Visa pret MasterCard
Mēs esam dzirdējuši par abu šo karšu ražotāju eksistenci, tomēr – ar ko nodarbojas šīs kompānijas un kādas ir to produktu, proti, karšu galvenās atšķirības? To raksta turpinājumā arī centīsimies noskaidrot un saprast.
MasterCard un Visa pelna no maksājumu transakcijām jeb elektroniskās naudas pārskaitījumiem, kas tiek veiktas starp pircēju un pircēja banku, proti, šīs kompānijas darbojas kā starpnieki, tāpēc tām nav nekādas saistības ar atlaižu un bonusu programmām, procentu likmēm, kavējumu maksām un klientu apkalpošanu. Vienkāršiem vārdiem sakot, šīs kompānijas darbojas kā maksājumu tīkli, kas savieno komersantu maksājumu termināļus ar to banku kredītkaršu departamentiem. Tā kā katru dienu tiek veikti miljoniem kredītkaršu darījumi, bankas labprāt izvēlas darījumu apstrādē iesaistīt kādu trešo pusi, kas ir kāda no šīm kompānijām.
Domājot par to, kādas kompānijas pakalpojumus izvēlēties šajā jautājumā, jāizvērtē katras kompānijas priekšrocības un trūkumi.
Neskatoties uz to, ka šīm kompānijām nav nekādas saistības ar atlīdzības maksām, tās vairāk koncentrējas uz dažādu bonusu sistēmām, kas tiek izteiktas nevis naudā, bet gan klienta ieguvumos, piemēram, aizsardzībā pret krāpšanu, autonomas apdrošināšanā, pirkšanas aizsardzībā u.c. bonusos – atliek vien izvēlēties, kuras kompānijas piedāvājums jums šķiet izdevīgāks un jūs saista vairāk, un tās kompānijas pakalpojumus arī izmantot.
Abu kompāniju piedāvājums ir diezgan līdzīgs, bet, ja jāsalīdzina abu kompānija piedāvājumus, jāsaka, ka Visas piedāvājums ir nedaudz labāks. Pirmkārt, Visa piedāvā izdevīgākus nosacījumus, kas attiecas uz auto nomu un tās apdrošināšanu, otrkārt, Visa piedāvā plašas maksājumu atgriešanas un aizsardzības iespējas.
Runājot par vienu no labākajām Visa priekšrocībām, jāmin Capital One® Venture® atlīdzības kredītkarte, kas ir īpaši piemērota klientiem, kas regulāri izmanto aviokompāniju pakalpojumus, proti, ļauj nopelnīt konta atvēršanas bonusus, atgriež klientam naudu 2% apmērā par jebkuru pirkumu, kas veikts lidojuma laikā, piedāvā 24 stundu bezmaksas apsardzes pakalpojumus, atlīdzina bagāžas zaudēšanu, apdrošina pirkumus, piedāvā ceļošanas, transportēšanas un neatliekamās palīdzības pakalpojumus, kā arī citas priekšrocības. Jāmin, ka šīs priekšrocības piemīt tikai Visa Signature kredītkartēm. Vēl Visa piedāvā opciju, kas saucas Chase Freedom® un kas ir pieejamāka par iepriekšējo atlīdzības kredītkarti, jo tai nav gada maksas un ir ievērojami liels reģistrēšanās bonuss. Karte atgriež naudu 5% apmērā par pirkumiem, kuru kategorijas mainās ik pēc trijiem mēnešiem, piemēram, par gāzi, pārtiku, viesnīcām vai ēšanu ārpus mājas. Par jebkuriem citiem pirkumiem tiek atgriezta nauda 1% apmērā un tiek nodrošināta piekļuve Chase Ultimate atlīdzības sistēmai, kas ļauj nopelnīt ievērojama apmēra prēmija par iepirkšanos tiešsaistes veikalos, sākot no tādiem veikaliem kā Ralph Lauren un beidzot ar Starbucks.
Runājot par MasterCard priekšrocībām, jāmin The Barclaycard Arrival Plus™ World Elite MasterCard® karte, kas ir līdzīga Visa Capital One® Venture® atlīdzības kredītkartei. Šī karte atgriež naudu 2,2% apmērā par katru ceļojuma laikā iztērēto dolāru, kā arī ļauj iekrāt 2 jūdzes par katru iztērēto dolāru, no kurām 10% tiek atgriezti klientam, kas tas piestāda ceļojuma rēķinu. Šai kartei nav ārvalstu darījumu maksas, un gada maksa, kas ir 89 ASV dolāri, tiek kompensēta ar ievērojamu bonusu jūdžu izteiksmē. Savukārt World MasterCArd piedāvā tādas privilēģijas kā, piemēram, ceļojumu atcelšanas apdrošināšanu, ceļojumu apsardzes pakalpojumus, kā arī citus bonusus. Kredītkarte The Citi Simplicity® Card pirmo 21 mēnesi piemēro 0% likmi par pirkumiem un pārskaitījumiem, un GPL jeb gada procentu likme variē robežās no 12,99% līdz 22,99%. Galvenā šīs kartes priekšrocība ir fakts, ka tai netiek piemērotas soda vai kavējuma maksas, tāpēc tās ir ideāli piemērotas tiem, kuri vēlas veikt dārgus pirkumus, kas jānomaksā laikā, un kuriem jau ir kāds kredīta parāds.
Nav komentāru