Nereti nāk par labu atgriezties pie finanšu pārvaldīšanas pamatiem. Ir ļoti viegli zaudēt modrību par lietām, kas attiecas uz finansēm, jo bieži vien mēs sākam koncentrēties uz sarežģītām stratēģijām vai pēdējām tendencēm, kas sola vairot mūsu labklājību. Bet patiesība ir tāda, ka ilgtermiņa labklājību ir iespējams izveidot tikai tad, ja sākam no pašiem pamatiem. Pirms pievēršaties modernām teorijām par to, kā vairot savu labklājību, iepazīstieties ar 5 pamatnoteikumiem, kas laika gaitā vairos jūsu bagātību.

1. Pelnīt vairāk, tērēt mazāk

Šī sakarība ir ikviena finanšu padoma pamats. Atzīsim, ja cilvēki vairāk ieklausītos šajā ieteikumā, tiem nebūtu tik daudz parādsaistību. Šķiet, ikviens zina, ka ik mēnesi vajadzētu iztērēt mazāk nekā tiek pelnīts, tomēr šī ir viena no lietām, ko vieglāk pateikt nekā izdarīt. Ja jūs vēlaties iegūt ilgtermiņa bagātību, jums nepieciešams pelnīt vairāk nekā jūs iztērējat. Šis ir vienkāršs, bet ļoti spēcīgs koncepts. Ja jūs ik mēnesi iztērējat vairāk nekā jūs pelnāt, jums vajag vai nu vairāk pelnīt, vai nu mazāk tērēt. Izvēlieties!

2. Nodrošinieties pret negaidītām situācijām

Mēs neviens nezinām, kas notiks tālāk, tomēr ikvienam no mums vajadzētu būt finansiāli gataviem negaidītām situācijām, lai arī kādas tās būtu. Nodrošināties var dažādos veidos, piemēram, izveidot naudas fondu ārkārtas situācijām vai piepildīt pieliekamos ar ēdienu un citām būtiskām lietām, bet tam ir jāpasargā mūs no neplānotiem izdevumiem, atgadoties kaut kam ārkārtējam. Nodrošinoties pret negaidītām situācijām, jūs ietaupāt naudu, kas citkārt būtu jāiztērē situācijas atrisināšanai, un izvairāties no kredītsaistībām.

3. Sargājiet savus aktīvus

Neaizmirstiet parūpēties arī par to, kas jums jau ir. Iegādājoties atbilstošu apdrošināšanas polisi, jūs pasargājat sevi no neplānotiem izdevumiem, atgadoties kaut kam negaidītam, piemēram, automašīnas avārijai vai veselības problēmām. Ir ieteicams parūpēties par savas automašīnas, mājokļa un veselības apdrošināšanu. Tāpat nenāk par ļaunu apsvērt arī dzīvības apdrošināšanu. It visas no šīm apdrošināšanas polisēm pasargā ne vien jūsu aktīvus, bet arī jūs no finansiāla kraha.

4. Investējiet

Dažkārt ir vērts pamēģināt, jo nav iespējams ilgtermiņā vairot savu labklājību, ja jūsu nauda atrodas tikai bankas kontā vai kādā krājkontā. Tā vietā pamēģiniet savu naudu kaut kur investēt, jo investēšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā vairot savu bagātību. Tām nav jābūt lielām investīcijām – tie var būt pārdesmit eiro. Ja neizdosies, jūs zaudēsit vien pārdesmit eiro, bet, ja izdosies, jūs kļūsit bagātāks. Kā saka: “Kas neriskē, tas nedzer šampānieti”.

5. Attīstiet sevi

Neaizmirstiet par investēšanu arī sevī. Pasaules bagātākie cilvēki nežēlo ne laiku, ne naudu, lai iegūtu jaunas zināšanas un apgūtu jaunas prasmes. Ja jūs vēlaties pavairot savus ienākumus, uzzināt, kā efektīvāk pārvaldīt savas finanses, vai iegūt zināšanas par to, kā uzsākt savu biznesu, jums ir jāinvestē sevī. Atvēliet laiku savas personības attīstīšanai un jums būt lielākas izredzes pavairot savu labklājību.