Kredīta atteikumam var būt dažādi iemesli, kas var būt saistīti gan ar tevi, gan pašu kreditēšanas uzņēmumu, kas šos aizdevumus izsniedz, bet šajā rakstā mēģināšu sniegt visizplatītākos iemeslus, kāpēc tad tev varēja atteikt šo ātrā kredīta pieteikumu. Bet pirms ķeramies klāt uzskaite tev noteikti jāzina ir tas, ka kreditori nekad nenorāda iemeslu, kāpēc tad tev šis aizdevums tika atteikts, un tāpēc mēs varam tikai minēt, kurš no šiem gadījumiem attiecas tieši uz tevi, bet parasti visizplatītākie atteikumi ir:
  • Slikta kredītvēstureSlikta kredītvēsture nozīmē to, ka tu pagātnē neesi laikā atmaksājis kādu kredītu un esi iekļuvis nemaksātāju, jeb parādnieku datubāzē. Tavi dati šajā datubāzē parasti uzturas vismaz 10 gadus, tāpēc, pat ja tu kredītu jau sen esi atmaksājis, tad tomēr šī sliktā pieredze parādīsies kredītu reģistrā un kreditors var tev šo aizdevumu atteikt. Katram aizdevējam ir gan sava parādnieku datubāze, gan ir arī viens kopējs kredītu reģistrs, kur tiek ievietoti dati par visām cilvēka kredītsaistībām un to, vai viņš ir maksājis laikā šos aizdevumus.
  • Nav darba vietas – Vēl viens iemesls, kāpēc tev varēja atteikt aizdevuma pieteikumu ir tāds, ja tev patreiz nav oficiālas darba vietas, jo piesakot kredītu aizdevēji parasti liek norādīt, cik liela ir tava mēnešalga un kādā jomā vai arī darba vietā tu strādā. Protams, ja tu darbojies ēnu ekonomikā un algu saņem nemaksājot nodokļus, tad visticamāk, ka kreditors tev aizdevumu nesnigs pat tad, ja tava alga ir visai liela, tāpēc šis ir vēl viens iemesls, kāpēc sākt maksāt nodokļus, jo šādi tu varēsi saņemt aizdevumu, kad tev tas būs nepieciešams.
  • Pārāk mazi ienākumi – Iemesls, kas cieši saistīts ir ar darba vietas neesamību ir arī ikmēneša ienākumu apjoms, kur, ja tev ir pārāk mazi ienākumi, tad kreditori var atteikt tev šo kredīta pieteikumu, jo, viņuprāt, tu nebūsi spējīgs saņemto kredītu laikā atmaksāt. Kreditori šādos gadījumos bieži vien dod ziņu, ka ir iespējams saņemt mazāku kredīta summu, vai arī, vienkārši atsaka, tāpēc droši mēs būt atkal nevaram vai šis iemesls ir pie vainas.
  • Pārāk lielas kredītsaistības – Ja tev ir citas kredītsaistības bankās vai pie citiem kreditoriem, kā hipotekārie kredīti, auto kredīti vai pat citi ātrie kredīti, tad aizdevēji redzot šos datus var secināt, ka tu nebūsi spējīgs atmaksāt kredītu un tāpēc arī kredīta pieteikumu atteikt. Protams visas tavas kredītsaistības šie aizdevēji apskatīt nevar, bet arī Latvijā lēnām parādās kredītbiroji, kas vērtē cilvēku maksātnespēju, kuriem tad arī ir pieejami šie dati.
  • Vecuma ierobežojumi – Vēl viena ļoti aktuāla atteikuma versija ir vecuma ierobežojumi, kur topošais debitors ir pārāk jauns vai tieši pretēji pārāk vecs. LNKA biedri ir pieņēmuši lēmumu, kur tie izsniedz kredītus tikai no 20 gadu vecuma, bet kredītus izsniedz cilvēkiem, kas nav vecāki par 60 vai 70 gadiem. Ja tu esi vecuma grupā līdz 20 vai arī no 70 uz augšu tad visticamāk, ka kredītu tev aizdevēji atteiks!
  • Tev jau ir kredīts pie šī uzņēmuma – Pēdējais variants var būt tāds, ka tev jau ir vienas kredītsaistības pie šī uzņēmuma, jo nebanku kredīt devējiem parasti ir noteikumi, ka vienlaicīgi katram klientam var būt tikai vienas kredītsaistības, un, ja tu vēl neesi atmaksājis aizdevumu, bet mēģini pieteikt vēl vienu, tad visticamāk, ka to tev atteiks.
Neņemot vērā visus šos variantus mēs redzam to, ka aizdevēji pamatā vēlas noskaidrot, vai viņu klients, šajā gadījumā, tu, spēsi laikā atmaksāt kredītu, un, ja ir kādi dati par tevi, kas liecina pretējo, tad visticamāk, ka aizdevums tiks atteikts. Un no vienas puses pareizi jau ir, jo pretējā gadījumā cilvēki paši var iekulties lielās ķibelēs, jo nespēs šos kredītus atmaksāt!