Ietaupīt finanses nevis būt izšķērdīgam vienmēr ir laba ideja. Tas var arī palīdzēt atmaksāt aizdevumus, ja tādi ir vai tiek plānoti. Papildus mūsu tabulas var palīdzēt izvēlēties labākos kredītu piedāvājumus dažādiem gadījumiem. Tas ir liels solis, kas ir jāpārdomā. Savukārt samazināt izdevumus par mājokli vienmēr ir laba ideja.

Salīdziniet starp dažādiem piedāvājumiem māju apdrošināšanai

Pirms katru gadu atjaunojat esošo māju apdrošināšanas polisi, pārbaudiet konkurējošo uzņēmumu rādītājus. Tie mēdz mainīties daudz biežāk nekā jums varētu šķist.

Refinansējiet savu hipotēku

Izpētiet, vai jums ir iespēja refinansēt hipotēku ar zemāku procentu likmi. Pazeminot likmi no 7% līdz 6,5%, jūs varat ietaupīt vairāk nekā 5000 eiro procentu apmērā par 15 gadu stabilu hipotekāro kredītu 100 000 eiro apmērā. Un jūs ātrāk uzkrāsiet pašu kapitālu, tādējādi palielinot spēju segt lielus ārkārtas izdevumus.

Pārbaudi savas mājas enerģijas patēriņu

Jautājiet savai vietējam elektrības vai gāzes piegādātājam par bezmaksas vai zemu izmaksu mājas enerģijas auditu. Audits var atklāt lētus veidus, kā samazināt mājas apkures un dzesēšanas izmaksas par simtiem eiro gadā. Paturiet prātā, ka atmaksas periods, kas ir mazāks par trim gadiem vai pat pieciem gadiem, parasti ietaupīs jums daudz naudas ilgtermiņā.

Aizsargājiet jūsu māju pret atmosfēras iedarbību

Aizpildiet caurumus un plaisas, kas ziemā ļauj aizplūst siltam gaisam un vasarā izbēgt aukstam gaisam. Jūsu vietējā būvmateriālu veikalā ir materiāli un diezgan iespējams noderīgi padomi par nevēlamu siltuma vai aukstuma zudumu.

Nelaidiet sauli iekšā

Karstajās vasaras dienās aizklājiet logus ar žalūzijām vai aizkariem. Saules gaismas bloķēšana patiešām palīdz saglabāt jūsu māju vēsāku.

Izmantojiet mazāk ūdens

Lai samazinātu ūdens patēriņu un ūdens izmaksas, uzstādiet zems plūsmas ūdeni no dušas galvas un krāna.

Samaziniet veļas mazgāšanas līdzekļu un mīkstinātāju izmantošanu uz pusēm Mūsdienās pārdodamais veļas mazgāšanas līdzeklis parasti ir ļoti koncentrēts un spēcīgs. Izmantojiet mazāko ieteicamo daudzumu, un bieži jūs varat izmantot mazāk nekā ir rakstīts uz pudeles un joprojām iegūt tīras drēbes. Daudzos gadījumos, izmantojot mazāk, faktiski mazgā efektīvāk, jo jūsu drēbēs nav mazgāšanas līdzekļa palieku.

Samaziniet ūdens uzsildīšanas temperatūru līdz 120 grādiem Par katru 10 grādu temperatūras pazemināšanos jūs varat ietaupīt līdz 5% no ūdens sildīšanas izmaksām.

Neaizmirstiet par citiem aspektiem

Ja jūs esat ļoti taupīgi attiecībā pret savu dzīvesvietu, bet vienlaikus katru dienu dodaties paēst uz tuvējo kafejnīcu vai arī mīlat doties uz kinoteātri, neskatoties uz cenām, jūsu budžets neiegūs ievērojamus rezultātus. Noteikti ir vērts sīkāk izpētīt dažādas atlaides un citas iespējas, kā veiksmīgāk iegūt gan prieku, gan vienlaikus neatstāt lielu robu savām iespējām. Lielisks piemērs būtu īpašo dienu atlaides uz jebkuru filmu. Studentiem, pensionāriem un citu kārtu pārstāvjiem arī pienākas īpašas atlaides uz muzejiem, teātri, filmām u.c. Praktiski apliecības ir vērts uzrādīt jebkurā vietā, kur ir jāmaksā ieejas maksa, jo pastāv liela iespēja, ka ir piemērojama atlaide. Ja cilvēks dzīvo viens savā dzīvesvietā un ir pensionārs, bieži vien pienākas nodokļu atvieglojums vai citas priekšrocības. Vēl viens no iemesliem, kāpēc sekot līdzi savām finansēm ir tik svarīgi ir tas, ka ir iespējams, ka kādam pienākas maznodrošinātā statuss vai citas iespējas, kā samazināt dažādus nodokļu. Ja jūsu īpašumā ir māja vai dzīvoklis, papildus nāk arī zemes nodoklis (mājas gadījumā) un dažādas citas nodevas, kas sasummējas kopā un rada papildus slogu pieejamajām finansēm. To atmaksai noteikti ir jābūt prioritātei.

