Aizdevumu saņemšana tiek izmantot praktiski visās jomās un cilvēki izvēlas aizņemties no citiem cilvēkiem, bankām vai nebanku kreditoriem visdažādākajām vajadzībām sākot ar budžeta robu lāpīšanu līdz milzu būvju būvēšanai. Kredītus var ņemt dažādi cilvēki un dažādas cilvēku grupas, un šie gadījumi noteikti ir pārāk daudz lai visus varētu uzskaitīt, bet šeit būs tie galvenie trīs tipi, kas tad arī sastāda lielāko daļu no aizņemšanās tirgus.

Privātie debitori

Privātie kreditori, jeb patērētāji, kas ņem kredītus šos aizdevumus izmanto dažādām lietām, sākot no vienkāršiem īstermiņa kredītiem ko tērēt ikdienas vajadzībām līdz ilgtermiņa kredītsaistībām, ko izmantot automašīnu vai mājokļa iegādei. Privātie kredīti parasti tiek izsniegti no bankām vai arī nebanku kreditoriem un klientiem tiek uzstādīts minimālo maksājumu grafiks, pie kura tad arī ir jāpieturas un katru mēnesi jāveic šie kredītu maksājumi. Patērētājiem parasti kredītu procenti tiek noteikti atkarībā no tā uz cik ilgu laiku viņi kredītu saņem, kā arī skatoties uz to, vai šiem cilvēkiem ir laba vai slikta kredītvēsture un tad šie kreditori izdara šo izvēli balstoties uz visiem šiem faktoriem. Privātā kreditēšana ir kļuvusi par ļoti nozīmīgu jomu vispasaules finanšu industrijā un ir devusi valstu ekonomikām visai ievērojamu izaugsmi, jo cilvēki ņemot kredītus var atļauties tērēt vairāk naudu.

Uzņēmumi

Nākamie lielākie debitori ir uzņēmumi, kas izvēlas kredītus, lai varētu ātrāk nodrošināt sev ražošanas attīstību un tādā veidā iegūt lielāku apgrozījumu un beigu beigās arī lielāku peļņu. Tas ļauj uzņēmumiem ieguldīt papildus līdzekļus ražošanā un tādā veidā tiek labāk un ātrāk nodrošinātas patērētāju vēlmes un iegribas. Uzņēmumiem aprasti kredīti tiek izsniegti uz ilgākiem termiņiem, bet ir iesējams arī saņemt kredītu apgrozāmo līdzekļu papildināšanai uz svētkiem vai citās gada daļās, lai varētu iepirkt pietiekoši daudz inventūru un nodrošināt visus savus pasūtījumus. Uzņēmumiem gan parasti ir lielāki procenti, jo uzņēmējdarbība pati par sevi ir riskanta un kreditori nevēlas zaudēt savu naudu tad, kad uzņēmums bankrotē.

Pašvaldības/valstis

Un pēdējie, kas varbūt pat ir lielākie debitori ir pašvaldības un valstis, kas aizņemas naudu, lai stimulētu ekonomisko attīstību un tādā veidā mazina ekonomisko krīžu izraisītos sliktos efektus. Valstis mūsdienās parasti darbojas ar budžeta deficītu un šo deficītu lāpa tieši ar kredītiem un visticamāk, ka nemaz netaisās šos tēriņus samazināt un galu galā arī atdot parādus. Vispasaules valstu kredītu apjoms jau kādu laiku visu laiku aug un tāpēc valstīm minimālie kredīta procentu maksājumi jau sāk sastādīt vairākus procentus no ikgadējā apgrozījuma un tas ir pie nosacījumiem, ka kredīta procenti ir zemi, bet ja procentu likmes tiks paceltas, kā tas vienmēr ir tad šie procenti var nemanot uzkāpt uz vairākiem desmitiem procentpunktu un tādā veidā padarīt valstis teju vai maksātnespējīgas!