Jebkura cilvēka dzīvē draugi ir tie, kas atbalsta viņu un bez draugiem un viņu palīdzības parasti ir ļoti grūti izdzīvot mūsdienu saspringtajā darba grafikā. Bet cik tālu sliecas draudzība, un kas ir tās lietas, pie kā vajadzētu apstāties, jeb kuras nevajadzētu jaukt ar draugiem un draudzību? Viena no šādām lietām ir nauda un bizness, kur parasti cilvēki saka, ka nauda tikai izbojā draudzību. Lai vai kā tur būtu, bet naudai ir kaut kas tāds, kas var viegli izbojāt draudzību, it sevišķi ja runa iet par kredītiem un kredītsaistībām. Tāpēc šodien apskatīsim jautājumu, vai vajadzētu saviem draugiem aizdot vai arī aizņemties naudu no tiem?

Argumenti par

Kā jau iepriekš minēju, tad draugi ir ikviena cilvēka spēka avots un tāpēc, kad esi nonācis grūtībās, ir ļoti labi, ja tev ir paziņas, kas var aizdot naudu neprasot pretim procentus, kā to dara bankas un privātie kreditori. Ja šie draugi ir tev tiešām tuvi, tad tu vari bez problēmām aizņemties naudu no viņiem un pēc tam to arī atdot. Bieži vien cilvēkiem gadās situācijas, kad pietrūkst pāris Eiro, lai nopirktu kādu preci vai pakalpojumu, un, ja tev blakus ir draugi, tad šādi tu vari ātri tiem uzprasīt palīdzību un parasti arī tie palīdzēs. Ja padomājam vēl kādas situācijas, kur parasti tiek ņemta nauda no draugiem, tad varam iedomāties, piemēram, ballīti, kur viens draugs pērk visu šai ballītei nepieciešamo, bet pēc tam pārējie viņam atdod naudu, un šādi ņemot šī arī skaitās aizņemšanās, kas noteikti ir nekaitīga un paša par sevi saprotama. Protams var aizņemties arī lielākas naudas summas, ja taviem draugiem ir pietiekoši daudz naudas, lai aizdotu pirmajai iemaksai mājokļa iegādei, vai piemestu automašīnas iegādei, tad pēc tam šo naudu atdodot tev nebūs jāmaksā procentu maksājumi, kā tas ir bankai vai privātajiem kreditoriem, tomēr vienmēr gan aizdevējam gan aizņēmējam jābūt uzmanīgiem, jo dzīvē gadās visādi un ir dažādas situācijas, kad cilvēks vienkārši nav spējīgs vairs naudu atdot, un tad ir jādomā, kā šādu problēmu risināt.

Argumenti pret

Un nu tad mēs pieskaramies arī argumentiem pret to, ka vajadzētu aizņemties vai aizdot naudu draugiem, jo nauda paliek nauda, un šāds parāds, kurš netiks laikā atmaksāts vai arī, kurš ievilksies pārāk ilgi var sabojāt jūsu attiecības. Tieši tāpēc, pirms draugiem nauda tiek aizdota bieži vien vajadzētu izveidot kaut vienkāršu līgumu vai apliecinājumu, ka šī nauda tiešām tiek aizdota, lai aizdevējam vēlāk nerastos problēmas ar savas naudas atgūšanu. Bieži vien aizdodot naudu ir tā, ka cilvēki pat neaizdomājas, ka varētu būt tāds laiks, kad šī nauda varētu radīt problēmas un varētu iestāties problēmas ar tās atmaksu, tāpēc parasti ierosinot šāda veida līguma izveidi tavi draugi visticamāk apstulbs un ar šķību aci uz tevi noskatīsies. Protams, ja aizdoti tiek pāris desmiti Eiro tad no šāda līguma nav īpaši jēgas, bet ja aizdoti tiek vairāki simti, tad tā jau ir pavisam cita lieta, un noteikti, ka ir jāpadomā jau pirms aizdevuma par šādām situācijām. Ir dzirdēti daudzi gadījumi, kad cilvēks labu gribēdams aizdod naudu saviem paziņām, bet kad pienāk atmaksas laiks, vai nu šie cilvēki ir pavisam pazuduši vai arī vienkārši attaisnojas un parasti pēc šādiem gadījumiem draudzība tā arī beidzas, tomēr, ja jau cilvēks netur savu vārdu un var šādi apmānīt savus draugus, tad, iespējams, ka šī draudzība nemaz nav bijusi tik stipra, kā tā sākumā likās! Bet, lai vai cik pamatotus vai nepamatotus argumentus es šeit piemērotu, tomēr diezin vai, ka tie palīdzēs tad, kad tiešām pienāks šāda nepieciešamība un naudu vai nu vajadzēs aizņemties vai arī tā būs jāaizdod sev tuviem cilvēkiem. Tāpēc galvenais ir kārtīgi par to ar šiem cilvēkiem aprunāties un nesasteigt visu procesu.