Daudziem lielākais pirkums dzīvē ir savs mājoklis. Neatkarīgi no tā, vai tiek pirkta māja, vai dzīvoklis, tas ir nopietns finanšu darījums, kam jāpieiet ļoti nopietni, lai nenāktos nevajadzīgi izgrūst milzīgas naudas summas. Uz mājokļa iegādi attiecas ļoti daudz faktoru, kas jāizvērtē, tāpēc bieži vien daudz kas tiek palaists garām. Šeit būs dažas no biežāk pieļautajām kļūdām mājokļa iegādē, kas var radīt milzīgus zaudējums jaunajiem īpašniekiem.

Pārlieku liela uzticēšanās pārdevējam

Visbiežākā kļūda ir akla uzticēšanās mājokļa pārdevējam. Viņa interesēs ir pārdot īpašumu par pēc iespējas augstāku summu, bet jūsu interesēs ir pretējais – iegādāties mājokli par zemāko iespējamo cenu. Ir skaidrs, ka mājokļa pārdevējs jums stāstīs tikai visu to labāko un centīsies paslēpt vai noklusēt par tūkumiem. Ja pats no būvniecības un nekustamajiem īpašumiem neko nesaprotat, noalgojiet neatkarīgu ekspertu, kas pateiks, vai mājoklis tiešām ir labā stāvoklī un kāda ir tā patiesā tirgus vērtība. Kosmētiskais remonts var darīt brīnumus, taču vizuālais izskats nudien nav svarīgākais, veicot tik nozīmīgu pirkumu, tāpēc labāk par visu pārliecināties.

Komunālo maksājumu un uzturēšanas izmaksu neizvērtēšana

Mājoklis ir pirkums, par kura uzturēšanu un izmantošanu būs jāmaksā arī turpmāk. Tas nav tikai viens maksājums, bet gan ilglaicīgas saistības. Komunālie maksājumi un citi ar mājokli saistītie maksājumi var būt pat ļoti atšķirīgi. Lai varētu izvērtēt, cik konkrētais īpašums ir izdevīgs, noteikti jāņem vērā ari tie. Painteresējieties par to, kādi ir šie maksājumi citām mājām un dzīvokļiem un parēķiniet, vai ilgtermiņā jums nesanāks pārmaksāt, pērkot mājokli ar augstu uzturēšanas maksu un maksu par komunālajiem pakalpojumiem.

Mājokļa atrašanās vietas neizvērtēšana

Ļoti liela nozīme tam, cik maksā nekustamais īpašums, ir tā atrašanās vietai. Tas ietekmē mājokļa vērtību ilgtermiņā. Ja īpašums atrodas stratēģiski izdevīgā vietā, vai arī vietā, kurai ir potenciāls attīstīties, mājokļa vērtība ar laiku visticamāk kāps, bet, ja tas atrodas kādā mazapdzīvotā teritorijā vai pat vietā, kas apdraud mājokļa ilglaicīgu pastāvēšanu, tā vērtība strauji kritīsies. Noteikti ir jāņem vērā ne tikai tas, kādā stāvoklī ir pats īpašums, bet arī atrašanās vieta.

Nekustamā īpašuma tirgus nepārzināšana

Vēl ļoti bieži cilvēki pārmaksā tāpēc, ka nepārzina nekustamā īpašuma tirgu un norises tajā. Nekustamo īpašumu cenas ir svārstīgas un to ietekmē ļoti daudzi faktori. Ja pirksiet mājokli tad, kad nekustamā īpašuma cenas ir augstas, jūs noteikti nebūsiet ieguvējs. Lai pārliecinātos, ka pērkat īpašumu pareizajā laikā, sekojiet līdzi aktuālajai informācijai par norisēm nekustamā īpašuma tirgū, vai arī konsultējieties ar mākleri.

Nepiemērotu kreditēšanas pakalpojumu izvēle

Visbeidzot, daudzi pārmaksā arī tad, ja pašu īpašumu izvēlas veiksmīgi. Proti, viņi izvēlas nepiemērotus un dārgus kreditēšanas pakalpojumus un tādējādi pārmaksā simtiem un pat tūkstošiem eiro. Ja nekustamo īpašumu pērkat kredītā, tad kreditora izvēlei jāpievērš tik pat liela uzmanība kā paša īpašuma izvēlei. Ievāciet informāciju par dažādiem hipotekāro kredītu piedāvājumiem un veiciet aprēķinus, lai saprastu, kas konkrēti jūsu gadījumā ir izdevīgāk. Ņemiet vērā ne tikai procentu likmes, bet arī citas skaitītās izmaksas, kā arī piedāvātos papildus pakalpojumus un drošības garantijas.

Kā redzams, mājokļa iegāde nav vienkāršs process, ko var paveikt vienas dienas laikā. Lai nebūtu veltīgi jāizšķiež milzīgas naudas summas un jūs varētu būt pārliecināts, ka esat pieņēmis labāko lēmumu, ir jāveic nopietna un gara izvērtēšana un salīdzināšana. Ja ņemsiet vērā visu iepriekš minēto, iespēja, ka pieļausiet kļūdas, pērkot savu mājokli, ievērojami samazināsies.