Bankas automāti, lielākajai daļai cilvēku, ir vienīgā vieta, kur viņi saņem savu skaidro naudu un tāpēc, ka ar maksājumu kartēm veiktie darījumi vēl nav pietiekoši lielā vairumā, tad šie bankomāti vēl jo projām tiek visai bieži izmantoti. Bet tas savukārt nozīmē to, ka katru reizi, kad kāds cilvēks izņem naudu no bankomāta zagļiem ir iespēja vai nu šo naudu nozagt vai arī iegūt cilvēka bankas kartes datus. Un tāpēc, ka tehnoloģijas mūsdienās attīstās galvu reibinošos ātrumos, bet bankomāti tik ātri neskrien līdzi šīm tehnoloģiskajām attīstībām, tad zagļi ir iemanījušies izveidot ierīces, kuras var uzlikt uz bankomāta, kas nolasa kredītkartes datus un nofilmē jūsu pin kodu, tādā veidā dodot zagļiem pieeju jūsu bankas kontam un ļaujot ar to rīkoties, kā vien viņi vēlas. Šoreiz došu jums dažus padomus, kā jūs varat izvairīties no šādām bankas karšu nolasīšanas ierīcēm:
  • Neriskē – Ja tev liekas, ka kaut kas ar bankomātu, no kura tu vēlies izņemt naudu nav kārtībā, tad neriskē un labāk izmanto citu bankomātu. Ja tu redzi kādu karājošos vadu, kādu dīvainu plastmasu vai vienkārši kaut ko, kam tur nevajadzētu būt vienkārši izvēlies citu bankomātu un tādā veidā pasargā sevi no šiem nolasītājiem.
  • Izmanto vienu un to pašu bankomātu – Izmantojot vienu un to pašu bankomātu nenozīmē, ka tu esi pilnīgā drošībā, bet ja kaut kas nebūs kārtībā tu noteikti labāk to pamanīsi, jo jau neskaitāmas reizes būsi izmantojis šo bankomātu.
  • Neuzticies nevienam – Ja pie bankomāta ir kāds cits cilvēks, kā mehāniķis, veca večiņa vai bērns, kas vai nu prasa tavu palīdzību vai arī tev saka, ka bankomāts ir tikko uzpildīts, tad labāk dodies prom un izmanto citu bankomātu. Nereti ir dzirdēti gadījumi, kad pavecāka dāma vai kungs prasa palīdzību, prasot vai nevar apskatīties, kā ir jāizmanto šis automāts, bet patiesībā viņš/viņa ir krāpnieks un tu vari viegli palikt bez naudas.
  • Sargā savu PIN kodu – Ja arī šim bankomātam ir uzlikts šis nolasītājs, tad tik un tā zagļiem ir vajadzīgs uzzināt arī tavu PIN kodu ne tikai kartes datus. Un tāpēc visvienkāršākā metode, kā sevi pasargāt ir vienkārši ar vienu roku noslēpt otru spiežot kodu. Tādā veidā tu varbūt apkārtējiem izskatīsies, ka tev ir paranoja, bet kāda viņiem daļa ko tu dari?
  • Izmanto drošus bankomātus – Viens no vislabākajiem veidiem, kā pasargāt sevi ir izmantot bankomātus, kuriem ir video novērošana, vai arī bankomātus, kuri ir uzstādīti drošās vietās, kur zagļiem būtu grūti tiem uzstādīt dažādas nolasīšanas ierīces.
Šie padomi, protams, nav pilnīgi un ir vēl dažādas lietas, ko iespējams darīt, bet galvenais ir tas, ka tu tagad zini, ka arī no tavas kartes, kad tu izmanto bankomātu ir iespējams nozagt tavu informāciju un vēlāk piekļūt tavai kartei. Tāpēc esi uzmanīgs un varbūt labāk izmanto bezskaidras naudas darījumus un saņem kredītus internetā nevis dodoties uz banku un izņemot naudu!