Arī labā var būt par daudz. Tas ir teiciens pie kura vienmēr atgriežos, kad saprotu, ka kārtējo reiz pārlieku cenšos darīt lietas, kurām nevajadzētu atvēlēt tik daudz laika. Citreiz mēs dodamies iedzert par biežu, ēdam ātrajās ēdnīcās vai iepērkamies pārāk bieži. Visas šīs lietas ir pilnīgi normālas, ja jūs tās darāt ik pa laikam. Bet ja tas sāk pārvērsties par paradumu, tas jums izmaksā lieku naudu. Mūsu fiziskajai, garīgajai un finansiālai veselībai ir nepieciešams atrast līdzsvaru šajās jomās. Tādēļ es jums pastāstīšu par septiņām lietām, kuras jūs, iespējams, darāt pārāk daudz un kā dzīvot mazāk pārmērīgi. Papildus, visi ātrie kredīti internetā ir atrodami šeit, lai sasniegtu lielākus mērķus! Tomēr, protams, vienmēr varat sākt ar kaut ko daudz tuvāku un vieglāk aprēķināmu.
1. Pārtikas un mājsaimniecības preču pirkumi
Kā personai, kas strādā no mājām, man kāds reiz deva padomu – katru dienu doties iegādāties nepieciešamās pārtikas preces, lai man būtu iemesls vismaz reizi dienā doties laukā no mājas. Teorētiski tas ir ļoti labs padoms, ar nosacījumu, ka es pienācīgi plānoju budžetu un laicīgi ieplānoju ko iegādāšos. Tas ir lielisks veids kā iesaistīties hobijā, kas man ļoti patīk, vienlaicīgi netērējot naudu liekām lietām kā kafijas iegādei kioskos vai dodoties iepirkties vienkārši tāpat vien. Bet uzminiet ko? Es vienmēr aizmirstu sastādīt budžetu un laicīgi ieplānot, ko man nepieciešams iegādāties. Un katru reizi, kad es dodos uz veikalu, man acīs iekrīt kaut kas jauns, ko vēl neesmu pamēģinājusi. Pārāk bieža iepirkšanās jums lielākoties izmaksās vairāk naudas nekā iepirkšanās to ietaupīs. Vislabāk ir sastādīt sarakstu laicīgi un doties iepirkties tikai reizi nedēļā.
2. E-pasta pārbaudīšana
Ja esat viens no tiem cilvēkiem, kas visu dienu paraduma pēc pārbauda savu e-pastu, jūs novēršat sevi no iespējamām produktīvām aktivitātēm citos darba lauciņos. Turklāt tas pakļauj jūs stresam, un liek jums justies tā, it kā jums patstāvīgi nepieciešams atbildēt uz katru ziņojumu uzreiz kā to esat saņēmuši. Pārbaudit e-pastu, protams, ir svarīgi, it īpaši kad tas ir saistīts ar darbu. Savas produktivitātes un veselības labā, uzstādiet sev limitu, ka apskatīsiet ienākušos ziņojumus tikai pāris reizes dienā.
3.Mājsaimniecības iekārtu izmantošana
Gaisa kondicionieris, trauku mazgājamā mašīna vai veļas žāvējamā mašīna ir liela greznība. Lai gan šīs ierīces padara jūsu dzīvi ļoti ērtu, tās nav nepieciešams izmantot visu laiku. Tam visam ir daudz lētākas alternatīvas. Vai jūsu mājā saule iespīd visu dienu? Uzstādiet mērķi izmantot citus gaismas avotus tikai tad, kad iestājusies krēsla. Vai jūsu mājās ir lieli logi? Atveriet tos agri no rītiem vai vakaros, lai padarītu telpu vēsāku. Ja izlietnē iekrājušies tikai pāris trauki, jūs taču varat tos nomazgāt ar rokām. Protams jūs visas šīs iekārtas varat izmantot, kad tas ir tiešām nepieciešams, bet tam nav jānotiek pārmērīgi bieži.
4. Braukšana
Šis ir mazliet sarežģītāk, ja dzīvojat ārpus pilsētas un jums veicams ļoti garš ceļš. Bet braukt pat nedaudz var radīt milzīgu atšķirību, it īpaši tagad, kad degvielas cenas paceļas teju katru dienu. Apdomā, kur jūs varat doties ar kājām, un ietaupīsiet ne tikai naudu, bet arī nedaudz pasaudzēsiet mūsu zemi no gaisa piesārņojumiem.
