Katrs dzīvē noteikti kaut vai reizi ir saskāries ar situāciju, kad finanses nav tik spīdošas, kā katrs vēlētos. Līdz ar to var būt nepieciešams jau laicīgi meklēt veidus, kur jūs varētu “piepelnīties”. Protams, izdevīgākie kredīti ir arī lielisks risinājums tiem, kuri spēj apdomīgi pietiekties un to situācija ļauj būt par potenciālajiem kandidātiem. Citiem noteikti noderēs daudz radošāka pieeja vai vismaz tāda, kas motivē pašam meklēt iespējas.

Nepilna laika darbs

Nepilna laika darbs ir acīmredzama pirmā izvēle, ko izvēlas lielākā daļa studentu, kas vēlas papildināt finanses papildus savam studentu aizdevumam. Tas nodrošina diezgan vienmērīgu ienākumu plūsmu un ļauj jums gūt vērtīgu darba pieredzi. Bet labus darbus ne vienmēr ir viegli atrast! Sāciet ar vietējiem sludinājumiem un jūsu universitātes karjeras pakalpojumus vakancēm. Ir vērts arī pierakstīties CV vietnē, kas ir bezmaksas pakalpojums, kas sasaistīs jūsu CV ar piemērotu nepilna laika darbu un karjeras iespējām. Tāpat arī potenciālie darba devēji spēs jūs atrast pēc prasmēm u.c., kā arī apskatīt jūsu profilu.

Pārdodiet savas piezīmes

Ja jums nav problēmu dalīties ar savām piezīmēm ar citiem studentiem, tas ir lielisks veids, kā radīt nedaudz papildu naudas. Ir pieejamas vietnes, kurās varat augšupielādēt savas piezīmes līdz ar savu cenu, un tad, kad kāds students tos lejupielādē, jūs saņemat samaksu. Viena no tādām vietnēm ir Atlants.lv. Jūs gūstat peļņu katru reizi, kad darbs tiek lejuplādēts, jo persona samaksā noteiktu cenu, lai iegūtu jūsu darbu. Lielākā daļa no šīm vietnēm, piemēram, Stuvia & Notesale, ir bezmaksas, lai jūs varētu augšupielādēt savas piezīmes, bet tās mēdz samazināt jūsu peļņu, lai varētu rīkoties ar mārketingu utt., lai jums nebūtu jāiet tur un jāpopularizē savas piezīmes. Visticamāk, ka PDF faili, bet tas ir vērts , un jūs varat iesniegt ar roku rakstītas piezīmes, bet, iespējams, jūs iegūsit vairāk naudas, ja tās ir ierakstītas datoru.

Pārdodiet savus fotoattēlus

Ja jūs domājat, ka jums ir labi kadri un mazliet radošuma, mēģiniet augšupielādēt savas fotogrāfijas bezmaksas vietnēs. Labs sākumpunkts ir Fotolia vai istockphoto. Iegūstiet vairāk naudas, pārdodot fotoattēlus, kuriem ir mazāk meklēšanas rezultātu, taču, jūsuprāt, būtu kāds pieprasījums.

Izīrējiet autostāvvietu

Daži vietas, sevišķi studentu mītņu rajonos, ir aprīkoti ar iebraucamo ceļu vai garāžu. Ja jūs neizmantojat savu autostāvvietu un dzīvojat plaši apdzīvotā zonā, tad tā varētu būt veiksme. Pilsētas centrā ir daudz cilvēku, kuriem ikdienas autostāvvietā ir jāmaksā daudz lielākas summas.

Bērnu pieskatīšana

Tas ir klasisks naudas peļņas veids, un tas ir pamatota iemesla dēļ. Jūs saņemat samaksu, lai pieskatītu bērnu un ne daudz ko citu (cerams). Ja domājat cik daudz pieprasīt, jums ir jāapskata vietējās reklāmas, taču jūs varat sagaidīt, ka tas maksās vairāk par 5 eiro stundā pat ja neesat apmācīts bērnu aprūpē. Papildus tam, ka reklamējat sevi, varat brīvi izveidot profilu bērnu aprūpes vietnē.

