Naudas taupīšana kopumā ir vērtējama ļoti pozitīvi. Prasme taupīt naudu var palīdzēt gan optimizēt ikdienas naudas plūsmu, gan arī izķepuroties no dažādām nelāgām finanšu situācijām ar ko dzīvē var nākties saskarties. Tomēr, lai taupīšana dotu vēlamos rezultātus ir jāprot taupīt gudri. Tas nozīmē, ka jātaupa ir uz lietām, kas īsti nav vajadzīgas un dzīves kvalitāti un finanses ilgtermiņā neietekmēs negatīvi. Ļoti daudzi šo faktu ignorē un taupa uz lietām, uz kurām patiešām nevajadzētu taupīt, tādējādi savu finansiālo situāciju padarot tikai sliktāku. Kādos veidos tad naudu taupīt nevajadzētu?

Taupīšana uz veselības aprūpi

Viens no veidiem, kā cilvēki cenšas ietaupīt naudu, ir nerūpējoties par savu veselību. Cilvēki nepiekopj veselīgu dzīvesveidu, nedodas uz ikgadējām apskatēm pie ārstiem un pat neveic vajadzīgas medicīniskās manipulācijas un procedūras, ja vien situācija nav ārkārtēja. Tiesa, medicīnas pakalpojumi un veselīga dzīvesveida ievērošana var izmaksāt visai dārgi, taču tas viennozīmīgi ir labāk, nekā kaitēt savai veselībai un ielaist dažādas slimības. Tad jāmaksā būs vēl krietni vairāk, turklāt ārstēšanās process būs garš un visnotaļ nepatīkams. Labāk parūpējieties par savu veselību, kad tas vēl ir samērā viegli un lēti paveicams.

Lētu, nekvalitatīvu preču iegāde

Ļoti bieži cilvēki mēģina ietaupīt, vienmēr pērkot vislētākās preces, ignorējot to kvalitāti. Šeit nav runa par centu salīdzināšanu un savu vajadzību izvērtēšanu, lai varētu preces un pakalpojumus iegādāties izdevīgi, bet gan tieši par lētu preču meklēšanu. Lētākās preces reti kad ir kvalitatīvas. Tās ir lētas tāpēc, ka to ražošanā izmantotas lētas izejvielas un ražošanas metodes. Preces tāpat saplīsīs un drīz vien būs jāpērk jaunas. Baigās iztērētā summa var būt vēl krietni lielāka nekā uzreiz pērkot kvalitatīvas, bet mazliet dārgākas preces.

Taupīšana uz lietu uzturēšanu un apkopi

Tāpat arī naudas taupīšana uz preču uzturēšanu un apkopi ir visai izplatīta. Apkope nepieciešam ļoti daudzām lietām, piemēram, apģērbam, mēbelēm, elektroprecēm utt., bet vistipiskākais piemērs tam, kā izvairīšanās no regulāras apkopes izmaksā milzu naudu ir auto apkopes izlaišana. Automašīnu ir jāaprūpē regulāri. Tā ir jāmazgā, tai jāmaina šķidrumi un gaisa filtri, tai jāveic dažādi sīki remontdarbi utt. Tikai tad varat būt drošs, ka auto kalpos bez aizķeršanās. Ja šādus apkopes darbus neveiksiet, auto radīsies dažādas problēmas, tas bieži plīsīs un būs jāizgrūž milzu nauda par remontiem vai pat jāpērk jauns auto. Ikgadējā apkope nudien neizmaksā tik dārgi, lai šādi riskētu.

Taupīšana, izmatojot citu labvēlību

Daži cilvēki uzskata arī, ka naudas taupīšanā ir atļauts pārkāpt pieklājības un ētikas normas. Piemēram, dodoties izklaidēties, viņi vienmēr paļaujas uz to, ka kāds viņiem visu izmaksās vai pat visu laiku dzīvo uz kāda cita rēķina. Tas ir ne vien neētiski un nepareizi no morāles viedokļa, bet arī var iedragāt jūsu finanses nākotnē. Tāpat neviens ilgi necietīs to, ka tiek izmantots un tad var gadīties, ka pazaudēsiet draugus un tuviniekus. Tieši viņi var būt vislielākais atbalsts, nonākot dažādās finansiālās grūtībās. Ja paliksiet bez tuviniekiem, jūs būsiet vēl nepasargātāks no finansiālā viedokļa un arī vientuļāks.

Ir ļoti daudz veidu, kā ietaupīt naudu gudri un panākt, ka finansiālā situācija ievērojami uzlabojas pavisam īsā laikā, tāpēc augstāk minēto taupīšanas veidu nepielietošana, jums neko ļaunu nenodarīs. Tieši pretēji – ja izvairīsieties no šādiem muļķīgiem un neefektīviem naudas taupīšanas veidiem, varēsiet ietaupīt ilgtermiņā.