5. Abonēšanas maksājumi
Kabeļtelevīzija var būt lielisks veids kā tērēt naudu, bet tikai tad ja jūs to patiešām izmantojat. Lieliskai cenai nav nozīmes,ja jūs to nemaz neizmantojat. Tik daudz cilvēku lieki iztērē naudu par abonēšanas pakalpojumiem, par lietām kuras viņi vienkārši aizmirst. Protams jebkuram no mums patīk laiku pa laikam apsēsties TV ekrāna priekšā un noskatīties kādu jaunu filmu, bet apsveriet vai jūs to darāt pietiekami bieži, lai jums tas atmaksātos. Vai varbūt tomēr izdevīgāk būtu iegādāties konkrēto filmu internetā un pieslēgt datoru pie TV ekrāna? Turklāt šī opcija jums ļauj izvēlēties ko jūs vēlaties skatīties un jūs nebūsiet aprobežots ar TV programmas piedāvājumu.
6. Negatīvs pašvērtējums
Viena lieta ir apzināties savas kļūdas, lai augtu kā cilvēks. Tomēr jūs nepavadāt savu laiku produktīvi, ja patstāvīgi runājat par sevi negatīvi, nevis kritizējot savas kļūdas, bet nosodot sevi un liekot sev justies slikti. Pētījumi liecina, ka “pašaizliedzīga pieeja var mainīt veidu, kā jūsu ķermeņa reaģē uz stresu.” Vienā no šādiem pētījumiem dalībniekiem bija jāveic publiska runa un matemātikas uzdevums publikas priekšā, lai paaugstinātu stresa līmeni. Pēc šī uzdevuma tika izmērīts kairinājuma līmenis viņu asinīs. Galu galā viņi secināja, ka cilvēki, kuri ir vairāk pašaizliedzīgi un mazāk sevi nosoda, paradīja mazāku fizioloģisku stresa reakciju.
Protams turēt sevi grožos ir labi, bet izturēties pret sevi ar naidu nav veselīgi. Protams, varat sev atzīt, kad esat kļūdījies, būt patiešām patiess par sevi un savām nepilnībām, un dariet ko varat, lai tās analizētu, un ko varat darīt, lai attīstītos gan personīgi, gan profesionālajā sfērā. Bet nerunājiet pārāk daudz slikta par sevi – tas nodara vairāk kaitējumu nekā labu.
7.Matu mazgāšana
Ja jūs mazgājat matus katru dienu, jūs, ļoti iespējams, darāt to pārāk bieži. Protams, ikviena cilvēka ķermenis ir atšķirīgs, tāpēc šis padoms var neatbilst visiem. Dažiem cilvēkiem ir nepieciešams mazgāt matus katru dienu, bet lielākā daļa no mums ir izdevīgāk to darīt daudz retāk. Protams sevis kopšanas ir svarīgi un to noteikti nevajadzētu izlaist, taču lietot šampūnu matos, skalot un šo darbību atkārtošana katru dienu tikai izmaksā jums lieku naudu, kuru jums nav nepieciešams tērēt. Protams šis pieradināšanas periods nav vienkāršs, es noteikti ieteiktu to darīt kādās brīvdienās, bet laika gaitā jūsu galvas āda un mati pieradīs pie retākas mazgāšanas un jūs varēsiet tos mazgāt tikai reizi vai divas reizes nedēļā. Eksperti arī piekrīt, ka lielākajai daļai cilvēku nav nepieciešams mazgāt matus katru dienu. Un retāks mazgāšanas grafiks ne tikai ietaupīs jums līdzekļus, bet arī uzlabos jūsu matu veselību. Jūsu mati un galvas āda jutīsies labāk. un jūsu maciņš būs pateicīgs, ka netērējat lieku naudu šampūnam. Pārmērīgi mazgājot matus, jūs vienkārši maksājat papildu naudu, lai atkārtotu ciklu, kas izmaksā jums vēl vairāk naudas.
Labākā pieeja ir pakāpties soli atpakaļ un izpētīt tās vietas savā dzīvē, kur jūs tērējat pārāk daudz naudu, vienkārši darot kaut ko pārāk bieži. Samazinot šo neizdevīgo lietu patēriņu – sākot ar to, ka apmeklējat ātrās ēstuves pārāk bieži vai veicat nelietderīgu abonementu maksājumus – jūs palīdzat sev kļūt par labāku un uzmanīgāku savas finansiālās dzīves dalībnieku. Dariet to, kas ir taisnīgs attiecībā uz jūsu finansēm un mēģiniet pāriet no “pārāk bieži” uz “pilnīgi pietiekami”.
Nav komentāru