Jūsu darbs jums tiešām šķita lielisks, kad pirmo reizi uzsākāt strādāt jaunajā uzņēmumā un amatā. Itin viss šķita iespējams, jūsu prasmes tika izmantotas līdz maksimumam un jūsu ienākumi strauji pieauga, salīdzinājumā ar iepriekšējo pieredzi. Tomēr tagad, pēc dažiem gadiem darba viss šķiet tikpat atšķirīgs, cik iesākumā lielisks. Jūs pastāvīgi jūtaties saspringti, stresa pārņemti. Pirmdienas rīti ir jūsu eksistences lielākais bieds, jūs “novelkat” darba nedēļu, lai atkal spētu dzīvot nedēļas nogalēm. Visā visumā jūs šobrīd esat ļoti neapmierināts ar savu karjeru un darba vietu. Jūs esat iekļuvis karjeras vāveres ritenī un neesat pārliecināts, kā no tā izkļūt sveikam. Pazīstama situācija, vai ne? Tā var piemeklēt ikvienu no mums, pat ja šobrīd nevarat velēties labāku darba vietu par to, kurā strādājat.

Jūs varat uz laiku noslāpēt domas par neapmierinātību darbā un argumentēt nepieciešamību ik pirmdienu doties uz nīsto darba vietu ar to, ka jums tik ļoti nepieciešami šie ienākumi. Bet netīkamās domas turpinās uzpeldēt un uzvesties kā TOP kredīti jūsu tīmekļa pārlūkā, kuru uzmācīgie piedāvājumi izlec uz katra stūra, ilgstoši jums neizdosies no tiem izvairīties, lai kā jūs tos arī nenobloķētu. Tāpēc labākais, ko varat darīt savā labā, ir ķerties vērsim pie ragiem un nonākt līdz problēmas saknei – kāpēc iestājies apnikums darbā un ko ar to iesākt.

Vislabāk sākt ar savas situācijas skaidru novērtēšanu. Izvērtējiet savu pašreizējo darba un ieņemamā amata situāciju. Pajautājiet sev, kas tieši jūs dara tik nelaimīgu un nemierīgu. Tas varētu būt, piemēram, veids, kā jums jāveic savs darbs vai konkrēti darba pienākumi, kas jums derdzas. Tie var būt arī jūsu līdzstrādnieki un komanda, ar kuru jums ik dienas ir jāatrod kopīga valoda un jāsastrādājas. Tā var būt arī pārlieku lielā darba slodze, kad bieži darbu nesat mājās un brīvdienas pavadiet pie nīstā datora ekrāna pildot kārtējās atskaites. Tas tikpat labi var būt arī nogurdinoši garais ceļš uz un no darba, kas jāveic katru darba dienu. Izveidojiet pārskatāmu sarakstu ar lietām, kuras jums patīk un kuras tieši otrādi – jums nepatīk, saistībā ar savu darbu un veicamajiem pienākumiem.

Ja jūs nejūtaties pietiekami noslogots jūsu pašreizējā lomā un jūtat, ka jūsos ir lielāks potenciāls, noskaidrojiet, kādas iespējas jūsu uzņēmumā ir izaugsmei un kādās jomās tā ir pieejama. Pajautājiet savam vadītājam, vai jūs nevarētu uzņemties kādus papildus uzdevumus, kas varbūt nav tieši saistīti ar jūsu amatu, bet ļautu jums paplašināt redzesloku.

Ja jums nepatīk neskaitāmas lietas, kas saistītas ar jūsu konkrēto darbu, piemēram, kolēģi, dzīvesvietas attālums no darba vai pats amats kā tāds, tad ir laiks pameklēt citu darbu, kas vairāk atbilstu jūsu vēlmēm un darba iespējām. Protams, neviens darbs nav perfekts, bet, ja jūs spēsiet atrast tādu, kas krietni vairāk atbildīs jūsu interesēm, kā pašreizējais piedāvājums, tad jūs būsiet ieguvējs jau no pirmās dienas, kad uzrakstīsiet atlūgumu un parakstīsiet darba līgumu ar jauno darba devēju.

Ir viegli sapņot, bet gadījumos, kad darbs jūs vairs nepiebilda, ir nepieciešama rīcība. Mēs visi sapņojam, ka atrodamies veselīgā un pozitīvā darba vidē, saņemam labus ienākums, negarlaikojamies un augam savās zināšanās. Tomēr, lai šādas pārmaiņas ieviestu savā karjerā, ir jāsavieno jūsu sapņi ar realitāti. Jūs noteikti nevēlaties pavadīt neskaitāmus gadus, mēnešus vai pat tikai nedēļas iestrēdzis darbā, kas jūs tikai iztukšo un garlaiko. Tāpēc ir laiks izveidot sarakstu ar mērķiem, rīcības plānu un konkrētiem datumiem, līdz kuriem visu paveikt. Un tad ķerties pie plāna īstenošanas, jo tikai mēs paši esam savas laimes kalēji.