Ja tavs mērķis ir ietaupīt maksimāli daudz naudas, tad pilnīgi jaunas automašīnas iegāde no ražotāja salona tevi novedīs tikai un vienīgi pie atvadīšanās no saviem līdzekļiem tiklīdz tu izbrauksi ārā no dīlera teritorijas. Tiklīdz tu noslēdz darījumu, īpaši gadījumos, kad jaunais transportlīdzeklis tiek ņemts līzingā, tu dodies mājup ar vairāku simtu eiro rēķinu, kas tevi apmeklēs katru mēnesi.

Taču, ja tu tik un tā esi noskaņots uz pilnīgi jaunas automašīnas iegādi, tad esam sagatavojuši sarakstu ar 6 padomiem, kas palīdzēs atrast pilnīgi jaunu automašīnu par maksimāli zemām cenām. Tā pat arī portāls compeuro.lv būs lieliska vieta, kur atrast izdevīgākos kredīta piedāvājumus.

Tas, cik daudz tev nāksies maksāt par automašīnu ir atkarīgs no automašīnas markas, modeļa un specifikācijas, taču pastāv vairāki veidi, kā ir iespējams samazināt galējo transportlīdzekļa cenu:

1. Vai tev tik tiešām ir nepieciešama pilnīgi jauna automašīna?

Vieglākais veids, kā pasargāt sevi no milzīgajām izmaksām un lieliem ikmēneša rēķiniem par automašīnas līzingu ir apdomāt vai pilnīgi jauna automašīna tev ir nepieciešama. Ja tu vari iztikt ar uzticamu, taču lietotu automašīnu, kas neprasa ieguldījumus, tā varētu būt daudz labāka izvēle.

Vidēji katra jauna automašīna pēc trīs gadiem zaudē teju pusi no savas sākotnējās vērtības. Citas automašīnas zaudē daudz vairāk.

2. Automašīnu modeļi, kuru vērtība ir pierādīta

Vislielākais rūgtums, kā jau minējām iepriekšējā punktā, ir tas, ka katrs jaunais modelis ļoti ātros tempos zaudē savu sākotnējo vērtību un katru gadu jaunas automašīnas cenas turpina pazemināties. Tik pat liels rūgtums var būt situācijā, kad tu esi iegādājies pilnīgi jaunu automašīnu īsi pēc tam, kad tā ir iznākusi. Modelis izskatās ļoti daudzsološs un tu esi apņēmies kredītsaistības, lai atļautos šo dārgo prieku, taču laika gaitā, dzīvojot ar automašīnu ik dienas, tu nonāc pie secinājuma, ka jaunais modelis tomēr ir lielāks naudas patērētājs nekā citi automašīnu modeļi, kas nereti ir vecāki un pierādīta vērtība. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ ir vērts aizdomāties par lietotas, taču uzticamas automašīnas iegādi. Pārbaudīta vērtība ir garantija.

Pašlaik uzticamāko automašīnu markas, sākot ar labāko un beidzot ar sliktāko ir Mini, Audi, Volkswagen, Lexus, Ford, Vauxhall, Fiat, BMW, Kia un pašās beigās ir tikai Nissan.

3. Labākais laiks, kad iegādāties automašīnu

Automašīnu dīleriem ir noteikti mērķi un kvotas, kas ir jāizpilda. Līdz ar to dīleri ir spiesti rīkot dažāda veida akcijas, zibakcijas, atlaides un meklēt dažādus citus veidus, kā pārdot konkrētus automašīnu modeļus, lai sasniegtu uzņēmuma vai ražotāja nospraustos mērķus. Līdz ar to dīleri piedāvā dažādas atlaides un citus bonusus automašīnām, lai uzrunātu klientus. Viens no šādiem bonusiem varētu būt bezprocentu auto līzings sadarbībā ar kādu kreditēšanas iestādi vai arī ļoti izdevīgas procentu likmes. Gadījumā, ja šādas sadarbības dīleris neveido, portāls compeuro.lv ir lielisks veids, kā pašrocīgi atrast vislabāko kredīta piedāvājumu naudas aizdevumiem un kredītiem.

Marts, Jūnijs, Septembris un Decembris ir mēneši, kuros automašīnu iegāde no dīleriem var būt īpaši izdevīga, par cik dīleriem ir nepieciešams mainīt automašīnas un piedāvājuma klāstu, kā arī tie ir daudz pretimnākošāki cenas apspriešanai un kaulēšanai.

