Vai jūs uztraucaties par savu finansiālo nākotni? Vai jūs baidāties par to, ka nevarēsit atļauties doties pensijā? Varbūt jūs raizējaties par to, ka kādreiz nevarēsit atļauties medicīnisko palīdzību, kad jūsu pašu līdzekļi būs iztērēti? Ja jūs māc kādas no pieminētajām bažām, ir pēdējais laiks ieskatīties savām bailēm acīs un sākt kaut ko darīt lietas labā, lai, atgadoties kaut kam nelāgam, jūs spētu ar to finansiāli tikt galā. Protams, tas pats attiecas arī uz došanos pensijā – ja jūs vēlaties savas vecumdienas pavadīt mierīgi un komfortabli, ir jāsāk rīkoties jau tagad.

Finansiālās nākotnes ignorēšana

Lietu ignorēšana, šķiet, ir visvieglākais risinājums, ja vien to var nosaukt par risinājumu. Ir taču tik vienkārši neuztraukties un izbaudīt izbaudīt dzīvi, tomēr tas neko neatrisina. Patiesību sakot, šāda pieeja dzīvei garantē tikai to, ka agri vai vēlu jūs piedzīvosit nepatikšanas un skumjas. Skaidrs, ka neviens nevēlas ko tādu piedzīvot. Tieši šī iemesla dēļ jums jau tagad ir jāsper konkrēti soļi pretī labākai finansiālajai nākotnei. Dienas beigās jums vajadzētu pieņemt sekojošu lēmumu: vai jūs vēlaties gūt īslaicīgu baudījumu tagad, lai nākotnē ilglaicīgi ciestu, vai jūs tomēr vēlaties tagad pabaudīt dzīvi tikai nedaudz, lai nākotnē varētu dzīvot finansiāli bezrūpīgu dzīvi?

Atļauties medicīnisko aprūpi

Kā zināms, medicīniskie izdevumi ir vieni no lielākajiem izdevumiem. Daudzi cilvēki ir pasargāti no šiem izdevumiem, pateicoties veselības apdrošināšanai. Ja jums vēl nav veselības apdrošināšanas, painteresējieties par to savā darba vietā vai pie kādas apdrošināšanas kompānijas. Izvēlieties to apdrošināšanas programmu, kas ne vien saskan ar jūsu vēlmēm un vajadzībām, bet arī ir pieejama par saprātīgu cenu. Nodrošinoties ar veselības apdrošināšanu, jūs varat no sava budžeta plāna izsvītrot izdevumus par medicīniskajiem pakalpojumiem, jo nu tos nepieciešamības gadījumā segs apdrošinātājs. Protams, ir gadījumi, kad apdrošināšanas polise nespēj segt vai gluži vienkārši nesedz jūsu medicīniskos izdevumus, tomēr vairākumā gadījumu polises pamata segums ir pietiekošs, lai segtu nepieciešamos medicīnas izdevumus.

Atļauties segt neparedzētus izdevumus

Neviens nav pasargāts no negaidītiem notikumiem, kas prasa naudas ieguldījumus. Tādi notikumi gluži vienkārši ir daļa no dzīves. Atliekot naudu šādām situācijām, jūs pasargājat sevi no liekiem uztraukumiem. Visupirms jums vajadzētu apsēsties un pārdomāt, cik lieli ir jūsu ikmēneša izdevumi. Kad esat aprēķinājuši šo skaitli, pareiziniet to ar astoņi. Naudas iegūtā skaitļa apmērā varētu nodrošināt jums bezrūpīgu dzīvi astoņu mēnešu garumā, gadījumā, ja jūs zaudētu darbu. Lai varētu justies pavisam droši, iegūtajai summai pierēķiniet klāt arī iepriekš aprēķinātos medicīniskos izdevumus. Skaidrs, ka ar skaitļu aprēķināšanu vien būs par maz. Ir jāsāk arī reāli veidot šie iekrājumi. Vienkāršākais veids ir izveidot speciālu krājkontu, kurā automātiski ik mēnesi ieskaitīt noteiktu summu vai procentus no jūsu ikmēneša ienākumiem. Ja nevēlaties automatizēt pārskaitījumus, esiet godīgi pret sevi un pārskaitiet naudu uz šo krājkontu ik reizi, kad jūsu kontā ienāk kāda naudas summa. Pārskaitiet tik lielu naudas summu, kas neliks jums atlikušo mēnesi knapināties. Atcerieties, ka arī 10 eiro ir nauda. Labāk ir pārskaitīt vismaz kaut ko nekā absolūti neko. Ir daudz veidu, kā palielināt savus iekrājumus, bet vajadzētu sākt ar savu izdevumu samazināšanu. Sāciet ar savu izdevumu pārskatīšanu un bezjēdzīgo tēriņu izskaušanu. Kad tas ir izdarīts, meklējiet dažādas ienākumu palielināšanas iespējas, piemēram, pārdodiet it visas nevajadzīgās lietas, kas ir atrodamas jūsu mājās, vai piestrādājiet, darot dažādus gadījuma darbus. Tāpat ieskaitiet savā krājkontā arī jebkurus citus papildus ienākumus, piemēram, atgrieztos nodokļus, pabalstus vai pat mantojumus.

Atļauties pensionēšanos

Vairums cilvēku baidās no pensionēšanās, jo tie nejūtas droši par to, vai tiem, aizejot pensijā, būs iespējas saņemt valsts finansiālo atbalstu. Ja arī ir cerības saņemt valsts atbalstu, nav zināms, kādā apmērā tas būs un vai ar to būs iespējams iztikt. Šī iemesla dēļ, lai nodrošinātu sev finansiāli bezrūpīgas vecumdienas, ir jāpaļaujas nevis uz valsts atbalstu, bet gan pašiem uz sevi. Aprēķinot summu, kas varētu būt pietiekoša, lai mierīgi un komfortabli varētu baudīt savas vecumdienas, aizmirstiet par valsts atbalstu. Iztēlojieties, ka tā vienkārši nav, jo tikai tā jūs varēsit noteikt reālo summu, kuru nepieciešams sakrāt. Ja, pienākot vecumdienām, jums būs iespēja saņemt arī valsts atbalstu, tas būs kā bonuss jūsu pašu sakrātajai naudai. Tikai tad, kad esat izveidojuši iekrājumus neparedzētiem gadījumiem, pievērsieties vecumdienu fonda veidošanai. Protams, veidojot naudas fondu neparedzētajiem gadījumiem, paralēli izmantojiet arī pensionēšanās plānu priekšrocības, ko piedāvā vairums darba devēju, kā arī piesakieties 2. un 3. pensiju līmenim, ja vien jau neesat to izdarījuši. Kad esat izveidojuši ārkārtas situāciju fondu, pievērsieties vecumdienu fonda papildināšanai, katru gadu veidojot vismaz 1% pieaugumu. Ir vērts izmantot arī speciālos pensiju fondus, kuriem ir izdevīgi nosacījumi, it īpaši tad, ja jums ir vairāk nekā 50 gadu.