ViaSMS.lv ir ātro kredītu izsniegšanas kompānija, kura pieder holdingkompānijai SIA ”VIA SMS group’‘ (Reģ. nr. 40003901472), agrāk zināmai kā SIA ”INVESTĪCIJAS UN ATTĪSTĪBA”. Uzņēmums savu darbību sācis 2007. gada 23. februārī ar 803 tūkstošu eiro lielu sākuma kapitālu. Pēdējo gadu laikā ir stabilizējies uzņēmuma apgrozījums, bet pakalpojuma pieprasījuma apjoms ir palicis tādā pašā līmenī. Pēc ViaSMS.lv sniegtajiem datiem, 2013. gadā apgrozījums bija palielinājies par 5,62% jeb 3,409 miljoniem eiro. Savukārt peļņas pieaugums bijis 17,72%, kas 2013. gadu ļāvis noslēgt ar 885 tūkstošu eiro lielu peļņu. Šobrīd, pēc tīrajiem ieņēmumiem, ViaSMS.lv ir 198. vietā starp visiem Latvijas uzņēmumiem. VIA SMS group īpašnieki ir Jeļena Ņeženceva, Eduards Lapkovskis un SIA Financial investment. Ārpus Latvijas VIA SMS group ir arī filiāles Lietuvā, Čehijā, Polijā, Zviedrijā un Spānijā. Uzņēmumam ir izveidota sava mājaslapa – www.viasms.lv. Mājaslapā iespējams atrast informāciju par kredīta noformēšanu, informāciju par pašu uzņēmumu. Turpat ir izveidots arī neliels blogs, kurā var uzzināt daudz lietas par kredītiem vai atrast kādu ikdienišķāku informāciju. Mājaslapas dizains ir ļoti pārdomāts, visu vajadzīgo ir viegli atrast un ērti aplūkot. Klientu dati tiek aizsargāti ar SSL standarta drošības tehnoloģiju palīdzību. Lai sazinātos ar ViaSMS.lv pārstāvjiem var zvanīt pa tālruņa numuru 67212412 vai ar faksa palīdzību pa numuru 67212412. Elektroniski var rakstīt e-pastu uz adresi info@viasms.lv, sazināties skype tiešsaistes čatā (viasms.lv) vai darba laikā izmantot tiešsaistes čata palīdzību uzņēmuma mājaslapā. Uzņēmums darba dienās strādā no plkst. 8.00 līdz 22.00 un brīvdienās no plkst. 09.00 līdz 20.00. ViaSMS.lv oficiālā adrese ir Rīga, 13. janvāra iela 3. Aizdevuma atmaksu iespējams pārskaitīt uz 5 dažādu Latvijas komercbanku kontiem – Swedbank, Citadele, Nordea, Norvik un DnB. Vairāki bankas konti ļauj izvairīties no starpbanku maksājumu komisijas. ViaSMS.lv atrodams arī sociālajos tīklos. Ļoti aktīvi tiek atjaunota informācija par uzņēmuma lapu portālos draugiem.lv, Twitter, Facebook un Youtube. Uzņēmuma Facebook lapa ”patīk” jau vairāk nekā 500 portāla lietotājiem.

Kredītu iespējams noformēt 50 līdz 350 eiro apmērā, aizņemoties pirmo reizi, 50 līdz 700 eiro, aizņemoties otro reizi, un 50 līdz 700 eiro apmērā ar katru nākamo reizi. Aizdevuma atmaksas termiņš var būt no 7 līdz 30 dienām. Kredītu iespējams noformēt uzņēmuma mājaslapā vai arī ar SMS palīdzību pēc reģistrācijas mājaslapā. Procenti katram aizdevumam tiek aprēķināti individuāli, turklāt pirmais aizdevums visiem klientiem ir bez procentu likmes. Ja kredītu nav iespējams atmaksāt laikā, tad atmaksas termiņu iespējams atlikt uz 7, 14 vai 30 dienām samaksājot komisijas maksu, attiecīgi aizdevuma lielumam. Ja klienta bankas konts ir kādā no bankām, kurās ir arī ViaSMS.lv konts, tad nauda, pēc kredīta pieprasījuma apstiprināšanas, uz kontu tiek pārskaitīta maksimāli ātri – pat pāris minūšu laikā (15 minūtes). Ja bankas konts ir kādā citā bankā, tad nauda kontā nonāk vienas darba dienas laikā.

Lai kredīta pieprasījuma gadījumā saņemtu pozitīvu atbildi, ir jāatbilst pāris nosacījumiem – ir jābūt 20 līdz 70 gadus vecam pastāvīgam Latvijas republikas iedzīvotājam. Kredītspēju pēc pieteikuma saņemšanas novērtē uzņēmuma speciālists. Klientam drīkst būt aizdevumi citās kredītiestādēs, bet nedrīkst būt parādsaistības vai kavēti maksājumi. Reģistrējoties nav jāiesniedz nekādi dokumenti, tikai personas dati, informācija par aizdevumu un kontaktinformācija. Nav nepieciešama ķīla vai galvotājs. Pēc reģistrācijas mājaslapā, nepieciešams pārskaitīt vienu eiro centu uz ViaSMS.lv kontu, lai uzņēmums varētu uzzināt par klienta bankas kontu.