4 veiksmīgu cilvēku ikrīta paradumi
1. Celšanās agri no rīta
Kurš gan no mums nav dzirdējis kādu sakām, ka esam nogulējuši dienas labāko daļu, brīvdienu rītos pieceļoties vien ap pusdienlaiku. Lai vai kā mums negribētos atzīt to, ka šiem cilvēkiem ir bijusi taisnība, ir jāzina, ka tiem, kas ceļas agri no rīta, ir veselīgāk miega cikls, kā arī labāka garīgā veselība. Lieki piebilst, ka šie cilvēki ir arī ievērojami produktīvāki nekā to pretinieki – guļavas. Kā rāda pieredze, pasaules produktīvākie cilvēki ceļas pirms saullēkta un tikmēr, kamēr lielākā daļa cilvēces guļ vai vēl tikai malko rīta kafiju, paspēj izdarīt jau lielu daļu no sava darāmo lietu saraksta.
2. Vingrošana
Mums visiem ir zināms, ka vajadzētu nodoties fiziskajām aktivitātēm lielāko daļu nedēļas dienu, tomēr vien neliela daļa no mums tik tiešām seko šai vispārzināmajai patiesībai. Kā pierāda pētījumi, vislabākais laiks, lai piespiestu sevi nodoties vingrošanai, ir rīts. Sportošana no rīta ne vien atbrīvo jūs no nepieciešamības vingrot pusdienlaikā vai vakarā pēc darba, bet arī sniedz jums pamatīgu enerģijas lādiņu, kas pavada jūs visas dienas garumā. Pamosties un iegūt mundrumu ļoti labi palīdz, piemēram, skriešana.
3. Noskaņošanās
Kad jūs esat ārprātīgi aizņemts, varētu šķist, ka labākais veids, kā sākt savu dienu, ir vienkārši “ielekšana” tajā, tomēr, kā pierādīts, pat neilga noskaņošanās dienai var ievērojami uzlabot dienas produktivitāti un omu. Ir būtiski no rīta vienkārši pasēdēt klusumā un noskaņoties dienai – piemēram, padomāt par savu dzīvi un pateikties par to, ko tā pašlaik sniedz. Ir svarīgi padomāt arī par nākamo dienu, tādējādi morāli sagatavojot sevi gaidāmajiem izaicinājumiem.
4. “Krupja norīšana”
Kā teicis Marks Tvens: “Norijiet krupi no rīta, un visu turpmāko dienu ar jums nekas ļaunāks vairs nevarēs notikt”. Šajā teicienā ir daļa taisnības arī attiecībā uz praktiskiem darbiem – jums nepatīkamākos darbus izdariet darba dienas pirmajā pusē, bet visu atlikušo dienu jūs varēsit justies lieliski. Šāda metode ne vien paaugstinās jūsu darba produktivitāti, bet arī padarīs patīkamāku pašu darba procesu. Jāpiemin, ka no rīta arī jūsu darba spējas ir spēcīgākas, tāpēc nodošanās sarežģītāku darbu veikšanai no rīta ir gudrāka nekā tās atlikšana uz pēcpusdienu.
Mūsdienu dzīve nereti liek sajusties tā, it kā mēs pastāvīgi dzītos pēc kaut kā, bet nekad to tā arī nesasniegtu. Modinātāja uzlikšana uz agrāku rīta stundu var ne vien padarīt rītu par jaukāko jūsu dienas daļu, bet arī palīdzēt atgūt sajūtu, ka jūsu dzīvi kontrolējat jūs, nevis kāds cits.
Nav komentāru