Mūsdienās tiek daudz runāts par naudas ietaupīšanu un investēšanu. Tāpat tiek runāts arī par to, ka, ja jums ir kredītsaistības, jūs noteikti vēlaties no tām pēc iespējas ātrāk atbrīvoties. Interesanti, bet ir ļoti daudz cilvēku, kas ne reizi savā mūžā nav iedomājušies par to, ka derētu beidzot nomaksāt visus kredītus un visbeidzot atbrīvoties no kredītsaistībām.

Protams, lielai daļai šo cilvēku gluži vienkārši nav tādu ienākumu, lai mēģinātu pēc iespējas ātrāk nomaksāt savus kredītus, bet daudziem no tiem ir tādi ienākumi, ka tie bez problēmām varētu nomaksāt savus parādus un dzīvot skaistu dzīvi bez kredītiem.

Ir tik daudz rakstu un citu informācijas avotu par to, kā tikt vaļā no kredītiem… bet, ja jūs esat to cilvēku starpā, kas ne reizi nav mēģinājuši nokārtot savas kredītsaistības, jūs, iespējams, nezināt, kādēļ jums vajadzētu samazināt savu parādsaistību apmēru. Iepazīstieties ar priekšrocībām, ko sniedz dzīve bez parādiem.

Jūs ietaupīsit naudu

Ja jūs nemaksājat kredīta procentus, jūs automātiski maksājat mazāk, bet, ja jūs vispār atbrīvojaties no kredīta maksājumiem, jums ir iespēja neiztērēto naudu noguldīt bankā vai “zeķē”, ja jums tā labpatīkas. Šādi iekrājot naudu, jums būs iespēja norēķināties ar iekrātajiem līdzekļiem, nevis kredītkartēm vai citiem aizdevumiem.

Dzīve bez kredītiem ir dzīve bez stresa

Protams, kredītu neesamība negarantē pilnīgu brīvību no stresa, jo dzīvē ir arī citas lietas, par ko satraukties, bet, lai vai kā, jūsu stress par finanšu jautājumiem būs nesalīdzināmi mazāks, jo jums vairs nebūs jāsatraucas par kredīta atmaksu. Jums vairs nebūs jāraizējas par to, ka jūs varētu nokavēt kredīta maksājumu, un jums vairs nebūs problēmu veikt lielus pirkums, uztraucoties par to, vai atliks nauda kārtējam kredīta maksājumam.

Jūsu dzīve būs tikai jūsu dzīve

Pastāv teiciens, ka, ja kādam ir finansiāla ietekme jūsu dzīvē, tam ir ietekme arī citos jūsu dzīves jautājumos. Ja jums kāds radinieks vai draugs aizdos naudu, tas noteikti sekos līdzi visiem jūsu soļiem – gan finansiāliem, gan nefinansiāliem – , lai redzētu, kādiem mērķiem jūs šo naudu tērējat. Viņi skatīsies, piemēram, kādas drēbes jūs pērkat un kādos restorānos jūs ēdat. Tādu pašu ietekmi uz savu dzīvi jūs varat just arī tad, kad naudu aizdod finanšu institūcija, proti, jums var nedod hipotekāro kredītu mājokļa iegādei vai aizdevumu jauna auto iegādei, jo jums jau ir citas kredītsaistības.

Jūsu kredīts neietekmēs jūsu izvēles

Ja jums ik mēnesi ir jāveic vairāki maksājumi, jums ir nepieciešams arī noteikts apmērs ienākumu. Šī iemesla dēļ jūs nevarat pamest darbu, ko ienīstat, jo jums, redz, ir jāmaksā rēķini. Kad jums nav kredīta, jūs varat meklēt darbu, kas jums tik tiešām patiktu, neskatoties uz to, ka tas varbūt nav tik labi atalgots. Protams, ir jāsaglabā veselais saprāts un jāizvēlas tikai tāds darbs, kas neliktu jums atkal iesaistīties kredītsaistībās.

Dzīve bez kredītsaistībām nāks par labu arī jūsu ģimenei

Bez parādsaistībām jums ir iespēja daudz biežāk dažādos veidos iepriecināt savu ģimeni, piemēram, doties uz akvaparku vai kopā apmeklēt zoodārzu. Dzīve bez kredītsaistībām ir īpaši svarīga tad, kad jums ir mazi bērni – tā jūs varat apmierināt gan savas, gan bērnu vēlmes un vajadzības, dzīvojot savu līdzekļu robežās. Arī tad, ja jūsu bērni ir jau pieauguši, jums ir iespēja tiem finansiāli palīdzēt, neliekot tiem pieļaut to pašu kļūdu, ko pieļāvāt jūs, proti, iesaistījāties kredītsaistībās.

Patiesību sakot, ir tik ļoti daudz iemeslu, kādēļ vajadzētu atbrīvoties no parādsaistībām, bet tik pat daudz ir arī to iemeslu, kādēļ kredīts var būt vienīgā iespēja. Pats būtiskākais jebkurā no šīm situācijām ir skaidra rīcības plāna esamība. Nekad neņemiet kredītu, ja jums nav ne jausmas, kā to atmaksāsit. Skaidrs, ka tas nebūs viegli, bet dzīvē nereti tās sarežģītākās lietas ir tās lieliskākās. Ziniet, ka jūs to varēsit izdarīt, neskatoties uz to, cik liels parāds jums ir un cik lieli ir jūsu ienākumi, jo ir cilvēki, kas ir atmaksājuši kredītu ar vēl mazākiem ienākumiem nekā jums.