Daudzi cilvēki uzskata, ka vienīgais iemesls, kādēļ viņiem nav pietiekami naudas, ir fakts, ka viņi nesaņem pietiekami daudz naudu, lai pēc visu savu izdevumu segšanas viņiem būtu atlicis pietiekami daudz naudas. Tomēr daži no mums atsakās no jauna pārvaldīt sevi, lai uzlabotu savas finanses, veicot labākas izvēles dzīvē. Es noteikti biju šajā laivā – es ticēju, ka esmu trūcīgs tikai tādēļ, ka man nebija pietiekami daudz naudas ar ko es varētu nopirkt lietas, kuras es gribēju. Bet, kad uzzināju, ka mans domāšanas veids bija īstā problēma, kaut kas manī mainījās un es sāku apšaubīt savas darbības.
Šeit ir pieci galvenie iemesli, kas var palīdzēt jums novērst naudas problēmas.
1. Nepareizas draudzības
Šī ir problēma, ko ne visi vēlas atzīt. Ja jums ir toksiski draugi ar atšķirīgu mentalitāti no jums, tas var būt ļoti kaitīgi jūsu finansēm. Ja jūsu draugi mudina jūs doties atpūsties katru nedēļas nogali, tēēt lieku naudu par dzērieniem, iegādājoties lietas, kas jums nav nepieciešami, tie tikai veicina jūsu trūcīguma statusu. Man bija daudz šāda veida draugu, taču, kad sapratu, ka viņi man nespēja palīdzēt sasniegt manus finansiālos mērķus, es lēnām no viņiem attālinājos un beigās paliku tikai ar dažiem tuvākajiem draugiem.
Vēl viens veids, kā jūs varat uzlabot savu situāciju, ir ļaut saviem draugiem zināt, ka jums ir ierobežots budžets. Varbūt jūs sapratīsit, ka jums ir jāatrod sev reāli draugi, kas saprot un novērtē naudu tik pat daudz cik jūs. Atrodiet draugus, kuri saprot naudas vērtību un nesauks jūs par skopiem tikai tādēļ, ka negribat izmest naudu dzērieniem vai dārgām dāvanām.
2. Neziņa kā pārvaldīt savu naudu
Es vienmēr šo iemeslu uzsveru saistībā ar naudu un bagātības veidošanu. Ja jūs nopelnāt labu naudas summu, bet nezināt kā to pareizi pārvaldīt, jūs tā vai tā būsiet trūcīgs. Zināšanām par to kā pārvaldīt savu naudu, nevajadzētu būt tikai par to kā to ietaupīt – tajā būtu jāiekļauj arī atsevišķs krājkonts, lai segtu ārkārtas gadījumus, lai ieguldītu ( šoreiz liekot naudai strādāt jums), samaksājot rēķinus un citus nepieciešamos līdzekļus. Kad es uzzināju kā pārvaldīt savu naudu, man bija iespēja izveidot savu biznesu, neizmantojot aizdevumus, un es varēju pabeigt augstskolu bez parādiem. Runājot par aizdevumiem, kredītlīnija ir lieliska alternatīva, kas ļauj sasniegt mērķus, kas savādāk būtu nesasniedzami.
3. Jaunu prasmju apgūšana
Es uzskatu, ka, ja jūs nepārtraukti neapgūstat jaunas prasmes un neizmantojot tās ikdienā vai karjeras ziņā, jūs pats ierobežojat sevi, ieslēdzoties kastē bez iespējām pilnveidoties. Ja jūs apgūstat jaunas prasmes, varat atrisināt dažādus grūtākus uzdevumus, kas var padarīt jūsu ienākumus lielākus. Jūs varat arī izmantot šīs prasmes, lai izveidotu savu biznesu. Es apgūstu jaunas prasmes, iesaistoties tiešsaistes kursos un pielietojot iegūtās zināšanas sava biznesa attīstībai. Es palielināju savus ienākumus un tādējādi kļuvu daudz atbildīgāks par tiem. Es arī izmantoju dažādas tīmekļa vietnes, piemēram, Lynda un Skillshare, lai paplašinātu savas zināšanas par noteiktām tēmām. Jaunu prasmju apgūšana vienmēr būs lietderīga un paplašinās jūsu iespēju loku.
