Jautājums par finansēm var nenozīmēt romantiskas spilvenu runas, taču neliela finanšu plānošana var daudz palīdzēt jūsu kopējai dzīvei. Jūs varat atrast arī lielu palīdzību internetā. Visi kreditori vienviet ir lieliska vieta, kur ir iespējams arī kopīgi atrast izdevīgus aizdevumus, ja tas ir nepieciešams. Tomēr pirms to veikt, ir vērts to un citus aspektus sīkāk pārrunāt. Tālāk ir minēti daži norādījumi, kas palīdzēs jums gudri sekot līdzi savai sirdij.

Iepazīstieties

Pirms attiecības kļūst nopietnas, jums ir jāpārrunā nauda – personas finansiālie paradumi ir lielisks ieskats viņa vai viņas vērtībās un ētikā. Tas nenozīmē, ka drausmīgs kredītspējas vērtējums ir iemesls, lai šķirtos, bet, ja jūs atklāsiet, ka jūsu jaunā simpātija neapietas ar naudu atbildīgi, jums ir jājautā par to, ko vēl viņš vai viņa nebūs atbildīga. Ja jūs esat ar problēmām, esiet godīgi par savām nepilnībām. Labas attiecības ir tādas, kurās katra puse palīdz otram labāk izvēlēties – un jūs un jūsu otrā puse varētu palīdzēt viens otram kļūt gudrākiem ar naudu.

Atrodiet vidusceļu

Neatkarīgi no tā, vai esat nesen iepazinies vai pēkšņi atradis ilgtermiņa attiecības, kuras apgrūtina finansiālas grūtības, vienam otru ir jāatbalsta. Atkāpšanās nepalīdz. Arī rādīt ar pirkstiem un strostēt nepalīdz jūsu bilancei. Lai risinātu jebkādas naudas problēmas, jums jāstrādā kopā, lai izstrādātu plānu.

Uztveriet sevi līdzvērtīgi

Kas ko dara nav nozīmes. To var būt svarīgi dzirdēt mammām, kas paliek mājās, lai pieskatītu bērnus. Jūsu algas lielums nenosaka jūsu lomu ģimenes finansēs. Cieniet viens otru kā līdzvērtīgus partnerus ar vienlīdzīgu attieksmi naudas pārvaldībā.

Pierakstiet un sakārtojiet dokumentus

Es zinu, ka nav nekā jautra saistībā ar juridiskajām formām. Tomēr jānodrošina, lai jums būtu pareizi dokumenti, kas aizsargā jūs un jūsu aktīvus. Pirmslaulību līgums skaidri noteiks, kas ir tikai jūsu pirms laulības, kas nozīmē, ka jūs būsiet aizsargāti, ja jūs šķiraties. Tiem, kas domā par otro laulību, vienīgais veids, kā aizsargāt aktīvus, kurus jūs uzliekat uz galda, it īpaši, ja vēlaties, lai tie paliek bērniem no iepriekšējas laulības, ir radīt likumīgu uzticēšanos. Šajā dokumentā tiks paskaidrots, kāda daļa no jūsu personiskajiem līdzekļiem tiks nodota jūsu bērniem, nevis jaunajam laulātajam.

Muļķi sasteidz

Parādi, kādi jums bija pirms laulībām, ir tikai jūsu, ja vien jūs tos aktīvi sasaistiet, lai varētu kopīgiem spēkiem atmaksāt. Kad jūs esat salaulājies, nesteidzieties automātiski apvienot visu. Jūs varat palīdzēt viens otram, atmaksājot savus aizdevumus, nekļūstot oficiāli atbildīgi par viena otra parādiem.

Sadaliet un iekarojiet

Viens no veidiem kā katram laulāto pārim organizēt naudas plūsmu: izveidojiet trīs kontus – vienu sev, vienu savam partnerim un vienu kopīgu kontu. Kad būsiet noskaidrojis kopējās dzīves dārdzības izmaksas, abiem jums katru mēnesi jāmaksā daļa no šīm izmaksām kopīgajā kontā, pamatojoties uz jūsu ienākumu daļu. Piemēram, ja jūs nopelnāt 30 000 eiro un jūsu partneris 10 000 eiro gadā, jūs esat atbildīgs par 60% no mājsaimniecību izdevumiem). Tā nauda, kas netiek novirzīta šiem izdevumiem paliek atsevišķos kontos, un to var izmantot katra persona pēc saviem ieskatiem.

