Kad divi cilvēki sāk dzīvot kopā un vēlas visu savu turpmāko dzīvi pavadīt viens ar otru, tad neizbēgami radīsies situācija, kad būs jādomā par kopēju bankas konta izveidi vai vienkārši visu finanšu apvienošanu. Par finanšu apvienošanu jau iepriekš esam runājuši bet tiši par bankas konta kopēju izveidi un kopēju lietošanu vēl neesam, tāpēc arī šodien par to parunāsim un mēģināsim noskaidrot, kā tas notiek, kā arī plusus un mīnusus šādai darbībai. Bankas konts mūsdienās ir tā vieta, kur cilvēki saņem lielāko daļu no saviem ienākumiem, kur notiek ikmēneša rēķinu apmaksa, kā arī, kur notiek kredītu maksājumu veikšana un arī naudas krāšana. Tieši tāpēc arī šis konts un tas, vai cilvēki izvēlas to apvienots ir svarīgs jautājums, jo šis brīdis var būt noteicošais jūsu attiecībās un likt pamatus jūsu kopējai finansiālajai nākotnei. Kad tiek veidots kopējs bankas konts, tad būtībā cilvēki ir nolēmuši apvienot savas finanses un veidot kopēju ģimenes budžetu, tāpēc arī šis kopējais konts ir laba izvēle, jo visa nauda tiks ieskaitīta vienā kontā un arī abi ģimenes locekļi to kopīgi tērēs, un mēneša beigās apskatoties varēs izdarīt secinājumus, kur nauda tiek tērēta un ko vēl varētu uzlabot.

Kā tad īsti kopējais konts darbojas?

Kopējais konts būtībā ir viens bankas konts, kuram ir pievienoti divi lietotāji katrs ar savu katri, un kad tiek veikts kāds maksājums no kādas no šīm kartēm tad visa nauda tiek ņemta no šī viena konta. Šādā veidā abiem cilvēkiem ir iespējams redzēt, ko otrs ir pircis un tiek tērēta tikai viena nauda nevis viss dalīts pa vairākiem kontiem un tad domāts, kurus rēķinus maksāt no kura konta. Šis kopējais konts pamatā tiek veidots abiem cilvēkiem dodoties kopēji uz banku, kur tiek noslēgts līgums, kurā tiek norādīts, ka abi cilvēki ir atbildīgi par jebkurām kredītsaistības un arī par visu naudu, kas ir kontā, tāpēc nav iespējams vienam cilvēkam visu naudu izņemt un aizbēgt ar to, jo tiesas ceļā varēs pierādīt, ka tas nav bijis likumīgi.

Kādi ir plusi?

Galvenie plusi ir saistīti ar to, ka abi cilvēki var daudz labāk un mierīgāk apieties ar naudu, neskatoties uz to, cik katrs no viņiem pelna, jo kopējais naudas daudzums ir tas, ko abi redz, nevis tikai to, ko katrs nopelna un tādā veidā tiek veidota daudz lielāka vienlīdzība un tas indivīds, kas pelna mazāk nejūtas tik slikti, vai arī tas, kurš pelna vairāk nejūtas pārāk par otru. Konta plusi ir arī tādi, ka abiem cilvēkiem ir redzams viss, kur un kā tiek nauda tērēta un tas savukārt rada vienlīdzību un pārskatāmību abu cilvēku finansēs.

Kādi ir mīnusi?

Mīnusi pamatā ir saistīti ar to, ka viss tiek dalīts uz pusēm un ja viens no abiem cilvēkiem paņem kredītkartes kredītu un nevēlas to maksāt, tad jāmaksā tas būs otram, un arī lielāku kredītu atmaksa tiek sadalīta uz pusēm, tāpēc, ja ģimenē viss ir kārtībā, šāds konts nāks tikai par labu, bet ja ģimenē ir problēmas tas konts var radīt vēl lielākus saasinājumus. Vienotas finanses un bankas konts ir liels solis divu cilvēku dzīvē, un, ja attiecībās viss ir kārtībā, un šie cilvēki ir tiešām atraduši savu otru pusīti, tad šī ir laba izvēle, kas palīdzēs mazināt ar naudu saistīto stresu.