Nav nekāds noslēpums, ka kopumā sievietes un vīrieši ar naudu rīkojas atšķirīgi. Vienmēr, protams, ir izņēmumi, bet vispārīgi sievietes ir impulsīvākas, emocionālākas, nepastāvīgākas un viņām ir daudz vairāk vēlmju nekā vīriešiem. Tas nereti noved pie tā, ka tieši sievietes nonāk finansiālās grūtībās. Viņas pieļauj finanšu kļūdas, ko ietekmē viņu raksturi un uzskati. Kuras tad ir tipiskākās finanšu kļūdas, ko pieļauj sievietes?

1. Impulsīvi tēriņi

Tieši sievietes visbiežāk veic nepārdomātus, nevajadzīgus pirkumus. Visbiežāk spontānie pirkumi ir skaistumkopšanas preces, apģērbs, apavi un mājsaimniecības piederumi. Tas ir saistīts ar vispārpieņemtām sabiedrības normām, kas attiecas uz to, kādai vajadzētu būt sievietei un arī ar to, ka sievietes ir būtnes, kas daudz labilāku nozīmi piešķir estētikai – sievietei ir jābūt skaistai un koptai, tāpēc šīs lietas ir jāpērk. Diemžēl nereti, šādi spontāni pirkumi noved pie pārtērēšanās un kredītu ņemšanas, turklāt nopirktās preces nemaz īsti nav vajadzīgas. Daudzi pirkumi, kas veikti mirkļa iespaidā nekad mūžā tā arī netiek izmatoti tā paredzētajam mērķim. Ar šo problēmu noteikti ir jācenšas cīnīties, vai nu ar psiholoģiskiem paņēmieniem, proti, iegalvojot sev, ka preces nav vajadzīgas, vai arī vienkārši liedzot sev pieeju šādus pirkumus veikt, lieki neapmeklējot veikalus un ņemot līdzi tikai noteiktas naudas summas.

2. Savu finanšu uzticēšana partnerim

Kaut gan mēs dzīvojam sabiedrībā, kur teorētiski valda dzimumu vienlīdzība, vēl joprojām pastāv dažādi stereotipi, kas nosaka arī to, kas plāno kopējās finanses. Visbiežāk tas ir vīrietis. Ja jums ir problēmas ar savu finanšu pārvaldīšanu, tad nav nekas nepareizs, uzticēt budžeta plānošanu un finanšu darījumu veikšanu partnerim, taču pilnībā nodot kontroli pār savu naudu kādam citam nudien nav prātīgi. Pat tad, ja savam partnerim pilnībā uzticaties, nav teikts, ka viņš pārzina jūsu vēlmes un ņem tās vērā, rīkojoties ar jūsu naudu. Tāpat, nav teikts, ka arī viņam pašam nav problēmu ar finanšu plānošanu. Nenovērtējiet sevi par zemu un vienmēr sekojiet līdzi tam, kur paliek jūsu nauda.

3. Paļaušanās uz partnera finansēm

Ļoti daudzas sievietes mūsdienās vēl joprojām, izvēlas neveidot savu karjeru un kļūt par mājsaimniecēm. Tas, protams, nav nekas nepareizs, ja varat izdzīvot tikai ar vīrieša ienākumiem un nevēlaties sevi realizēt profesionālajā jomā, taču šādā gadījumā, ir jānodrošinās. Cik gan bieži nav dzirdēts par gadījumiem, kad sieva vai dzīvesbiedre pēc šķiršanās paliek teju uz ielas, jo kopdzīves laikā nav strādājusi un arī nav juridiski sakārtojusi finanšu pusi attiecībās. Katra situācija, protams ir atšķirīga, taču vienmēr, esot šāda veida attiecībās, ir jāpiedomā pie tā, lai būtu izveidots drošības tīkls gadījumā, ja kaut kas attiecībās noiet greizi.

4. Naudas tērēšana citu vajadzībām

Sievietes arī ir daudz gādīgākas nekā vīrieši. Tas, ir vērtējams ļoti pozitīvi, ja runa ir par attiecībām vispār, taču negatīvi no finansiālā viedokļa. Sievietes prasti cenšas vispirms parūpēties par sev tuvākajiem – bērniem, partneri, mazbērniem, saviem vecākiem utt. Tas ir pavisam dabīgs instinkts, taču diemžēl tas nereti nodara ļoti lielu kaitējumu sievietes finansiālajai situācijai. Viņa nevar nedz iekrāt, nedz atļauties iegādāties to, kas nepieciešams viņai pašai. Noteikti ir jādomā arī par citiem, taču ar mēru. Tikai tad, kad pašas finanses ir stabilas un drošībā, varat sākt naudu dalīt citiem, līdz tam, rūpīgi apdomājiet katru finanšu lēmumu.

5. Nevēlēšanās investēt

Risks un spriedze, savukārt, vairāk ir raksturīga tieši vīriešiem. Tieši tāpēc, vīrieši ir labāki investori. Viņi ir gatavi uzņemties risku un ieguldīt savu naudu. Ļoti bieži tas arī atmaksājas. Sievietes nav tik pārliecinātas un pirms šāda veida darījumiem rūpīgi apdomājas un izsver visus par un pret. Tad bieži vien viņas nobīstas un vai nu naudu neinvestē vispār, vai arī izvēlas ļoti zema riska investīcijas, kurām nav liela atdeve. Jāsaprot, ka investīcijas nav tas pats, kas azartspēles un, pieņemot atbildīgus un pārdomātus lēmumus, investīcijas gandrīz vienmēr atmaksājas. Protams, ne visas sievietes pieļauj uzskaitītās finanšu kļūdas. Ir arī sievietes, kas izvēlas rīkoties tieši pretēji un vēlas pārvaldīt savas finanses un vairot savu kapitālu ar visdažādākajām metodēm, taču daudzas sievietes noteikti saskatīja sev raksturīgas problēmas un spēs rast tām veiksmīgus risinājumus.