Finanses un finanšu situācija ir tās lietas, par ko cilvēki ne vienmēr vēlas labprātāk runāt un tas it sevišķi notiek tad, ja kāds no draugu pulka ir tā teikt “
bagātāks”, jeb turīgāks un tāpēc pārējie nevēlas stāstīt, cik lielos parādos ir iekūlušies un kāpēc viņi nemāk apieties ar naudu. Tieši tāpēc arī šodien gribēju uzrakstīt rakstu, kur mēs apskatīsim to, kā labāk iesākt sarunas un turpināt tās kad vēlme ir runāt par naudu, finansēm un kopējo finanšu situāciju.
Nauda bieži vien ir tāda, kā tabu lieta, jo cilvēki tā īsti nevēlas izpaust nedz to cik daudz viņi pelna nedz to, cik daudz naudas ir iekrājuši un noteikti ne to, cik lieli ir parādi un tā ir vairāk tieši kopējās sabiedrības vaina, jo no mazotnes jau mums vecāki ir mācījuši, ka nevajag visiem apkārt stāstīt visu, ko pagadās. Bet no otras puses tas ir muļķīgi nestāstīt to, cik daudz naudu cilvēks pelna, jo kāds gan labums vai sliktums no šādas darbības var nākt, jo neviens taču tev šo naudu nenoņems vai arī neapzags tevi tāpēc, ka tu pastāstīji saviem draugiem.
Ja tev ir vēlme apspriest dažādas finanšu sarunas ar saviem paziņām vai draugiem slēgtā kompānijā, tad labi jautājumi, ko sākumā uzdot ir saistīti ar vispārējām finanšu lietām, kā piemēram:
- Vai tu zināji, ka Latvija kopējais parāds ir 12 miljardi Eiro?
- Ko jūs domājat par Latvijas miljonāriem?
- Vai Latvijā ir iespējams nopelnīt naudu veidojot savu uzņēmumu?
- Kas ir straujāk augošās industrijas Latvijā?
- Kāds ir tavas profesijas vidējais atalgojums?
Ar šādiem jautājumiem parasti ir iespējams uzsākt sarunas, kas vismaz daļēji saistītas ar finansēm un naudu, un tālākais jau būs tavās rokās, jo izvērtējot cilvēkus tev būs jāsaprot, kuri no šīs grupas būs gatavi pastāstīt par to cik pelņa vai arī dot kādus finanšu apdomus, bet kuri vienkārši kategoriski atteiksies iesaistīties šāda veida sarunās. Viss jau ir atkarīgs no kopējā grupas garastāvokļa un sarunu toņa, jo, ja visi cilvēki ir labi pazīstami, tad noteikti, ka būs iespējams izdabūt no viņiem daudz vairāk, nekā tad, kad kāds no grupas pārējiem nebūs pazīstams un neviens nevēlēsies lai viņa personīgās lietas uzzina svešinieki.
Runājot par šādām lietām ir iespējams gan uzzināt daudz ko jaunu, gan arī apmainīties ar idejām un iemācīties daudz ko jaunu un parasti ieguvēji ir visi, jo pat tas, kura finansiālā situācija ir vislabākā var iegūt dažādus padomus no šādas sarunas. Sarunas vislabāk sanāk, ja cilvēkiem ir daļēji kopīgas intereses, bet ir arī dažādības, jo tad ir gan par ko kopīgu parunāt, gan arī tas, ko apstrīdēt un šādi ir iespējams interesanti pasniegt informāciju un apmainīties ar idejām.
Es ierosinu katram no jums savā draugu vai paziņu lokā mēģināt pēc iespējas vairāk runāt par finansēm un finansiālo situāciju, un tādā veidā vienam otram palīdzēt, bet tie, kas šādas sarunas atsaka paši būs vainīgi, jo ilgtermiņā nebūs ieguvuši neko.
Nav komentāru