Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē katru dienu dodas uz kādu ļoti īpašu tikšanos, kas, pilnīgi iespējams, spētu mainīt viņu dzīvi daudz labākā virzienā, vai vienkārši padarīt to mazāk stresa pārpilnu, saglabājot līdz šim esošo dzīves kvalitāti, līdzekļus un ērtības. Lai kāds būtu iemesls šim īpašajam pasākumam, kurā satiekas divi cilvēki, un kurš nebūt nav romantisks randiņš, ir un paliek ļoti svarīgs un nervu kutinošs notikums katra cilvēka dzīvē. Kas ir šis svarīgais, tricinošais un īpašais pasākums? Tā pavisam noteikti ir darba intervija. Tieši darva intervija ir tā tikšanās, kas var mainīt cilvēka dzīvi uz visiem simt astoņdesmit vai vairāk grādiem. Kā? Pavisam vienkārši – ja cilvēks tiek uzaicināts uz darba interviju kādā ļoti labā, prestižā uzņēmumā, turklāt, uz amata vietu, kurā cilvēks vēl līdz šim nav strādājis un tā ir augstāka par viņa bijušo, tas pavisam noteikti ir nozīmīgs notikums un saviļņojums, ja viss norit kā nākas. Ir svarīgi apzināties, ka darba intervija nav nekāda parasta tikšanās – viss, kas notiek tās laikā atstāj iespaidu uz abām partijām. Darba devējs rada iespaidu par sevi un kompāniju, kuru tas pārstāv, taču darba gribētājs un uz darba interviju uzaicinātais rada iespaidu par sevi kā potenciālo darbinieku, personību, par savām spējām un rakstura īpašībām.
Turklāt, darba intervija var prasīt naudas tēriņus transportam, apģērbam un citām lietām. Ja jums ir steidzami nepieciešama nauda compeuro.lv ir lielisks naudas aizdevumu meklētājs jebkurām dzīves situācijām.
Lai dotos uz darba interviju, ir jāzina, kā uzvesties darba intervijā. Lai varētu to zināt, ir jāmeklē veidi, kā sagatavoties darba intervijai. Respektīvi, darba intervija ir ļoti īpaša tikšanās, kas prasa laika, spēka un enerģijas ieguldījumus gan pirms, gan tās notikšanas brīdī, gan pēc. Kāpēc būtu nepieciešams spēks arī pēc darba intervijas, jūs varētu jautāt? Spēks ir nepieciešams, lai tiktu galā ar noraidījumu, kā arī gaidīšanas procesu, kurš šķiet bezgalīgi un neiedomājami ilgs pirms jūs vispār saņemiet jebkāda veida atbildi.
Darba intervija ir kā sava veida māksla, ko prot piekopt tikai retais – cilvēks, kuram piemīt izcilas komunikācijas spējas, prasmes un iemaņas nozarē, kurā tas strādā vai ir guvis izglītību, labs vizuālais tēls, ētika un manieres, kuras nostāda viņu patiesi labā gaismā un kā par labāko no visiem kandidātiem, kuri ir pieteikušies. Lai varētu sākt gatavoties darba intervijai, ir svarīgi uzzināt, kādi tad ir jautājumi, ko uzdod darba intervijā.
Lai gan pastāv diezgan daudz jautājumu, kas parasti tiek uzdoti visiem potenciālajiem darbiniekiem kā standarta jautājumi, ir svarīgi apzināties to, ka jūsu prātā ir jābūt atbildēm arī uz tādiem jautājumiem, kas var tikt uzdoti pavisam spontāni. Neviens nevar būt perfekti sagatavots darba intervijai un neviens nezina atbildes darba intervijā, taču vieni no visvairāk uzdotajiem jautājumiem intervijās ir:
- Pastāstiet par sevi!
- Kāds ir Jūsu sapņu darbs?
- Kāpēc Jūs gribat strādāt pie mums?
- Kādu iemeslu dēļ jūs pametāt savu iepriekšējo darba vietu?
- Kādas ir Jūsu labākās īpašības?
- Kādas ir Jūsu vājās vietas?
- Kas Jums padodas vislabāk?
- Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?
- Cik lielu algu Jūs vēlaties?
- Kādēļ mums būtu jāpieņem darbā tieši Jūs?
- Kā Jūs reaģējat stresa pilnā un saspringtā darba vidē?
- Vai Jūs spējat ātri pielāgoties apstākļiem?
- Ko Jūs zināt par mūsu uzņēmumu vai pakalpojumiem?
