Mēs visi taču šad tad nožēlojam ka esam veikuši kādu ne tik pareizu pirkumu, vai nu tā ir automašīna kuru mēs iegādājāmies dēļ izskata nevis praktiskuma vai arī jaunākais viedtālrunis, kurš izmaksāja divreiz vairāk, kā bija plānots. Bet iegādājoties nekustamo īpašumu vai nu tā būtu māja vai dzīvoklis, cilvēki nereti izjūt šo nožēlu visstiprāk, jo šāds liels pirkums ir pārāk iespaidīgs lai viegli atkal varētu atbrīvoties no šī īpašuma. Tieši tāpēc šodien apskatīsim dažas lietas, kam pievērst uzmanību pirms tu iegādājies šo īpašumu un it sevišķi tad, ja šī ir tava pirmā reize un pirmais mājoklis, jo pieredzējuši pircēji jau parasti zina kā teikt “ap ko lieta grozās” un tāpēc vairs nenožēlo pirkumus, jo zina, ka ja tomēr šis mājoklis nepatiks to vienmēr var pārdot.

Nepārtērē savu budžetu

majoklisPirmais, ko es noteikti ieteiktu ir jau laicīgi saprast, kāds ir tavs budžets un to nepārtērēt, jo pretējā gadījumā tad, kad pienāks tavs pirmais kredīta maksājums tad tu tiešām sāksi nožēlot šo pirkumu. Tev ir jānostāda budžeta griesti ko tu nedrīksti pārsniegt pat tad, ja tu esi atradis savu sapņu māju, jo visticamāk, ka pārdevējs tevi mēģinās visvisādos veidos pierunāt un tu pats vēl sāksi racionalizēt, ka varbūt tomēr vari atļauties nedaudz vairāk. Vislabāk ir tad, ja tu jau laicīgi nostādi budžetu, kurā tev jāiekļaujas un tad arī lēnām bet pacietīgi meklē īpašumu, kas ir šajā cenu kategorijā un atbilst taviem standartiem.

Sastādi sarakstu ko tu vēlies

Runājot par to, ko tu vēlies, es noteikti varu ieteikt tev jau pirms dzīvokļa meklēšanas sākšanas sastādīt sarakstu ar tām lietām kas tev mājoklī noteikti ir vajadzīgas un arī ar lietām, kas būtu labi, ja tās šajā mājoklī būtu. Piemēram uzdod sev jautājumus vai tev ir vajadzīga lodžija ja tu izvēlies dzīvokli vai arī vairākas vannasistabas ja pērc māju. Šādi jautājumi būs ļoti noderīgi jo tu jau pirms meklēšanas sākšanas zināsi ko tu vēlies. Protams šis saraksts noteikti tiks pamainīts, kad tu būsi apskatījis pāris īpašumus, bet pa lielam tas tev ļaus orientēties gan piedāvājumos gan cenu klāstā.

Neizvēlies pirmo īpašumu

Un ko es noteikti varu ieteikt ir tas, ka tev nevajadzētu izvēlēties pirmo īpašumu, ko tu atrodi, tikai tāpēc, ka tu jau ilgi meklē un nekas labāks nav pieejams. Ir jābūt pacietīgam un agri vai vēlu tu atradīsi tieši to mājokli, par ko vienmēr esi sapņojis, un tad iespēja, ka tu nožēlosi šo pirkumu būs daudz mazāka. Katrā ziņā kad tu jau esi izvēlējies īpašumu un to iegādājies centies saskatīt ne tikai sliktās lietas bet arī labās, ka nu tev ir pašam savs mājoklis un tu to vari iekārtot kā vien tu vēlies!