Skarbā realitāte ir tāda, ka ļoti daudzi cilvēki strādā darba vietās, kas nenes viņiem prieku un piepildījumu. Viņi vēlas kaut ko darīt citādāk un jēgpilni pavadīt laiku, darot darbus, kas būtu nozīmīgi ne tikai uzņēmumam, kurā viņi strādā, bet gan arī viņiem pašiem. Dažreiz darba dzirksts esošajā uzņēmumā ir jau izsīkusi un mēs sākam meklēt kaut ko jaunu, sākam pētīt, kādi piedāvājumi ir aktuāli darba tirgū. Reizēm kāds Latvijas salīdzināšanas portāls algu lauciņā atspoguļo jums reālo situāciju – kad jūs saņemat mazāku atalgojumu kā vidējais speciālists darba tirgū. Varbūt jūs pat tiekat atlaists, un nemaz neesat atradis jaunu darbu, varbūt jūs esat izaudzis no esošā uzņēmuma un meklējat jaunu pieredzi citā jomā. Ja izdodas saņemt jaunu darba piedāvājumu, nereti pārņem vilinoša vēlme nekavējoties pamest veco, grimstošo kuģi, kas ir jūsu pašreizējā darba vieta, un ātri pārcelties uz jauno dzīvi svaigā birojā. Neatkarīgi no tā, kāds ir iemesls pamest esošo darba vietu, jums vienmēr vajadzētu pamest veco darba vietu uz labiem noteikumiem.

Nepametiet savu iepriekšējo darba vietu uz negatīvas nots. Jūs nekad nezināt, kad jums var būt nepieciešama rekomendācija vai atsauksmes no iepriekšējiem vadītājiem un kolēģiem, kāda ieteikuma vēstule vai kopīgi projekti ar kādu, no bijušajiem uzņēmuma kolēģiem. Latvija tiešām ir ļoti maza valsts un vēlreiz savā darba dzīvē saskrieties ar bijušajiem kolēģiem ir visai liela iespējamība. Ir nepieciešami tikai daži sagatavošanās darbi, lai profesionāli atstātu savu darba vietu, bet tiem ir ļoti liela nozīme. Lai jūs varētu pēc iespējas labāk pārcelties uz jaunajiem karjeras izaicinājumiem un atstāt iepriekšējo darbu aiz muguras, ir piecas lietas, kas noteikti jāatceras un jāievēro:

  1. Saglabājiet savu darba ētiku.
  2. Paziņojiet par aiziešanu laicīgi.
  3. Uzturiet pozitīvu attieksmi.
  4. Esiet pozitīvs arī attiecībā uz sociālo mediju vidi.
  5. Darbu maiņu veiciet pēc iespējas gludāk.

Iespējams, ka jūs pilnībā ienīstat jūsu pašreizējo darbu, veicamos pienākumus vai darba vidi. Tomēr neskatoties uz iemeslu, kāpēc vēlaties aiziet no darba, ir svarīgi saglabāt pozitīvu attieksmi visā darba maiņas procesa laika. Nevajag ar kolēģiem aprunāt priekšniecību vai negatīvi nolikt visu, kas saistīts ar jūsu darbu darba laikā. Ja jūsu priekšnieks vēlas zināt jūsu aiziešanas iemeslu, sagatavojiet konstruktīvas atbildes un nevainojiet darba maiņā savu priekšnieku, pat ja viņš ir galvenais iemesls. Pasakiet paldies savam priekšniekam par iespēju, kuru viņš jums ir devis, ļaujot strādāt pie viņa. Ja vien jūs neesat vinnējis loterijā vai pēkšņi mantojis negaidītu bagātību, jūs, visticamāk, pavadīsiet vel vairākus gadu desmitus darba tirgus apritē. Pastāv labas izredzes, ka jūs varat šķērsot ceļus ar kādu no saviem bijušajiem kolēģiem vēlreiz. Kāds no viņiem pat varētu kļūt par jūsu jauno vadītāju pat tad, ja pilnībā nomainīsiet darbības sfēru. Tāpēc vienmēr pārliecinieties, vai esat atstājis vislabāko iespējamo iespaidi par sevi, pēdejā dienā atvadoties no visiem kolēģiem.

Kad jau esat atradis jaunu darbu un parakstījis jauno darba līgumu, ir visai viegli ļaut pašreizējam darbam un atlikušajiem pienākumiem aizslīdēt nebūtībā. Esiet modri un saglabājiet savu darba ētiku pat tad, ja ar vienu kāju jau esat ārā no šī uzņēmuma. Turpiniet strādāt nepieciešamās darba stundas, lai pabeigtu uzdotos uzdevumus un nodotu darbus jūsu aizstājējam. Ja jūs zināt par svarīgiem uzdevumiem vai projektiem, kas jums vēl jāpabeidz esot šajā darba vietā, pārliecinieties, ka paspējat to izdarīt vēl pirms aiziešanas. Atstājiet instrukcijas un izklāstus gadījumiem, kā rīkoties, ja jūs tomēr atstāsiet lietas nepabeigtas. Parādiet, ka esat uzticams darbinieks, pildot savus pienākumus līdz pat pēdējai darba dienai. Tas ir ideāls veids, kā vēlāk tikt pie labākajām atsauksmēm no iepriekšējās darba vietas.