4. Toksiska darba vide
Jūsu darbs var veicināt jūsu trūcīguma statusu, neļaujot jums sasniegt savu potenciālu vai neļaujot jums atvilkt elpu. Ļaujiet man paskaidrot: ja jūsu darba kolēģi nepārtraukti sazinās ar jums pat ja vairs neatrodaties darbā vai nedēļas nogalē, kad esat mājās, viņi izmanto jūsu personīgo laiku savai izaugsmei. Tas ir toksiskas darba vides piemērs no kura jūs vēlaties izvairīties. Jūsu smadzenēm ir nepieciešams pārtraukums, lai saglabātu jaunu informāciju, kas ļauj jums iemācīties jaunas lietas un atslābinātu savu prātu. Bez tam, jūs varētu izmantot šo brīvo laiku, lai to ieguldītu sevī un tiekties pēc vairāk darbiem, ko jūs patiešām vēlaties darīt. Diemžēl man bija briesmīga pieredze, strādājot toksiskā darba vidē. Papildus tam, ka mani netika mācīts nekas jauns, un nepalīdzot man veidot profesionālu vai jebkādu personīgu izaugsmi, atbildīgā persona mēģināja pārņemt manu dzīvi. Es nevarēju izstrādāt plānus, jo es nekad nezināju, kad man būs jāierodas darbā līdz iepriekšējai dienai, jo grafiki tika sagatavoti vienu dienu uz priekšu. Arī savās brīvdienās es saņēma daudzus tālruņa zvanus un īsziņas, lūdzot mani palīdzēt kādam vai uzdodot jautājumus uz kuriem viņi paši varēja atbildēt, vienkārši apskatot izklājlapu. Šādā veidā arī viss mans brīvais laiks bija aizpildīts, domājot par darbu un man nebija iespējas atvilkt elpu. Sakarā ar to es neguvu nekādu izaugsmi un nespēju attīstīties, un biju spiests šo darba vietu pamest.
5. Uzskats, ka trūcīgums ir atkarīgs tikai no maniem ienākumiem
Daudzi tic, tāpat kā es to mēdzu, ka viņi ir izputējuši, jo viņi nenopelna pietiekami daudz naudas. Realitāte, kas man bija jāapgūst, bija tā, ka, ja man ir pietiekami daudz, lai segtu visus manus rēķinus, nopirku pārtikas preces, segtu visus nepieciešamos izdevumus un paliktu ar 100 eiro atlikumu manā kabatā, ko es vienmēr vēlējos izšķērdēt. Mans trūcīgums bija man izvēle. Ko jūs esat izvēlējies darīt ar papildu 100 eiro, ir jūsu atbildība. Jūs varat izmantot savu papildu naudu, lai iegādātos grāmatas un izglītotu sevi, ieguldītu akciju tirgū (jā, to pašu mazo daudzumu), saglabāt to, lai izveidotu savu biznesu, vai arī izveidojot tīmekļa vietni, lai dalītos ar savām prasmēm ar visu pasauli.
Tagad ikreiz, kad man ir atlikusi papildu nauda vai neliels papildu ienākums, es to ietaupu, lai nomaksātu hipotēku aizdevumu, ko es izņēmos kopā ar savu sievu, jo tas ir vienīgais parāds, kas mums ir. Atmaksājot vairāk nekā tik cik mums ir vajadzīgs katru mēnesi, mēs samazinām procentu summu, kas mums jāatmaksā. Tādā veidā es tērēju to par kaut ko tādu, kas mums ir svarīgs un kas ilgtermiņā var mums ietaupīt tūkstošiem eiro.
Galu galā, lai iegūtu finansiālu stabilitāti un nebūtu lieki jāuztraucas par naudu, jums ir jāizdara izvēle. Jums ir jāizvēlas vai jūsu finanšu mērķis ir jums svarīgāks par iespēju iedzert ar draugiem nedēļas nogalē. Jums ir jāapsver vai darbs, ko šobrīd strādājat, jums ļaus sasniegt jūsu patieso potenciālu. Vai varbūt jums ir nepieciešams pilnveidot savas zināšanas, lai atrastu labāku darba vidi. Un pats galvenais, jums ir jāiemācās izvērtēt, kas jums ir patiesi svarīgs, vai šie papildu tēriņi karu mēnesi tiešām padara jūs laimīgus, vai varbūt būtu to vērts no tiem atteikties, lai iekrātu kādam lielākam mērķim. Jums vienmēr ir iespēja atteikties no kaut kā lieka un iemācīties ko jaunu. Tad kādēļ gan nesākt jau šodien?
Nav komentāru