Ātro kredītu nozare pēdējo gadu laikā Latvijā ir ļoti attīstījusies. Tā šobrīd tiek sakārtota un uzlabota, lai padarītu ātrā kredīta pakalpojumu patērētājiem daudz draudzīgāku un kliedētu tautā izplatītas baumas par krāpšanu vai pārmērīgiem kredītprocentiem. Pakalpojums popularitāti ieguvis savas vienkāršības un ātruma iespaidā. Aizņemties iespējams mazākas summas nekā bankās, kas arī padara šo pakalpojumu pievilcīgāku patērētājiem. Klienti, kuri aizņemas naudu pie nebanku kredītdevējiem, to lielākoties dara kāda iemesla dēļ. Savukārt tiem cilvēkiem, kuri vēl nekad nav aizņēmušies vai neizmanto šo pakalpojumu, noteikti interesē, kādi ir vispopulārākie aizņemšanās iemesli un kur šī nauda tiek iztērēta. Ātro kredītu izmantošanas veidus var iedalīt divās kategorijās – pārdomātos un nepārdomātos. Pārdomāti aizņēmumi ir tādi, kuri ir nepieciešami ārkārtas situācijās vai arī naudas ieguldījums kādā pakalpojumā ir vajadzīgs visai ātri un sniedz ilgstošu labumu kredīta ņēmējam. Pārdomāts aizņēmums arīdzan ir tāds, kuru klients ir gatavs laicīgi atmaksāt, iepriekš izvērtējot savas spējas to izdarīt. Savukārt nepārdomāti aizņēmumi ir kredītu ņemšana izklaidēm vai citām lietām un pakalpojumiem, kuri noder vai ir vajadzīgi uz īsu laika posmu, un nesniedz ilgstošu labumu kredīta ņēmējam.

Pārdomāta aizņēmuma piemēri –

Pie šīs kategorijas noteikti būtu pieskaitāmi aizņēmumi, kuri vajadzīgi slimnīcas rēķinu segšanai, medikamentu iegādei, automašīnas remontam vai citu neatliekamu maksājumu veikšanai. Šādi ārkārtas izdevumi nav paredzami un vajadzība ātri tos nosegt var rasties gandrīz jebkurā brīdī. Cits pārdomāta aizņēmuma piemērs būtu kredīts, lai varētu doties ceļojumā. Lai gan ceļojumi tiek ieplānoti laicīgi un arī nauda tiem tiek krāta jau labu laiku pirms ceļojuma, dažreiz rodas vajadzība pēc naudas ātri pirms tā. Piemēram, ceļojumam krātā nauda tiek iztērēta par pašu ceļojumu, bet pietrūkst līdzekļu kabatasnaudai. Kabatasnauda ir neatņemama ceļojuma vajadzība. Šo trūkumu pēdējā brīdī var labot ar ātrā kredīta palīdzību. Auto remonts arī pēkšņi var skart kāda auto īpašnieka ikdienu. Dažreiz šie pakalpojumi servisā var būt visai dārgi. Vajadzīgo naudas summu droši var aizņemties no kāda ātro kredītu izsniedzēja, ja ir zināma drošība, ka aizdevumu varēs nomaksāt ar tuvāko mēnešalgu palīdzību.

Nepārdomāti aizņēmumi –

Viens no spilgtākajiem reālu notikumu piemēriem ir ātrā kredīta paņemšana, lai hokeja spēles laikā kafejnīcā varētu pasūtīt picu. Kredīta summa visai loģiski ir neliela. Bet vai tiešām bija nepieciešams vērsties pie ātro kredītu devējiem? Kredīts tika atmaksāts laicīgi, bet šāda tipa aizņēmumiem pastāv risks netikt laicīgi atmaksātiem, kas tālāk var izvērsties par pagarinātu atmaksas termiņu vai soda naudu. Ātrais kredīts izklaidēm arī ir nepārdomāts lēmums. Lai apmierinātu savas vēlmes bieži var atrast naudas ziņā lētākas alternatīvas un gūt tieši tādu pašu labumu, neaizņemoties ātro kredītu. Pie šīs kategorijas var pieskaitīt aizņēmumus, kurus kredītņēmējs nevar laicīgi nosegt. Šāda neizlēmīga rīcība var novest pie liekiem izdevumiem jeb soda naudām vai garākiem atmaksas termiņiem. Pētot pašreizējo nozares situāciju un patērētāju intereses, ir iespējams secināt, kādām vajadzībām tiek ņemti ātrie kredīti. Paņemtam kredītam vienmēr jābūt pārdomātam. Pirmā lieta, kas jāizdara aizņemoties naudu, ir izlemšana, vai tiešām vajadzīgs izmantot ātrā kredīta pakalpojumu. Tas ļautu aizdevumu pieskaitīt pie kādas no divām iepriekš minētajām kategorijām. Pēc tam rūpīgi jāizvērtē sava spēja šo aizdevumu atmaksāt. Ja ir šaubas, ka apmaksu varēs veikt laicīgi, kredītu nevajadzētu ņemt.