Suņu izvešana pastaigās un pieskatīšana

Ja bērni nav jūsu lieta, tad varbūt dzīvnieki ir. Rūpēties par citu cilvēku suņiem ir liels bizness. Vienkārši domājiet, ka, iespējams, jums būs brīvais laiks dienas laikā, kad citi būs darbā un uztrauksies par mājdzīvniekiem. Jūs varat saņemt ap 5 eiro stundā par vienu suni, un tas ir arī lielisks veids, kā saglabāt fizisko aktivitāti. Ja jums mājās jau ir kāds mājdzīvnieks, tad šis darbs var būt nekas jauns un pat šķist kā hobijs, tikai ar papildus finansiāliem ieguvumiem. Ja jūs spējat suņus apvienot un izvest reizē ārā – vēl labāk. Jums ir iespējams pie reizes nopelnīt vairāk pat lieki nestaigājot ar katru suni atsevišķi. Katrs saimnieks prasti detalizēti izstāsta par barošanu, kā arī piedāvā visu nepieciešamo barību un traukus. Tas pats attiecas arī uz rotaļlietām, ja sunim ir kaut kas īpašāks par koka zaru parkā. Lielākus suņus apkopt un izvest ārā var būt grūtāk, jo papildus ir jāuzmanās, lai tas visu laiku būtu pie siksnas un var būt arī vajadzīgs uzpurnis (saskaņā ar likumu).

Ārštata darbs

Varbūt jums patīk rakstīt, pārvaldīt Facebook lapas vai nedaudz nodarboties ar grafisko dizainu jūsu brīvajā laikā. Tur ir tik daudz ārštata darbavietu, kas prasa vienkāršas prasmes vai vienkārši laiku, kas kādam citam varētu nebūt. Un vislabākais par ārštata darbu ir tas, ka jūs varat strādāt ar klientiem no Apvienotās Karalistes un visā pasaulē, izmantojot tikai interneta pieslēgumu no mājām, kā arī sev noteiktajā laikā, vienlaikus attīstot vērtīgas prasmes. Lieliska vieta, kur sākt, ir ar vadošā ārštata vietne Upwork.com. Vai arī mēģiniet izmantot ārštata darba meklēšanu, lai atrastu ārštata darbus tuvāk mājām.

Pārdodiet drēbes eBay

Ikvienam labākais draugs saistībā ar nepieciešamību atbrīvoties no nevajadzīgām lietām, ir eBay. Tiešsaistes izsoles ir drošs veids, kā pārdot dažādus apģērbus, arī tos, kas nedēļās laikā ienāca modē un tikpat ātri no tās izgāja. Daži eBay pārdevēji apskata tendences un mēģina paredzēt, kas būs tirgū pieprasīts. Ja jums ir laba lieta un uztraucaties par risku, tad varat nopirkt agrāk un pārdot, kad lieta kļūst pieprasītāka.

Bitcoin un kriptovalūta

Aizvien vairāk cilvēki ir ieinteresēti, kā pelnīt naudu no Bitcoin (un citām kriptovalūtām). Tas nav pārsteidzoši, ņemot vērā pieaugošo valūtu cenas, kas sasniedza savu virsotni pagājušā gada izskaņā. Tāpat populāri ir arī stāsti par jauniešiem, kas pelna miljonus. Lūdzu, nepērciet Bitcoin, lai pelnītu naudu. Ir patiešām svarīgi zināt, kur jūs iesaistāties. Speciālas pamācības ir tikai daļa no visa, jo tāpat pastāv liels risks, ka valūtas svārstības liks jums zaudēt vērtīgo naudu.

Finanšu avotu ir daudz, ja tikai katrs velta laiku izpētei un izprot, kas ir labākais variants katrā gadījumā. Kādam mājās var būt neskaitāmi daudz lietu, kas nav vajadzības. Tās likt pārdošanai internetā var aizņemt tikai pāris minūtes. Savukārt citam varētu būt ērtāk trenēt grafiskās spējas un pieņemt dažādus ārštata projektus. Tas arī var būt labs papildinājums CV. Tikai tādā veidā ir iespējams veikt lieliskus risinājumus katram, kuram ir nepieciešamība pēc papildus finansēm ilgtermiņā vai ik pa laikam. Pusslodzes darbs var būt labs veids tam, bet ik pa laikam uzņemties pāris projektus nozīmē mazākas saistības un iespēju katram pašam atrast laiku un piesaistīties konkrētam projektam. Tas arī nozīmē, ka jūs kontrolēsiet to, cik daudz un kad strādājat. Pat pašas modernākas darbavietas reti kad to spēj nodrošināt, jo ir noteiktas darba stundas, kad darbiniekiem jābūt uz vietas un jāveic savi uzdevumi. Katram veidam ir savi plusi un mīnusi. Katrs pats var izvērtēt ieguvumus un arī riskus, kas var negatīvi ietekmēt jebkurā laikā.