Kā jau jūs variet noprast, šie pavisam noteikti ir tīri standarta jautājumi darba intervijā, taču, ir svarīgi saprast, ka no tā, kā jūs atbildēsiet un kādas būs jūsu atbildes, būs atkarīgs tas, vai jums tiks uzdoti papildus jautājumi. Ja kāda no jūsu atbildēm ieinteresēs darba devēju vai kāds fakts, notikums, kuru jūs minēsiet par sevi vai savu pieredzi būs kaut kas tāds, par ko intervijas vadītājs kļūs ieinteresēts, jūs varēsiet sagaidīt vienu vai pat neskaitāmus jautājumus par un ap jūsu teikto. Tad, kad jūs nokļūstat šādā situācijā, darba intervijas jautājumi kļūst neparedzami.
Ja darba devējs darba intervijā kļūst šķietami ieinteresēts jūsos, ir ļoti laipns un draudzīgs, kā arī nespēj pārstāt runāt ar jums, ir ļoti laba zīme, kas var nozīmēt to, ka jūsu iespējas iegūt piedāvāto darba vietu ir daudz augstākas nekā citiem kandidātiem. Turklāt, darba intervija var noslēgties ar tūlītēju pieņemšanu darbā un ar noslēdzošo jautājumu: “Kad Jūs būtu gatavs uzsākt darbu?”
Lai paaugstinātu savas izredzes veiksmīgi nokārtot darba interviju un iegūt savu kāroto amatu jaunajā uzņēmumā, ir nepieciešams pievērst uzmanību un kārtīgi apdomāt šādas nianses:
- Jūsu vizuālais izskats: ļoti svarīgi, dodoties uz jebkuru darba interviju, ir ģērbties atbilstoši tai. Ja uzņēmums ir augstas klases, kurā darbinieki vienmēr ir eleganti ģērbti un tajā ir daudz dažādu augsta ranga amatu, pavisam noteikti izejamās drēbes, uzvalki vai tamlīdzīgas būs atbilstošas. Ja jūs piesakāties darbam par bārmeni, uzvalks vai skaista kleita darba intervijā būs pavisam nevietā. Ģērbieties atbilstoši uzņēmuma stilam – ne visas darba intervijas ir oficiālas prezidentu vizītes, kurās visiem ir jābūt sapostiem kā ballē.
- Jūsu stils: padomājiet par savu stilu un tā pazīmēm. Ja jums ir tetovējumi, pīrsingi, ja jūs ģērbieties kādai subkultūrai atbilstoši, padomājiet, kā jūs varētu minimalizēt ekscentriska stila pazīmes. Pēcāk, iegūstot darbu, jūs variet izrādīt savu stilu mazliet drošāk, protams, normas un uzņēmuma politikas robežās.
- Jūsu valoda: padomājiet par to, kā jūs runājat. Kāds ir jūsu valodas stils? Cik raiti jūs runājat? Kādus vārdus jūs parasti lietojat? Ja ievērojat jebkāda veida nesmukumus savā runā, labojiet tos!
- Jūsu manieres: manieres un uzvedība ir ļoti svarīgas darba intervijā. Jums ir nepieciešams darba devējā radīt audzināta un pieklājīga, taču tajā pašā viegla un patīkama cilvēka iespaidu.
- Jūsu balss: padomājiet par savu balsi. Vai tā ir pārāk klusa? Pārāk skaļa? Vai jūs lietojiet uzsvarus pareizās vietās?
- Jūsu žesti: ja jūs esiet emocionāls cilvēks, kuram patīk daudz žestikulēt, centieties no tā izvairīties intervijas laikā.
- Jūsu higiēna: sevis kopšanai ir jābūt zelta likumam ne tikai ikdienā, bet arī dodoties uz darba interviju pārliecinieties, lai jūs būtu tīri un kopti no galvas līdz kājām!
- Jūsu raksturs: izvērtējiet savu raksturu. Vai jums piemīt kādas negatīvās rakstura īpašības, kuras jūs ļoti labi apzināties? Centieties tās apslāpēt darba intervijā, lai darba intervijas jautājumi neapstātos un intervija nebeigtos uzreiz.
- Kāda ir darba kultūra?
- Kādi ir galvenie amata pienākumi?
- Kādi ir uzņēmuma nākotnes plāni?
- Kādas ir turpmākās karjeras iespējas, strādājot šajā amatā?
- Kādas ir sociālās garantijas, bonusi?
- Kāda ir atvaļinājumu kārtība?
Nav komentāru