Audzējiet paši

Ja jums ir māja, pastāv daudzas iespējas, ko ir iespējams iegūt no apkārt esošās zemes. Jūs varat sastādīt augļu kokus, kas praktiski neprasa nekādu apkopi, kad tie ir uzauguši. Līdz ar to pāris gadu laikā jūs varat sagaidīt pašiem savus ābolus, bumbierus un ko vien ir vēlme iegūt. Tas pats attiecas arī uz krūmiem un krūmājiem. Arī zemenes nav nemaz tik grūti iestādīt un iegūt ražu kā sākumā var likties. Salīdzinoši viegli aug arī burkāni, kartupeļi, bietes, dilles, salāti un dažādi citi dārzeņi. Lielākais darbs ir pavasarī, kad ir jāuzar zeme un jāsastāda to, ko katrs vēlas. Pēc tam vēlā vasarā vai rudenī atliek novākt ražu. Pēc tam, ja jums ir papildus pagrabs vai kāda cita atsevišķa telpa, uzglabāšanai nevajadzētu sagādāt problēmas. Savukārt, kad vasaras sezona ir beigusies, jums būs iespēja mieloties ar svaigiem dārzeņiem un arī augļiem. Ķirši ir ļoti populāri konserviem, savukārt zemenes bieži tiek izmantotas zaptei. Šādi un citi produkti var būt labs papildinājums praktiski jebkurai maltītei un vairākas reizes lētāk nekā iegādājoties veikalā. Dzīvokļa īpašniekiem vai īrniekiem ir iespējams kaut ko uzaudzēt uz palodzes. Protams, tas nebūs nekas daudz vai grandiozs, bet var būt pietiekami, lai nedaudz samazinātu izdevumus. Salāti ir vieni no tiem, kas ātri un vienkārši aug.

Izmantojiet modernu tehnoloģiju

Ir skaidrs, ka jaunas lietas ir dārgas, bet ir jāizvērtē to ieguvums ilgākā laika periodā. Ja jums ir 10 vai vairāk gadus vecs dators, tas noteikti nav vairs tik ekonomisks ne tikai elektrības ziņā, bet arī funkcionalitātes. Sevišķu uzmanību ir vērts pievērst ekonomiskām spuldzītēm. Protams, tās maksā vairāk nekā prastās spuldzītes, taču to dzīvescikls ir daudz ilgāks, kā arī tās ievērojami samazina elektroenerģijas patēriņu. Tās arī neuzkarst kā vecās spuldzes, kas ir daudzās valstīs jau labu laiku aizliegtas ar likumu un vairs vispār netiek tirgotas. Var teikt, ka drīz laiks, kad katrs cīnījās ar pēkšņi pārdegušu spuldzīti, būs pagājis. Tāpat ir vērts pievērst uzmanību ledusskapim un citai tehnikai, kas sastāda vislielāko elektroenerģijas patēriņu. Iespējams, ka jums nav pati ekonomiskāka veļasmašīna. Lielai ģimenei, kura to lieto katru nedēļu vai pat biežāk ir vērts meklēt tādu veļasmašīnu, kas visos rādītājos ir “A” klases. Vecie ledusskapji ir ne tikai milzīgi elektrības tērētāji, bet arī kaitīgi. Jaunākie ir arī ar daudziem dažādiem nodalījumiem, kas ļauj izmantot papildus vietu, kas savādāk paliktu neizmantota.

Šīs ir pāris lietas, ko var darīt, lai samazinātu izdevumus par dažādiem tēriņiem, kas rodas dzīvojot mājoklī vai dzīvoklī. Protams, nevajag visu darīt pārāk ekstrēmi, piemēram, lietot gandrīz vēsu ūdeni, jo tam nebūs nekāda liela efekta. Labākais risinājums ir optimāli saplānot, kur ir iespējams ievērot minimālismu un kur tā ir par daudz, jo savādāk tas rada nevajadzīgu negatīvu ietekmi. Noteikti nevajadzētu pārlieku censties ekonomēt uz apkuri, jo slikti kurinātās telpās var rasties pelējums un dažādas citas problēmas, kas pēc tam izmaksās vēl vairāk. Sliktākajā gadījumā nāksies veikt kosmētisko remontu, kas noteikti nebūs izdevīgi, ņemot vērā, cik daudz ir ietaupīts par elektrību vai cita veida apsildīšanu. Var būt ir vērts arī apsvērt iespēju, ka ir jāveic uzlabojumi pašā mājoklī, kam tad tālāk noderēs aizdevumi. Jaunāka tehnoloģija ir tikai daļa no ieguvuma.