Kas ir PayPal?
 • PayPal ir privāts, starptautisks e-komercijas uzņēmums, kas sniedz iespēju veikt maksājumus un naudas pārskaitījumus, izmantojot internetu.
 • PayPal ir interneta maksājumu platforma, kas funkcionē kā starpnieks starp elektroniskajiem finanšu pārskaitījumiem interneta tiešsaistē. Par starpnieka funkcijas pildīšanu PayPal pieprasa arī komisijas maksu, kas ir apmērā no 1,4% līdz 5% no preces vai pakalpojuma kopējās vērtības un kas ir atkarīga no konkrētā līguma un tā, vai nauda tiek sūtīta vai saņemta.
 • PayPal ir dibināts 1998. gada jūnijā, Palo Alto, Kalifornijā, ASV. PayPal galvenā mītne atrodas Sanhosē, Kalifornijā, ASV, bet uzņēmuma pakalpojumi ir pieejami teju visā pasaulē. PayPal dibinātāji ir Elons Musks, Lūks Noseks, Kens Hoverijs, Maks Levčins, Pīters Tīls, Jū Pans, bet uzņēmuma prezidents ir Dans Šulmans.
 • Kopš 2002. gada 3. oktobra PayPal pieder interneta izsoļu korporācijai eBay.
 • 2014. gadā uzņēmuma ienākumu apmērs sasniedza 7,9 miljardus ASV dolāru, tā darbība aptvēra 193 pasaules valstis un teritorijas, tā īpašumā bija 143 miljoni aktīvu un reģistrēto kontu.
 • Pašlaik PayPal platformas lietotājiem ir iespējas sūtīt, saņemt, kā arī uzglabāt naudas līdzekļus 26 valūtās.
 • PayPal ir izveidojis un pastāvīgi pilnveido arī viedtālruņu mobilās aplikācijas, kas ir nopērkamas iTunes App Store un Google Play interneta veikalos. Šīs aplikācijas piedāvā arī kredītkartēm līdzīgu funkciju, proti, aplikācijas lietotājs var norēķināties par precēm un pakalpojumiem, par tiem samaksātos līdzekļus atmaksājot vēlāk.
PayPal vēsture?
 • PayPal sākotnēji tika saukts par X.com. Interneta finansiālo servisu kompānija X.com 2000. gada martā pārpirka uzņēmumu Confinity, kas bija dibināts 1998. gadā un kura darbinieki bija sākuši testēt interneta naudas pārskaitījumu servisu. Nedaudz vēlāk X.com nolēma pārtraukt visus pārējos ar elektroniskajiem maksājumiem saistītos projektus un pievērsties tikai PayPal. 2001. gadā X.com tika pārsaukts par PayPal. Šajā laikā uzņēmums sāka ļoti strauju attīstību, galvenokārt pateicoties sadarbībai ar eBay. 2002. gada februārī, sākot kotēties biržā, PayPal kļuva par pirmo interneta uzņēmumu, kura akcijas bija pieejamas ikvienam, bet jau 2002. gada otrajā pusē par 1,5 miljardiem ASV dolāru PayPal kļuva par eBay īpašumu.
 • PayPal attīstības fāzes
 • Pirmajā fāzē vairākums maksājumu nāca no izsoļu portāla eBay, jo šī sistēma bija piemērota izsoļu pārdevējiem, kuru vairākums bija privātpersonas un mazo biznesu īpašnieki, kuriem nebija iespējas pieņemt kredītkartes.
 • Otrajā fāzē, pilnveidojot un stiprinot sava biznesa modeli, uzņēmums palielināja iekasēto procentu apmēru no katra naudas sūtījuma.
 • Trešajā fāzē uzņēmums pilnveidoja stratēģiju un uzsāka attīstību ārpus eBay, veicinot aktīvo lietotāju skaita pieaugumu un pievienojot lietotājus dažādās platformās. Jau 2003. gadā, pēc uzņēmuma reorganizācijas tika izveidots jauns biznes PayPal iekšienē – lieltirgotāju serviss, kas piedāvāja maksājumu risinājumus kā maziem, tā lieliem e-komercijas uzņēmumiem, neskaitot eBay izsoļu servisu.