4. Kāda automašīna tev ir vajadzīga?

Pirms doties meklēt savu izredzēto automašīnas marku un modeli, ir nepieciešams aizdomāties par to, kas tieši tev ir vajadzīgs, ko tu sagaidi un kādai ir jābūt tavai ideālajai automašīnai. Pirms iegādāties automašīnu, noskaidro atbildes uz šādiem jautājumiem:

 • Kādas ir manas primārās vajadzības?
 • Vai mašīna būs vajadzīga pilsētas dzīvei, lauku dzīvei vai miksētiem apstākļiem?
 • Vai automašīna man ir nepieciešama kaut kam specifiskam?
 • Benzīns/gāze, benzīns, dīzelis, hibrīds vai elektromobilis?
 • Vai man ir vajadzīga liela ietilpība? Liels bagāžnieks?
 • Cik daudz pasažieru vietas man ir vai būs vajadzīgas nākotnē?

5. Modeļu maiņas periodi

Katrs automašīnas modelis piedzīvo savus zelta laikus, un tā pat arī katrs automašīnas modelis piedzīvo to laiku, kad pavisam drīz tas tiks nomainīts ar jaunāku un uzlabotāku modeli. Viens no veidiem, kā atrast vislabāko piedāvājumu un ietaupīt ar pilnīgi jaunas automašīnas iegādi ir meklēt tieši tos modeļus, kuri pavisam drīz tiks nomainīti ar jaunākiem, uzlabotākiem un attiecīgi dārgākiem automašīnu modeļiem. Šajos periodos vecie automašīnu modeļi piedzīvo lielas atlaides un akcijas ar dažādiem bonusiem, par cik dīleriem ir nepieciešams atbrīvot vietu jaunajam modelim, lai pēcāk pievērstu pastiprinātu uzmanību tieši tam.

Modeļu maiņu periodos ir iespējams atrast automašīnas ar 20-40% lielām atlaidēm. Pateicoties samazinātām automašīnu cenām, tu spēsi atrast arī izdevīgākus līzinga vai automašīnas kredīta piedāvājumus. Gadījumos, kad līdz automašīnas iegādei pietrūkst vēl mazliet naudas, portāls compeuro.lv spēs atrast vislabāko naudas aizdevēju, lai varētu atļauties apmaksāt pilnu summu vienā reizē.

6. Cik daudz jaunais transportlīdzeklis izmaksās ilgtermiņā?

Jauna automašīna nav pasargāta no papildus izmaksām. Automašīna ir viena no tām lietām, kas prasa regulāru aprūpi, kopšanu un rūpes, kā arī apdrošināšanu un citas lietas, kas galu galā rezultējas papildus izmaksās. Katrai automašīnai, markai un modelim izmaksas ir dažādas, līdz ar to ir svarīgi apsvērt tās visas:

 • Pirmās iemaksas – tad, kad ir pieņemts lēmums par automašīnas iegādi, par to nāksies maksāt pilnu summu, taču ir jābūt gatavam, ka dīleris var pieprasīt noteiktu pirmo iemaksu, lai nostiprinātu darījumu.
 • Līzings vai tūlītēja samaksa – ja tev uz rokas ir nepieciešamā naudas summa par izvēlēto automašīnu, tad papildus izmaksām nevajadzētu būt. Papildus izmaksas rodas gadījumā, ja līdz nepieciešamajai naudas summai trūkst pāris tūkstošu vai arī ir nepieciešams pieteikt auto līzingu. Līzings ir procentmaksājumi, kas liks pārmaksāt neskaitāmus tūkstošus, taču naudas aizdevums ir procentmaksājumi, kurus nāksies maksāt par atlikušo naudas summu, kas ir pietrūkusi un kuras dēļ ir nācies pieprasīt naudas aizdevumu. Portāls compeuro.lv piedāvā Latvijas izdevīgākās naudas aizdevuma kompānijas, kas palīdzēs izvēlēties izdevīgāko naudas auzdevumu.
 • Degvielas izmaksas – pirms iegādāties automašīnu ir svarīgi izvērtēt tās energoefektivitāti un degvielas ekonomiju. Automašīna, kas patērē daudz degvielas būs papildus finanšu slogs, ja finanses ir ierobežotas.
 • Ceļa nodoklis – ceļa nodokļa apskatīšana par konkrēto automašīnas modeli ir svarīga, lai saprastu, cik liela naudas summa būs jāsamaksā nodokļos par vēlamo transportlīdzekli.
 • Apdrošināšana – ļoti svarīgi ir izpētīt, cik daudz nāksies maksāt par auto apdrošināšanu, par cik apdrošināšanas cenas ir ļoti mainīgas un atšķirīgas, balstoties uz automašīnas markas un modeļa.
 • Apkopes un remonts – katrs automobilis prasa regulāru apkopi, kas ir papildu izmaksas. Aptuvenās remonta izmaksas ir noteicošais faktors automašīnas izvēlē, jo pirms auto iegādes ir svarīgi apzināties, vai tu būsi spējīgs atļauties remonta izmaksas, kad būs beigusies automašīnas garantija.