Jebkura aizdevuma galvenā salīdzināšanas pazīme ar citiem kredītiem ir tieši šī GPL jeb gada procentu likme, kas nosaka procentuālo apjomu cik daudz tev būs jāpārmaksā, ja tu izvēlēsies šo aizdevumu saņemt. Šīs procentu likmes būtībā parāda to naudas apjomu, ko banka pieprasīs no tevis, kā komisijas masu par to naudu, kas vēl nav atmaksāta, un tas savukārt nozīmē, ka no kredīta, kuram neatmaksāti būs 1000 Eiro 5% būs 50 Eiro, bet no kredīta, kura neatmaksātā summa būs 500 Eiro, 5% būs 25 Eiro. Tādā veidā ir viegli saprast, kā vienāda procentu likme dažādiem kredīta apjomiem var sastādīt tik dažādas izmaksas, bet vēl svarīgāk būtu saprast kā dažādas procentu likmes vienam kredīta apjomam var sastādīt dažādas likmes. Ņemot tos pašu piemēru ar 1000 Eiro kredītu, tad šādam aizdevumam 3% likme būtu tikai 30 Eiro gadā, bet 20% likme sastādītu pat 200 Eiro gadā, nemaz nerunājot par GPL likmēm, kas mēdz būt pat līdz 100% un tādā gadījumā tev gadā būtu jāpārmaksā visi 1000 Eiro, un tas jau ir neprāts! Tieši tāpēc, ka šī procentu likme ir svarīgākā sastāvdaļa jebkuram kredītam, tad procentu likmes samazināšana varētu būt visai ienesīga un pat par vienu procentu samazināta procentu likme ilgtermiņa kredītam var būt ļoti izdevīga vairāku gadu griezumā! Tāpēc arī mēģināsim noskaidrot, kādi tad ir šie veidi, kā iespējams samazināt šīs procentu likmes?

  • Mainot kreditoru – Viens no visvieglākajiem un ierastākajiem veidiem, kā samainīt kredīta procentu likmes ir mainot pakalpojumu sniedzēju, kur būtībā tu pie citas bankas vai privātā kreditora saņem to pašu aizdevumu, bet ar mazākām procentu likmēm un ar šo otro kredītu nomaksā pirmo aizdevumu un turpini maksāt kredītu šinī otrajā iestādē. Šādas darbības nenotiek bieži, bet ir dzirdēti gadījumi, kad cilvēki šādi rīkojas un ir saņēmuši krietni mazākas procentu likmes it sevišķi, ja tas tiek darīts ejot no privātajiem kreditoriem pie bankas vai arī no vienas bankas uz citu. Bet ir iespējams, ka tiklīdz, kā jūs paziņosit bankai, ka vēlaties pārfinansēt savu kredītu, tā banka jums piedāvās izdevīgākus nosacījumus un galu galā šā vai tā jūs būsit ieguvējs.

  • Nodrošinot aizdevumu ar ķīlu – Arī nodrošinot kredītu ar ķīlu vai galvotāju ir iespējams samazināt šī kredīta procentus, jo šinī gadījumā kreditoram ir mazāks risks zaudēt savu naudu un tāpēc ir iespējams piedāvāt mazāku procentuālo apjomu. Jau esošam kredītam pievienot jaunu galvotāju vai ķīlu nenākas reti, bet nesenajā ekonomiskajā krīzē, bankas saviem visnedrošākajiem klientiem pat pieprasīja šādi rīkoties lai viņi varētu garantēt to, ka kredīts tiks atmaksāt. Un, ja jau banka pati šādus pasākumus ir pieprasījusi, tad ir iespējams, ka vēloties samazināt sava kredīta procentu likmi jums būs iespējams to izdarīt izveidojot garantiju vai arī piesaistot galvotāju.

  • Pārrunu ceļā – Un parasti visvienkāršākais veids, kā samazināt procentu likmes ir veicot pārrunas ar bankas pārstāvjiem, kur jūs varat izstāstīt, ka meklējat veidus, kā samazināt procentu likmes, un, ka jūs jau tik un tik ilgi esat šīs iestādes klients, tāpēc banka var jums uzticēties un sniegt šīs zemākās procentu likmes. Protams, iespēja, ka šāds gājiens izdosies ir niecīga, bet par sliktu tas noteikti nenāks, un sliktākajā gadījumā jūs vienkārši saņemsiet atteikumu.

Ceru, ka kāds no šiem paņēmieniem jums izdosies, bet, ja jums ir vēl kādi ieteikumi, droši variet tos ierakstīt komentāru sadaļā un mēs tos pievienosim, lai arī citi lasītāji saņem šos padomus!