Visiem cilvēkiem neatkarīgi no tā vai viņi ir jauni, veci, balti vai melni ir dažādi mērķi uz ko tie tiecās. Šie mērķi atšķiras visai iespaidīgi, jo, kur viens cilvēks var vēlēties iegūt ikdienā tīru dzeramo ūdeni vai arī iespēju sniegt saviem bērniem siltu ēdienu, tur cits var tiekties pēc nākamā miljona jo pirmais miljons ir par maz. Un šeit neiet runa par to, cik tas ir morāli pareizi, bet tikai par to, ka mēs, cilvēki, vienmēr tiecamies uz augšu un vēlamies sasniegt aizvien vairāk un ātrāk visu ko mēs redzam, kā sasniedzamu. Un pat tad, ja kāds mērķis mums liekas pārāk tāls un nesasniedzams mēs esam gatavi uz to tiekties un darīt visu, lai to sasniegtu, jo ne jau tikai paša mērķa sasniegšana, bet gan tieši tiekšanās uz to ir svarīgākais. Labs piemērs šim apgalvojumam ir Apollo Astronauti, kas bija pirmie un vienīgie cilvēki, kas ir izkāpuši uz mēness. Šie cilvēki pēc tam jau atgriežoties atpakaļ uz zemes intervijās stāstīja, ka nonākot uz mēness un sasniedzot gan savu gan visas Amerikas mērķi pēc sākotnējās Eiforijas un neizmērojamā prieka viņi sajutās bēdīgi, jo zināja, ka būtībā šī ir viņu karjeras virsotne, jo kas gan var būt lielāks par izkāpšanu uz mēness. Šie cilvēki saprata to, ka tiekšanās uz mērķi ir tikpat svarīga un pat vēl svarīgāka, kā paša mērķa sasniegšana. Bet cilvēki ir spējīgi arī pēc šādu mērķu sasniegšanas izvirzīt sev jaunus izaicinājumus un mēģināt sasniegt aizvien jaunas un jaunas virsotnes un pēc tam atkal izvirzīt vēl lielākus mērķus.
Katram no mums ir vajadzīgs kāds mērķis uz ko tiekties, pretējā gadījumā mēs kļūstam izlaidīgi un ātri vien nolaižam rokas, jo mums nav uz ko tiekties. Bet kā, gan lai cilvēks sasniedz mērķi, kas ir tik liels vai tik nopietns, ka visi apkārtējie saka ka iespēja, ka tas tiks sasniegts ir tik minimāla, ka nav vērts nemaz uz šo mērķi tiekties. Mans uzskats ir tāds, ka ja cilvēce viena gadsimta laikā kopš pirmā lidaparāta izveidošanas ir spējusi nosēdināt un atgriezt cilvēku no mēness tad gandrīz nekas nav neiespējams. Padomājiet tikai par to, ko mēs esam sasnieguši pēdējo desmitgažu laikā, sākot no globālās nervu sistēmas jeb interneta, viedtālruņiem, lidmašīnām, elektro automobiļiem un daudzām citām līdzīgām lietām. Paskatoties uz šādiem sasniegumiem varētu likties, ka to taču neizdarīja viens cilvēks bet simtiem vai pat tūkstošiem cilvēku un tāpēc tos nevar salīdzināt ar saviem finanšu ikdienas mērķiem. Bet patiesībā ir tāda, ka pat šie lielie mērķi pašos pirmsākumos bija tikai idejas, kas varēja tikpat labi tikt uzskatītas par trakām, neiespējamām un nesasniedzamām. Tieši tāpēc skatoties uz šiem sasniegumiem vajag smelties iedvesmu un pēc tam šo iedvesmu likt lietā savu mērķu sasniegšanai.
Ko tu darītu ar miljardu?
Kad tu domā par to, ko tu vēlies sasniegt saistībā ar savām finansēm, noteikti sākumā tev vajadzētu padomāt par to, kā izskatītos tava ideālā dzīve, cik daudz naudas tev katru mēnesi vajadzētu, lai varētu dzīvot tā, kā tu vienmēr esi sapņojis. Lielākajai daļai cilvēku nemaz nevajag automašīnas kas maksā simtiem tūkstošus, lidmašīnas, mājas, kur varētu izmitināt 100 cilvēkus vai neskaitāmas rotaslietas. Ļoti labs veids, kā saprast, ko tu vēlies dzīvē sasniegt saistībā ar finansēm ir iedomāties, ko tu darītu, ja tev kāds no pasaules miljardieriem tā vienkārši šodien iedotu 1 miljardu Eiro. Protams, sākumā tu noteikti aizietu no darba iegādātos māju pie jūras, glaunu automašīnu, dotos atvaļinājumā, nopirktu visu ko jebkad esi gribējis, bet pat viss tas nebūtu gana, lai iztērētu šo milzīgi lielo naudas apjomu. Būtībā pat iegādājoties visu, ko tu vēlies tu dzīves laikā teorētiski nevarētu iztērēt šo miljardu un lūk tad arī būs tas interesantākais. Ko tu darītu ar savu dzīvi, ja tev būtu tik daudz naudas, ka tu to nevarētu iztērēt? Noteikti, ka šī atpūta un nemitīgā ceļošana ātri vien tev apniktu un tu gribētu darīt kaut ko lietderīgu, kas tad arī būs tava atbilde, kādus mērķus sev uzstādīt. Pēc tam, kad tu būsi atradis savu mērķi, tad arī tu vari sākt domāt, kā līdz tam nonākt, un vai tev pietiks ar algota darba strādāšanu vai, tomēr, tev vajadzēs sākt savu uzņēmējdarbību?
