Nulles budžeta stratēģija

Nulles budžets ir budžets, kurā ir ietverts ikviens nopelnītais eiro cents – ikviens cents tiek ierēķināts kādā budžeta plāna kategorijā, tādējādi neatstājot jums ne centa, ko iztērēt neplānotos tēriņos. Piekopjot nulles budžeta stratēģiju, nerodas situācijas, kad pēc kredīta, komunālo pakalpojumu, kā arī citu obligāto maksājumu veikšanas pārējā nauda tiek iztērēta, piemēram, pārtikā, drēbēs, kosmētikā vai kādās citās nesvarīgās lietās. Jo mazāk jūs iztērējat naudu, jo vairāk jums tās ir, un jo vairāk naudas jums ir, jo ātrāk jūs varat atmaksāt savu kredītu. Nulles budžeta pamatā ir doma, ka jums ir jāizliekas, ka nauda, kas ir paredzēta konkrētām izdevumu pozīcijām, neeksistē, tādēļ jums ir jāiztiek tikai ar to naudu, kas paliek pāri.

Aplokšņu budžeta stratēģija

Aplokšņu budžeta stratēģija ir veids, kā samazināt savus tēriņus, tērējot tikai to naudu, kas neatrodas nevienā aploksnē. Šī stratēģija ir pavisam vienkārša – dienā, kad saņemat algu, izņemiet to no bankomāta un sadaliet to pa mēneša izdevumu pozīcijām, piemēram, “kredīts”, “komunālie pakalpojumi”, “īre”, “pārtika”, “degviela” u.tml. Skaidro naudu pa iepriekšminētajām pozīcijām salieciet atsevišķās aploksnēs, uzrakstot uz tām, kādam mērķim šī nauda ir paredzēta. Ja nauda kādā aploksnē priekšlaicīgi beidzas, ņemiet to no kādas citas aploksnes vai iztieciet bez tās. Šī stratēģija māca dzīvot konkrētu limitu robežās, kas var noderēt arī tad, kad jums nav kredītsaistību. Ja jūs piekopsit šo stratēģiju, tad jums, visticamāk, nekad arī nebūs kredītsaistību, jo jūs būsit iemācījušies dzīvot savu līdzekļu robežās.

Sniega bumbas stratēģija

Ir vairākas sniega bumbas stratēģiju versijas. Viena no populārākajām versijām ir versija, kurā kredītus sakārto secībā no mazākā uz lielāko, visiem kredītiem veic minimālos kredītmaksājumus un atlikušo naudu novirza mazākā aizdevuma atmaksai līdz tas tiek pilnībā atmaksāts. Vēl cita versija līdzinās iepriekšējajai versijai, tikai kredīti tiek sakārtoti, balstoties uz procentu likmi, un pirmais tiek nomaksāts tas aizdevums, kuram ir augstākā procentu likme. Vēl vienā versijā kredīta kopējā summa tiek izdalīta ar minimālā kredītmaksājuma summu, lai redzētu, kuru no aizdevumiem ir iespējams atmaksāt visātrāk. Pēc tam kredīti tiek atmaksāti, sākot ar to, kura nomaksai ir nepieciešams visīsākais laiks. Kura no šim versijām ir vislabākā? Tā, kura atbilst jūsu finansiālajai situācijai un var izvilkt jūs no parādu jūga.