Hobiji ir svarīga līdzsvarotas dzīves sastāvdaļa ikviena cilvēka dzīvē – gan jaunu, gan vecu. Hobiji sniedz iespēju tikt vaļā no stresa, izbaudīt laiku pašam ar sevi un daži no tiem arī uzlabo mūsu veselību. Tomēr bieži vien hobijus aizēno to izmaksas, kuras var būt īpaši nepatīkamas laikā, kad cenšaties samazināt izdevumus, lai nomaksātu parādus vai kopumā uzlabotu savas finanses. Dažreiz jūs pat varat justies vainīgi katru reizi, kad izvēlaties ieguldīt zināmu daļu naudas savā hobijā. Vai arī atskārst, ka jūs pārāk daudz tērējat sava hobija dēļ. Ir svarīgi atrast līdzsvaru starp saviem vaļaspriekiem. Hobiji var būt lieliski palīgi veiksmīgā finansiālajā ceļojumā, tāpēc ir iespējams baudīt vaļaspriekus, netērējot uz tiem neprātīgas naudas summas. Ikvienam no mums ir kāds īpašs hobijs, kas sagādā mums baudu, un tāpēc vēl jo vairāk ir svarīgi ieguldīt laiku un nedaudz naudas tieši tajos hobijos, kuri jums patiešām patīk, jo tie var spēlēt nozīmīgu lomu arī jūsu karjeras izaugsmē. Ir vairāki veidi, kā izbaudīt vaļaspriekus, neiztukšot sausu jūsu bankas kontu.

Vai esat kādreiz iegādājušies aprīkojumu kādam apjomīgam hobijam, par kuru šķita, ka esat sajūsmā, bet beigās šis aprīkojums tikai krāja putekļus jūsu garāžā? Pilnībā ieguldīt jaunā hobijā ir dārgs prieks. Bieži, kad jūs tikai izmēģināt jaunu hobiju, jūs ar to esat tā pārņemts, ka nekavējoties vēlaties iegādāties visus rīkus, aprīkojumu un abonementu, lai būtu īsts profiņš maksimāli īsā laikā. Diemžēl nereti pēc kāda laika pirmā lielā interese noplok un mums nākas secināt, ka mēs vairs neesam tik ļoti ieinteresēti šajā jaunajā hobijā, kā sākumā šķita. Ja jūs nevarat apņemties pavadīt daudz laika izvēlētajam hobijam, tad, visticamāk, tajā nemaz nav vērts ieguldīt lielus līdzekļus. Par laimi ir veids, kā jūs joprojām varat baudīt hobiju ik pa laikam bez lieliem izdevumiem. Un tā ir inventāra noma! Tas var krasi samazināt izmaksas, vienlaikus ļaujot jums baudīt un izmēģināt vairāk kā tikai vienu jaunu nodarbi. Inventāra un telpu īrēšana ir pareizais ceļš, kamēr vien neesat pārliecināts, ka esat pilnībā atdevies šim hobijam un ka jums faktiski tiešām tam būs pietiekoši daudz laika. Pirms jūsos nav šīs pārliecības – īrējiet, bet nepērciet.

Tuvojas Ziemassvētki vai jūsu dzimšanas diena? Viens no veidiem, kā tikt pie kārotā ekipējuma, ir caur dāvanām. Izsakiet vēlmi pēc dāvanām, kas saistītas ar jūsu hobiju, ticiet – jūsu draugi un paziņas būs tikai priecīgi, ka viņiem nebūs dienām jādomā, ka jūs pārsteigt. Labākās dāvanas ir tās, kuras jūs patiesām vēlaties, bet ne vienmēr varat atļauties paši. Šinī gadījumā izvēloties ekipējuma sastāvdaļu kā daļu no dāvanas, kredītkartes izmantošanas vietā jūsu TOP aizdevēji patiesībā būs jūsu radi un draugi, tas būs kā ieguldījums jūsu izaugsmē bez procentu atmaksas. Ja nu vienīgi jūs varētu dalīties savā hobijā ar dāvinātājiem, tad visi būtu ieguvēji.

Jūs varat arī pārvērst savu hobiju par ienesīgu hobiju, kas nopelna jums nedaudz papildus ienākumus. Vai esat kādreiz apsvēris domu, ka jūsu hobiji varētu jums pelnīt naudu? Kaut arī ne visi vaļasprieki garantē šādu iespēju, tomēr izredzes ir lielākas, nekā jūs domājat. Nopelnītu naudu darot lietas, kuras jau no sirds izbaudāt, kas gan varētu būt labāks par šo? Šādā veidā jūsu hobijs jūs noteikti nepazudinās, gluži otrādi. Piemēram, ja jums patīk rakstīt, jums nav jāsāk uzreiz ar grāmatas sacerēšanu, sāciet ar personīgo “emuāru” par jums interesējošo tēmu un progresējot kļūstiet par ārštata rakstnieku, vai arī pārdodiet reklāmas laukumus savā blogā. Neskaitāmi hobiji, tādi kā fotografēšana, amatniecība, pasākumu vadīšana, apmācība vai instrumentu spēlēšana, var dot jums iespēju nopelnīt papildus naudu un nenonākt bankrotā, ko izraisījis jūsu dārgais hobijs.