi lielā plašā vietā savās mājās. Cilvēki ir gatavi maksāt, lai uzzinātu par daudzām zināšanu jomām, sākot no kulinārijas un dārzkopības līdz ziepju vai sveču izgatavošanai. Mūzikas instrumenta spēlēšana, dejas, māksla, joga un pat svešvalodas ir lieliskas jomas nodarbībām.

Galvenais ir padarīt savas piedāvātās nodarbības unikālas un neatvairāmas. Šim gan svarīgs būs arī mārketings. Iespējas ir bezgalīgas, un, ja jūs pastāvīgi piedāvāsiet izglītojošas un jautras nodarbības, cilvēki nāks pie jums vēl un vēl.

Izīrējiet savas telpas AirBnb

Ja jums ir rezerves guļamistaba kā arī liela iecietība pret citiem cilvēkiem, kas atrodas jūsu mājās, jūs varat nopelnīt naudu, ļaujot nakšņot cilvēkiem savā mājā. Ceļotāji vienmēr meklē komfortablu gultu un brokastis, jo bieži vien tie ir noguruši no viesnīcām un moteļiem.

Jūsu mājoklis, protams, ir pievilcīgāks par bezpersonisku viesnīcas vidi. Fleksibli māju īpašnieki ir izmantojuši savas brīvās telpas, lai nopelnītu, piedāvājot ceļotājiem unikālu pieredzi siltā un draudzīgā vidē.

Vislabākā daļa ir tā, ka cilvēki, kas izmanto AirBnb pakalpojumu, var kļūt arī par jūsu jaunajām paziņām. Problēma ir tāda, ka šajā jomā ir liela konkurence, tādēļ, ja domājat, ka šāda veida naudas pelnīšana ir piemērota tieši jums, jums būs jāizveido sava māja tā, lai viesi tajā varētu gūt neaizmirstamu pieredzi. Ja jums ir nepieciešams iegādāties papildus dekorus vai pārveidot izīrējāmās istabas interjeru, bet tam pietrūkst līdzekļu, jūs varat atrast informāciju par sev piemērotāko kredītu, izmantojot CompEuro salīdzināšanas tabulas.

Gūstiet peļņu ar savu radošumu

Ja jums ir iemaņas radīt skaistas lietas, tad jūs esat dzimuši īstajā laikā, lai nopelnītu nopietnus ienākumus no mājām. Vecmodīgo un pašmāju produktu augošajai tendencei pagaidām nav apstāšanās pazīmju. Bez tam, internets ir pilns ar pazīstamām vietām šādu izstrādājumu pārdošanai.

Etsy, piemēram, ir viena no visstraujāk augošajām vietnēm, kas dod māksliniekiem iespēju pārdot preces par godīgu cenu. Mājaslapā ir ietvertas vairāku desmitu kategorijas, no dāvanām līdz apģērbiem, kopumā tūkstošiem dažādu lietu. Jūs varat saņemt savu vietni, kas ir savienota ar Etsy tikai par dažiem centiem par katru izvietoto preci.

Pārdošana uz Etsy un līdzīgās vietnēs ir kļuvušas par sava veida mākslas formu, un panākumu panākšana šajos tirgos prasa lielu darbu un plānošanu mārketinga ziņā. Tādējādi izvēloties šāda veida ienākumu gūšanu jums vajadzēs veltīt daudz laika, lai iemācītos kļūt par gudru uzņēmēju un mārketinga speciālistu.