Veidojot budžetu un mēģinot sabalansēt un sakārtot savu finanšu situāciju tev noteikti būs jāpieņem dažādi grūti lēmumi, kas saistīti gan ar tēriņu samazināšanu, gan ienākumu palielināšanu un tev būs vajadzīgs gribasspēks un motivācija, lai sasniegtu savus mērķus. Bet nenoliedzami radīsies brīži, kad tu jutīsies slikti un gribēsi visu šo naudas taupīšanas padarīšanu izbeigt, kad arī tev noderēs zemāk esošie padomi. Būtībā šajā rakstā es mēģināšu dot padomus, kā sevi uzmundrināt un motivēt, kad vairs nekas cits nepalīdz un tu vēlies pārtraukt šo budžeta veidošanu.
  • Atceries kāpēc tu to dari – Ja tev ir zudusi motivācija un tu vēlies visu pārtraukt, tad viens no labākajiem veidiem, kā sev palīdzēt ir atcerēties to, kāpēc tu dari to, ko tu dari. Ja tu vēlies sakrāt naudu dzīvoklim, tad atgādini sev, kāpēc tu to dari, un kas notiks, ja tu šodien “paklupsi” un padosies. Vārds Kāpēc ir ļoti spēcīgs, jo saprotot kāpēc tu dari kaut ko Kā to izdarīt kļūst daudz vieglāks!
  • Atskaties, ko jau esi sasniedzis – Vēl viens veids, kā sevi atturēt no neapdomīgas rīcības ir paskatīties uz to, ko tu jau esi sasniedzis un tādā veidā parādīt sev, ka tas, ko tu mēģini sasniegt tev tiešām ir svarīgs mērķis, jo tu jau tik daudz esi izdarījis. Šis padoms noteikti nederēs budžeta pirmajās dienās vai nedēļās bet ja pagājuši ir vairāki mēneši, tad atskatoties cik daudz naudas tu esi ietaupījis vai sakrājis var būt ļoti labs motivātors turpināt iesākto ceļu!
  • Iedomājies savu nākotni – Nākamais solis ir iedomāties savu nākotni tad, ja tu turpinātu iesākto ceļu pret to nākotni, ja tu šodien padotos un mēģināt saprast, ka pieturoties pie sastādītā plāna tu nākotnē sasniegsi daudz vairāk un iegūsi to, ko tu vēlies. Šī divu nākotņu iztēlošanās ir ļoti pozitīva pieredze, jo visas negatīvās emocijas, ko tu iegūsi iedomājoties sliktāko nākotni ir iespējams iegrūst darbos, bet labās emocijas jau tā tevi uzmundrinās un neļaus padoties.
  • Paskaties motivējošus video – Ja tu esi no tiem cilvēkiem, kuram nepieciešama ir ārējā motivācija, tad dažādi videomateriāli, kas tevi uzmundrinās un iedvesmos var būt ļoti labs veids, kā izmainīt savu garastāvokli. Ja tu vari iedomāties kādu filmu vai video, kas tevi pagātnē iedvesmoja, tad noteikti, ka noskatoties to vēlreiz būs iespējams atgūt kaut daļu no tā brīža emocijām un pārvarēt savu iekšējo šķērsli.
  • Atrodi sev elku – Ja tu vēl neesi atradis, tad iespējams nu ir pienācis laiks atrast sev elku, jeb personu, kura ir sasniegusi visu to, ko tu vēlies un tādā veidā tu vari mēģināt padomāt, ko šī persona darītu tajā situācijā, kurā esi nonācis pašlaik. Protams nevajadzētu uzskatīt ka šis elks zina visu un ir nevainojams, bet zinot, ka kāds pasaulē ir sasniedzis tādas lietas, kā tu vēlies sasniegt dos tev lielu motivācijas devu!
  • Piekop meditāciju un nomierini sevi – Un pēdējā iespēja ir mēģināt sevi nomierināt meditējot, kur tu mēģini koncentrēties tikai uz vienu konkurētu lietu nevis dari visu, kas vien ienāk prātā. Meditācija palīdzēs tev nomierināt tavu prātu un saprast, kas tad ir svarīgāks, vai mirkļa vājums un tūlītēja tieksmju apmierināšana vai arī ilgtermiņa mērķu sasniegšana.
Šie padomi labi darbojas man pašam, kad es saskaros ar dažādām problēmām, bet, iespējams, ne visi no tiem derēs arī tev, tāpēc atrodi, tos, kas tevi piesaista un izmēģini tos pats!