Kad cilvēks ir uzņēmies lielas kredītsaistības un jūt, ka viņam katru mēnesi liela daļa no saviem ienākumiem ir jāatdod kredītiestādei, tad, iespējams, tas varētu būt, kā liels motivācijas avots, lai palielinātu savus ikmēneša ienākumus. Bet vai tas tā ir vai nav, to tad arī mēģināsim noskaidrot šodienas rakstā.
Kas ir motivācija?
Motivācija pati par sevi ir sajūta, kura cilvēkam liek darīt lietas, ko viņš tā īsti nemaz nevēlas, bet kuras nepieciešams izdarīt, lai panāktu to mērķi, ko viņš vēlas. Motivācija var būt gan iekšēja gan ārējā un arī pozitīva un negatīva un katrai no šiem veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Bez motivācijas parasti cilvēkam zūd vēlme darīt dažādas lietas un vienīgais, ko viņš vēlas darīt ir atpūsties un būtībā nedarīt neko.
Negatīvā motivācija?
Liels kredīta apjoms un lielas daļas no saviem ienākumiem atdošana kredītiestādēm var tikt uzskatīta par negatīvu motivāciju, jo cilvēkam katru mēnesi redzot kādas summas tā vienkārši pazūd no saviem ienākumiem ir jāpadomā, kāpēc tika ņemti tik
lieli kredīti, kā arī ko ir iespējams darīt, lai šos kredītus ātrāk nomaksātu. Šī negatīvā motivācija liek cilvēkam justies slikti, bet neskatoties uz to, viņš tomēr var panākt un izdarīt lietas, ko tā īsti nemaz nevēlas, un tas tad arī ir galvenais. Šo negatīvo motivāciju var salīdzināt ar to, kā bērnībā vecāki bērnam, kad viņš izdarīja kaut ko sliktu sabļāva vai arī noņēma kādu viņam svarīgu lietu, jo nākotnē tas šī darbība uzreiz asociēsies ar negatīvām emocijām. Un tieši tāpat ir arī ar kredītiem, jo šī negatīvā motivācija liks nākamreiz padomāt vairākas reizes pirms saņemt šo kredītu.
Pārāk lieli kredīti?
Ja cilvēks ir saņēmies tik lielus
kredītus, ka viņam ir jāmaksā vairāk kā 30% no saviem ienākumiem kredītu ikmēneša maksājumos, tad šī negatīvā motivācija un negatīvās sajūtas var būt pārāk spēcīgas un šis cilvēks var vienkārši padoties, jo viņam var likties, ka no šī kredītu virpuļa izejas vienkārši nav. Tas būtībā notiek tad, kad cilvēks apskatot visu viņam doto informāciju redz, ka vienalga ko darot, viņam ir ļoti maza iespēja sasniegt savu nosprausto mērķi un tāpēc viņam nolaižas rokas un vairāk neko nav vēlēšanās darīt. Šāda sajūta ir ļoti destruktīva, jo var iedzīt tevi depresijā, tāpēc pārlieku lielas negatīvās emocijas var būt pārsātinātas, kur pretī nelielas negatīvās emocijas var likt panākt daudz vairāk nekā tu domā, ka ir iespējams.
Pozitīvā motivācija?
Lai gan negatīvās emocijas var būt spēcīgas un var dot cilvēkam iespēju sākt vairāk strādāt, tomēr doma par to, ka kredīta atmaksas beigās tu būsi
brīvs no kredīta jau pati par sevi ir pozitīva, tāpēc var teikt, ka šajās darbībās ir iesaistītas arī pozitīvās emocijas. Arī tad, kad ir redzams progress un tu jau sāc just, ka tu tuvojies mērķim, tev parādās papildus enerģija un tu vari vēl vairāk sākt ietaupīt un piespiest sevi daudz vieglāk, tāpēc gluži nevar teikt, ka tikai negatīvās emocijas šajā kontekstā dzen cilvēku uz priekšu.
Papildus ienākumi?
Ja tu esi ieslīcis parādos, un neredzi šīm kredītsaistībām beigas, tad viena no iespējām ir palielināt savus ikmēneša ienākumus, bet cilvēki bieži vien neredz šo iespēju, kā to varētu panākt un tāpēc vairāk tieši pievēršas izdevumu samazināšanai. Bet ja tev kaut kādā veidā būs iespējams palielināt ienākumus un vēl samazināt izdevumus, tad parādus atmaksāt varēsi jau divtik ātri. Papildus ienākumus var iegūt daudz un dažādos veidos un katram šie veidi būs savādāki, kur viens no jums varēs saņemt papildus darbus no sava priekšnieka tur citam būs jāmeklē haltūras, bet vēl citam būs jāmeklē papildus pusslodzes darbs brīvajā laikā. Galvenais ir meklēt un domāt par to, kā tu varētu palielināt savus ienākumus un nepadoties pat tad, ja pirmajās nedēļās vai mēnešos neko neizdodas atrast.
Nav komentāru