Pārvari bailes
Kad mērķis ir uzstādīt un tu jau būsi sācis tiekties uz to, tad noteikti, ka pienāks brīdis, kad tu saskarsies ar kaut ko tādu, ko tu nebūsi paredzējis un tajā brīdī tad arī tev būs jāmēģina pārvarēt savas bailes un doties tālāk. Mums taču visiem ir bail no kaut kā, vai tas būtu no atbildības, publiskās runāšanas, kredītiem, vai citādas bailes, tomēr mēģinot sasniegt savus finanšu mērķus tev noteikti nāksies saskarties ar kādām no šīm bailēm un tev būs jāmēģina tās pārvarēt. Galvenais šeit ir atcerēties, nekas slikts jau patiesībā ar tevi notikt nevar. Un pat tad, ja tu pazaudēsi visus savus iekrājumus, tā ir tikai nauda, kā teikts visiem labi zināmā sakāmvārdā – “naudu vienmēr ir iespējams nopelnīt vairāk!”. Tieši tāpēc, lai gan vajadzētu būt piesardzīgam, tomēr nevajadzētu bēgt no riska un riskēšanas, jo lielākoties tikai tā ir iespējams sasniegt tos patiešām lielos mērķus, kuriem veiksme nestāv tavā pusē.
Tu vari izmainīt savas emocijas
Kāpjot pa karjeras kāpnēm vai mēģinot atmaksāt savus interneta kredītus tu noteikti saskarsies ar sliktām emocijām, kas tad arī tev sabojās garastāvokli un padarīs tiekšanos uz šiem mērķiem vēl daudz sarežģītāku. Tieši tāpēc tev jau no pašiem pirmsākumiem ir jāmācās valdīt pār savām emocijām un savaldīt savas dusmas, sāpes, nesaprašanu un citas sliktās emocijas. Savukārt labās emocijas, kā prieku, laimi, sajūsmu un mīlestību tev ir jāmācās pastiprināt un piekopt ikdienā. Katra diena, ko mēs esam dzīvi ir, kā iespēja, un ja tu katru dienu veic kaut nelielu progresu tuvāk savu mērķu sasniegšanai, tad šī diena jau ir labi nodzīvota!
Neaizmirsti par atpūtu!
Tiekšanās uz mērķi un finansiālo neatkarību būs ilgstošs process un nebūs tā, ka viena mēneša laikā tu sapelnīsi naudu visai savai dzīvei. Tieši tāpēc arī paralēli tiecoties uz savu mērķi tev vajadzētu izbaudīt šo procesu un arī atveltīt laiku sev un saviem tuviniekiem. Tev noteikti ir nepieciešama atpūta un šī atpūta arī atkal dos tev papildus gribasspēku vēl neatlaidīgāk tiekties uz saviem mērķiem pat tad, ja rodas daudz un dažādas problēmas. Katrai dienai būtu jābūt sabalansētai, kur, protams, ir jāvelta noteikts laiks darbam, jo bez tā vienkārši nav iespējams iztikt, bet tajā pat laikā ir jābūt arī iespējai atpūsties un darīt tās lietas, kas tev patīk un kuras tu izbaudi. Lai gan daudzi cilvēki saka, ka darbs ir viņu hobijs, tomēr vienmēr strādājot tev būs jādara lietas, kas tev nepatīk, pat tad, ja tu strādā jomā, kas tevi fascinē vai arī dari tās lietas, kas tev sagādā prieku. Tāpēc neaizmirsti par atpūtu!
Tu vari sasniegt visu, ko vēlies
Galvenā doma pēc vis šī ir tā, ka tu vari sasniegt daudz vairāk nekā tu iedomājies un paskatoties uz to, ko cilvēce līdz šim ir sasniegusi var viegli nodomāt, ka vairs nav nekas jauns, ko varētu izdomāt vai atklāt, bet patiesībā mēs esam atklājuši un izgudrojuši tikai mazu daļu no tā, kas ir iespējams un tas arī atklājās katru gadu, kad aizvien jauni un jauni zinātniskie atklājumi mijās ar pilnīgi radikālām biznesa idejām un radikālām sociālajām politikām. Vai pirms interneta laikmeta bija iedomājams, ka tu varētu strādāt no mājām tajā pat laikā auklējot bērnus vai arī ceļojot pa pasauli, pelnīt naudu dienā pavadot pāris stundas pie datora? Tieši tāpēc arī katram no mums ir jāsaprot, ka finansiālā neatkarība, kredītu atmaksa un pat bagātība ir tikai vēl viens mērķis, ko ir iespējams sasniegt ar neatlaidīgu darbu un nemitīgu sevis pilnveidošanu.
Nav komentāru