Arvien vairāk cilvēku sāk apzināties uzkrājumu nozīmi. Aptuveni 39% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka uzkrājumus vismaz 5 mēnešalgu apmērā, jau ir izveidojuši, vai vismaz plāno to darīt tuvākajā laikā. Šie cilvēki to dara, galvenokārt, lai nodrošinātos pret dažādām neparedzētām situācijām un nobīdēm no plānotā budžeta, taču tas ir tikai viens no iemesliem, kāpēc patiesībā uzkrājumi ir tik ļoti nepieciešami. Naudai nav obligāti visu laiku jāglabājas bez noteikta mērķa. Uzkrājumi arī sniedz daudz citu priekšrocību un iespēju. Kādi vēl ir iemesli uzkrājumu nepieciešamībai, neskaitot visiem labi zināmo stabilitāti.

Izspēja saņemt izdevīgus kreditēšanas pakalpojumus

Piešķirot nopietnākus kreditēšanas pakalpojumus, kā, piemēram, hipotekārie kredīti vai lielāki patēriņa kredīti, kredītiestādes vienmēr izvērtē kredītņēmēja maksātspēju. Tas neaprobežojas vien ar to, cik lieli un regulāri ir kredītņēmēja ikmēneša ienākumi. Maksātspēja ir dažādu faktoru kopums, kas nosaka to, kāds ir kredītņēmēja potenciāls atmaksāt kredītu noteiktajā termiņā. Uzkrājumu esamība, skaidri pierāda to, ka kredītņēmējs ir spējīgs iekrāt naudu un, vismaz teorētiski, būs spējīgs arī atdot kredītu paredzētajā termiņā. Tas nozīmē, ka kredītiestādei šādā gadījumā ir jāuzņemas mazāks risks un viņi var kredītņēmējam piedāvāt izdevīgākas procentu likmes un citus kredīta piešķiršanas nosacījumus.

Iespēja elastīgāk pārvaldīt savas finanses

Lieka nauda ilgtermiņā dod daudz lielāku neatkarību un ir iespējams daudz elastīgāk pārvaldīt savs finanses. Ne vienmēr ienākumu un izdevumu plūsmas sakrīt. Šeit nav runa tikai par ārkārtas situācijām, kas pēkšņi var izjaukt finanšu plūsmu, bet vispārēju ienākumu un izdevumu struktūru. Ir mēneši, kad jātērējas vairāk un ir mēneši, kad diezgan daudz naudas paliek pāri. Tāpat var būt mēneši, kad nopelnāt vairāk un mēneši, kad ienākumi nav tik lieli. Ja jums ir uzkrājumi, jums nav jāsatraucas par to, ka naudas varētu pietrūkt. Ar iekrājumiem jūs ērti un vienkārši varat izlīdzināt savu ienākumu plūsmu bez kreditēšanas pakalpojumu izmantošanas. Tas ļaus dzīvot vienlīdz labi, neatkarīgi no tā, kādi ir konkrētā mēneša ienākumi un izdevumi.

Iespēja iegādāties preces izdevīgāk

Jau iepriekš minētā finanšu plānošanas priekšrocība lielā mērā nosaka arī to, cik izdevīgi varat veikt lielākus pirkumus. Ja jums visu laiku ir gana daudz naudas, lai varētu iegādāties visu nepieciešamo, jūs varat veikt pirkumus tad, kad jums tas ir izdevīgi. Jums nav jāizmanto dārgi kreditēšanas pakalpojumi ik reiz, kad kaut ko vēlaties iegādāties. Tāpat jūs varat sekot līdzi preču cenu izmaiņām un iegādāties tās uz atlaidēm, vai kad ir citi izdevīgi piedāvājumi. Principā, liekā nauda var jums palīdzēt ietaupīt vēl vairāk naudas.

Iespēja likt savai naudai strādāt

Tam, kam ir kapitāls, ir iespēja to vairot bez liekām pūlēm. Ja savu uzkrāto naudu investēsiet, tā vairosies pati no sevis un nākotnē jums vairs nebūs jādomā par to, kā ietaupīt vai kā nopelnīt papildus naudu. Jūsu nauda jau pati pelnīs jaunu naudu. Iespējams tas sākumā izklausās neticami un daudzus māc šaubas par investīciju patieso atdevi, taču tas ir pavisam reāli. Investējot vismaz 1 000 eiro nelielu, strauji augošu uzņēmumu akcijās, jūs ar investīciju palīdzību varēsiet nopelnīt gana daudz. Lai vairs nebūtu jāuztraucas par papildus aktīvo ienākumu avotu meklēšanu. Tiesa gan, lai investīcijas būtu veiksmīgas ir jāpārzina investēšanas stratēģijas un jāprot izveidot pareizu investīciju portfeli, taču to var palīdzēt izdarīt arī profesionāls finanšu konsultants vai cits finanšu jomas profesionālis. Tāpat varat arī investēt naudu fondos, piemēram, privātajā pensiju fondā, kas nedos tik lielu atdevi, bet palīdzēs nodrošināt stabilu finansiālo situāciju nākotnē, kā arī dos iespēju saņemt nodokļu atvieglojumus.

Ilgtermiņa uzkrājumiem ir jābūt ikvienam. Tie, kam ir lieka nauda, var nodrošināt sev ērtu un neatkarīgu dzīvi. Viņiem nav jāuztraucas par to, ka naudas pēkšņi varētu pietrūkt un nav jābalsta visi savi finanšu lēmumi uz iespējamo naudas trūkumu. Uzkrājumi sniedz nenovērtējamu brīvību un ļauj jums valdīt pār naudu nevis naudai valdīt pār jums, tāpēc uzkrājumu veidošanu noteikti vajadzētu izvirzīt par prioritāti, nevis uzskatīt par luksusu, ko var atļauties vien bagātie.