Tuvojas jūsu labākā drauga dzimšanas diena, vai varbūt tā ir jūsu otrās pusītes dzimšanas diena vai mātes dzimšanas diena. Neatkarīgi no tā, tas ir īpašs notikums, un jūs apzināties, ka tas ir jūsu pienākums padarīt šo dienu īpašu. Tajā pašā laikā jūs saprotat, ka jums nav lieku finanšu, ko ieguldīt dārgās dāvanās. Jūsu finansiālais stāvoklis jums to vienkārši neatļauj, bet jūs vēlaties svinēt. Jūs vēlaties parādīt šai personai, cik daudz viņi jums nozīmē, bet tajā pašā laikā jūs vienkārši nevarat atļauties nopirkt viņiem dāvanu. Ko darīt? Protams, detalizēta salīdzināšanas tabula, var sniegt iespēju iegūt izdevumu, ko var izmantot arī, lai segtu ballītes un dāvanas izmaksas. Tomēr alternatīva ir iztikt bez visa tā.

Vispirms jāatzīst, ka nozīmīga dzīves notikumu atzīmēšana nav saistīta ar naudas izlietojumu. Kur ir āķis? Šīs stratēģijas parasti prasa zināmu laiku, un tām bieži vien ir vajadzīgs zināms nodoms un plānošana. Šeit ir mani mīļākie un radošākie veidi, kā atzīmēt kādu jubileju, netērējot naudu.

Esiet dziļdomīgs

  • Uzrakstiet šai personai patiesi sirsnīgu vēstuli vai pagatavojiet kartiņu pats, izvairieties no kārtējās veikala kartiņas iegādes. Ir viegli sniegt kādam drukātu apsveikuma kartiņu ar jauku vēlējumu uz tās. Uzrakstīt kartiņu pašam ir daudz grūtāk, tomēr tas ir tā vērts un padarīs kartiņu par tiešām personisku un lielisku dāvanu ar saviem vārdiem un savu rokrakstu. Vienkārši apsēdieties ar tukšu kartiņu un uzrakstiet pateicību viņiem par to, kā viņi jums ir palīdzējuši vai to kā viņi liek jums justies. Dariet šai persona zināmu, ka viņi ir jums svarīgi paši saviem vārdiem.
  • Rakstiet un dalieties ar sirsnīgu atzinību par šo personu. Varbūt jūs vēlaties, lai pasaule zinātu, cik lielisks ir jūsu draugs vai jūsu laulātais. Šajā gadījumā atvēliet laiku, lai uzrakstītu patiesi sirsnīgu novērtējumu par šo personu un dalītos ar to arī sociālajos tīklosun citur. Padalieties dažās īpašās lietās, ko viņi dara, kā arī lielāku priekšstatu par viņu dzīves tradīcijām, un ko tas nozīmē jums un citiem. Daudzi cilvēki, kas ir pelnījuši atzinību, ir pazemīgi un nevēlas sevi uzslavēt, bet ir dziļi pateicīgi, ka citi atzīst viņu centienus. Esi cilvēks, kas atzīst šos centienus patiesi sirsnīgā veidā.
  • Ja jubileja ir jūsu partnerim un jūsu partneris ir intraverts, dodiet viņam vai viņai daudz laika vienatnes bez rūpēm. Tas jo īpaši attiecas uz mani. Es esmu intraverts, un dažreiz es patiešām izbaudu laiku sev, neatkarīgi no tā, cik dziļi es mīlu savu ģimeni. Man patīk laiks, kad es varu vienkārši mierīgi lasīt grāmatu vai daru mājas darbus vienatnē vai spēlēju kādu kāršu spēli bez kāda cita klātbūtnes, bet to ir grūti izdarīt, ja mēs ģimenē esam pieci cilvēki. Mana sieva man dažreiz sniedz šo dāvanu. Viņa pavadīs dienu kopā ar bērniem kaut kur citur, atstājot mani mājās (vai citur), lai es varētu izbaudīt kādu klusu brīdi vienatnē. Tas mani patiešām uzlādē, un es jūtos daudz enerģiskāks, kad viņi atgriežas mājās.
  • Izveidojiet videoklipu vai nelielu dokumentālo filmu par īpašā cilvēka dzīvi un to, cik tā ir jēgpilna un brīnišķīga. Šo ideju smēlos no kādas paziņas, kura izveidoja šādu filmu par savu vīru. Tas viņai burtiski neko nemaksāja (tikai laiku un pūles), bet tā bija viena no visnozīmīgākajām lietām, ko viņas vīrs bija kādreiz saņēmis. Viņa vienkārši ierakstīja dokumentālo filmu, kurā viņa salika kopā vairākus videoklipus par brīžiem, kad viņas vīrs kaut ko darīja citiem vai rūpējas par saviem bērniem vai vakariņām ģimenē vai tamlīdzīgi, tad viņa sajauca to ar cilvēku atsauksmēm par to, cik milzīga ir viņas vīra pozitīvā ietekme uz viņu dzīvi – no viņas un bērnu, kā arī citu ģimenes locekļu un draugu un kolēģu un kopienas locekļu perspektīvas. Vienīgās izmaksas viņai bija tukšs DVD, ko viņa pasniedza vīram kā dzimšanas dienas dāvanu.