Papildpunkti

Katrai sievietei arī ir nepieciešama viena kredītkarte tikai viņas vārdā. Ja jūs šķirsieties vai kļūsiet par atraitni, atsevišķa kredītvēsture ļaus jums saņemt aizdevumu un atvērt komunālos kontus bez depozīta, un pat var palīdzēt jums iegūt darbu (daži darba devēji pārbauda pretendentu kredītus pieņemšanas procesa laikā).

Sasaistošas lietas

Kad esat precējies, katrs no jums iegādātajiem aktīviem tiek dalīts uz pusēm. Tāpēc jums abiem jābūt sinhronizētiem jūsu ilgtermiņa finansiālajiem mērķiem, sākot no hipotēkas izmaksāšanas līdz aiziešanai pensijā. Ideālā gadījumā jums vajadzētu runāt par to visu pirms jūs precaties. Ja jūs to nedarīsiet, jūs varat nonākt pie dziļas neapmierinātības un finansiālām problēmām. Apspriežot naudu ar savu otro pusīti, kuru jūs cerat pavadīt savu atlikuši dzīvi, nenozīmē, ka jūs viņu nemīlat. Tas nozīmē, ka tu jūs mīlat viņu un sevi pašu.

Neslēpiet savu galvu smiltīs

Daudzas sievietes nonāk pie ieraduma ļaut savam partnerim rīkoties ar naudu. Ja jūs esat viena no šīm sievietēm, tā nav jūsu laulātā vaina, bet gan jūsu. Jūsu vīrs var izdarīt pasakainu darbu ar jūsu naudu – tas nav viss. Jums ir jāsaprot ģimenes finanses un jāizvērtē visi lēmumi. Fakts, ka sievietes mēdz dzīvot ilgāk par vīriešiem, nozīmē, ka viņiem, iespējams, vajadzēs ilgāk paļauties uz naudu, un arī kādā brīdī to vajadzēs pārvaldīt. Jo ilgāk jūs gaidāt, lai iesaistītos, jo lielāki pārsteigumi jūs var sagaidīt tālākajā nākotnē.

Virspusīgi var šķist, ka diviem cilvēkiem kopā būs divreiz vairāk finanšu, ko tērēt, taču viss nav tik vienkārši. Kā redzams, viena vai otra puse var pelnīt mazāk vai arī var būt citas problēmas, kas saistītas ar finansēm. Tāpat klāt arī nāk likumiskais aspekts, ja jūs esat precējušies. Arī tas var ievērojami ietekmēt labklājību. Bieži vien ir dzirdēts, ka pēc neglītām šķiršanās prāvām viena no pusēm paliek zaudētājos, piemēram, ir jāmaksā papildus nauda par morālo kaitējumu, pienākas mazāka daļa no dzīvojamās mājas vai arī tiek atsavināta kāda no mantiskajām daļām, lai segtu izdevumus, kas ir parāds otrajai pusei. Protams, visu atkal ir iespējams sākt no sākuma, taču neviens to nevēlas. Vieglāk ir atrast kompromisus un izrunāt finansiālos aspektus jau no paša sākuma. Ja jums ir parakstīts kopējs līgums par to, kā katrs pārvada savu mantu un finanses, tad arī vieglāk būs pēc tam, ja nāksies šķirties vai būs kādas citas domstarpības. Jums būtu jādara viss iespējamais, lai jau laicīgi sakārtotu visus kopējos aspektus un sadalītu lomas arī gadījumā, ja viena no pusēm pelna mazāk. Līdz ar to nevajadzētu būt lielām problēmām atrast veiksmīgus risinājumus, kas darbosies, kā arī laika gaitā tos pieskaņot atbilstoši situācijai. Ja jūsu otrā pusei ir mazāk atbildīga vai arī vienkārši nav ar tik labu izpratni par finansēm, vienmēr ir iespējams mēģināt kaut ko labot vai ieteikt. Ja jūs esat pārliecināts, ka viena pieeja būs labāka nekā otra vai arī par to rāda pat fakti, tad tā ir pareizā izvēle. Protams, tas nav viegls uzdevums kādu pārliecināt, bet tas noteikti ir labāk kā piedzīvot lielu vilšanos un papildus izmaksas, kas būs jāsedz no jūsu kabatas. Ja jums ir kopējais konts, tad arī tas var ciest neapdomīgas rīcības gadījumā. Tad arī jūsu mērķis, kam šis konts ir paredzēts var būt daudz tālāk, piemēram, ceļojumam vai dzīvokļa remontam. Par laimi apdomīgi aizdevumi ir viens no risinājumiem, kurus daudzi cilvēki izmanto, lai atrisinātu problēmas vai sasniegtu mērķi.