Dalies viņu kaislībā

  • Iesaistieties šīs personas hobijā ar viņiem. Lai kāds būtu šīs personas hobijs, veltiet laiku, lai uzzinātu par to un iesaistītos tajā. Jums nav jācenšas to uztvert vispārīgi, bet tikai skatieties uz to kā uz veidu, kā uzzināt vairāk par šo hobiju un par šo personu, par kuru jūs rūpējaties. Uzspēlējiet šīs personas mīļāko spēli ar viņiem. Piedalieties sportā, kas viņiem patīk. Palīdziet viņiem kaut ko pagatavot. Skatieties futbola spēli ar viņiem un uzdodiet jautājumus, cenšoties patiešām saprast, kas notiek. Neatkarīgi no tā, kas ir viņu vaļasprieks, ļaujiet viņiem jums iemācīt un parādīt, kā tas darbojas, un dariet to kopā. Tas izveidos īpašu saikni jūsu starpā un parādīs viņiem, ka jums viņu intereses ir svarīgas.
  • Ļaujiet šai personai izvēlēties nākamās filmas vai nākamās pārraides, ko skatīties kopā,, un izbaudiet tās kopā ar viņiem pat tad, ja tas nav jūsu mīļākais žanrs. Ja vakarā bieži vien skatāties televizoru, apzināti ļaujiet otrai personai kādu laiku izvēlēties kaut ko, ko jūs skatāties pat ja tas nav kaut kas tāds, ko jūs labprāt skatītos. Tur noteikti ir kaut kas, kas ir žanrā, ka viņiem patiešām patika, bet ka viņi nav noskatījušies, jo viņi domāja, ka jūs tam nepiekritīsiet. Pamudiniet savu mīļoto, lai viņi izvēlas šo iespēju. Pat ja jūs esat diezgan pārliecināts, ka jums tas nepatiks, mēģiniet to uztvert bez aizspriedumiem. Sākumā tas var nebūt jums piemērots, bet jūs varat atrast dažas lietas, kas jums patīk, un tas var sasaistīt jūs mazliet ciešāk kopā.

Izmantojiet lietas, kas jums ir pieejamas

  • Pagatavojiet kūku. Visticamāk jums jau ir lielākā daļa sastāvdaļu. Nav nepieciešamas daudz sastāvdaļas, lai pagatavotu kūku, un tas ir daudz vienkāršāk nekā jūs domājat. Cukurs, sviests, olas, milti, cepamais pulveris, piens, vaniļas ekstrakts ir burtiski viss, kas jums nepieciešams. Jūs varat izveidot vienas kārtas kūku gandrīz jebkurā pannā. Tad jūs varat izveidot jauku glazūru, izmantojot tās pašas sastāvdaļas, tikai pievienojot pūdercukuru. Pievienojiet pārtikas krāsvielu, lai iegūtu jebkuru krāsu, kādu vēlaties. “Bet ja nu neizskatās smuki?” Nu un? Lielākā daļa cilvēku novērtēs mājās gatavotu kūku ar mazām nepilnībām. Centieni un mīlestība padara reālu atšķirību.
  • Apskatiet savu foto arhīvu un salieciet kopā kaut ko neaizmirstamu. Viena no stratēģijām ir atrast attēlu rāmi savās mājās, ko jūs vai nu neizmantojat vai neizmantojat lietderīgi, un atrodiet dažus nozīmīgus fotoattēlus no savas kolekcijas, lai piepildītu šo rāmi, un pasniedziet to kā dāvanu. Vēl viena pieeja ir atrast labākās bildes ar jubilāru un dalīties ar tām dažādos veidos – sociālajos tīklos, privātās saziņu grupās, kur jūsu draugs varēs tās redzēt. Mērķis ir vizualizēt un kopīgot dažas atmiņas, kuras esat kopīgojis gadu gaitā, un, iespējams, izplatīt šīs labās sajūtas arī citiem.
  • Sazinieties ar jūsu kopīgajiem draugiem un ieplānojiet groziņu vakaru. Tikai klusi sazinieties ar jubilāra draugiem un ģimenes locekļiem, un sakiet, ka jums ir pārsteigums, un lai viņi ņem līdzi groziņu ar ēdienu, kas jūsuprāt jubilāram patīk. Sadaliet pieprasījumus tā, lai būtu pietiekami daudz pārtikas, un iesakiet viesiem kādus ēdienus iegādāties, lai visi neierastos uz jūsu drauga ballīti ar vienu un to pašu ēdienu.
  • Sazinieties ar jubilāra draugiem, lai iegādātos kopīgu dāvanu. Vairākas no iepriekš minētajām dāvanām var darboties vēl labāk, ja jums ir vairāk cilvēki, ko iesaistīt. Piemēram, ja vēlaties izveidot pārsteidzošu dokumentālo filmu par personu, iesaistīt vairāk viņa draugus varētu palīdzēt, ja viņiem ir videoklipi vai viņi vēlas dalīties ar stāstu kameras priekšā. Iespējams, ka varat fotoattēlu kolāžai atrast sen aizmirstus fotogrāfijas. Šie centieni jums ļaus ne tikai izveidot kaut ko pat lielāku nekā jūs varētu viens pats, bet arī tas sniegs šiem cilvēkiem iespēju iepazīt jūs labāk, kā arī izveidot ciešāku saikni ar personu, kurai gatavojat šo dāvanu.

Nobeiguma domas

Naudai nekad nevajadzētu ietekmēt jūsu iespēju sniegt patiešām lielisku un pārdomātu dāvanu. Ir daudz iespēju, kā kādam parādīt, ka viņi jums ir tiešām svarīgi, netērējot lieku naudu. Tas protams aizņems laiku un enerģiju.